Pedagog mu psikolog mu çocuklarla ilgilenir?

M

Mervedeniz

Forum Okuru
Pedagog mu psikolog mu çocuklarla ilgilenir?

Pedagog mu psikolog mu melek kadınlar kulübü pedagog doktor mu forumda.​

Kızlar benim kızım okula başladı başlayalı hep sorun yaşıyoruz. Gitmek istemiyor okula hep bahane üretiyor hastayım basım ağrıyor karnım ağrıyor diye. Ben çocuğumu pedagoga mi goturmeliyim psikoloğa mı goturmeliyim ne dersiniz? Pedagog mu psikolog mu çocuklarla ilgilenir?

Merhabalar
Çocuğunuz okula yeni başladıysa okulda problemler yaşaması olağandır okula gitmek istememesi de olandır öğretmeni ile rehber öğretmen ile işbirliği içerisinde olunuz çocuğunuzun neden okula gitmek istemediğini birlikte araştırarak bulabilirsiniz belki basit bir şekilde çözülebilir bu durum. Ama illaki çocuğumu bir uzman görsün diyorsanız çocuk psikologları var dilerseniz onlara götürebilirsiniz şöyle bir şey var pedagog da görebilir çocuğunuzun ama pedagog çocuk psikoloğu değildir pedagog eğitim bilimci eğitimci anlamına gelir yani çocuk eğitim cinsidir çocuk psikoloğu değildir. Çocukların psikiyatri sorunları problemleri çocuk psikiyatri veya çocuk psikolojisi uzmanı tarafından tedavi edilebilir ama ben sizin çocuğunuz da çok büyük bir psikiyatrik sorun olacak kadar bir sorun görmüyorum pedagog ya da çocuk psikoloğuna götürebilirsiniz. Sizin çocuğunuz var aynı durumu göreceğiniz aşağıya faydalı bir yazı bırakıyorum. "Çocuğunuz okula gitmek istemiyor mu" adınıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Geri