Pembe Akıntı Gebelik Belirtisi Olabilir mi ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Pembe Akıntı Gebelik Belirtisi Olabilir mi ?
Hamilelikteki Pembe Ak?nt?

Gebelik Belirtileri Pembe Ak?nt?

Sevgili melekler, bebek sahibi olmak isteyen kad?nlar kendilerinde türlü gebelik belirtileri ararlar. Bazen ya?ad?klar? belirtiler de onlar? korkutabilir. Herkeste gebelik belirtileri farkl? olur diye bir kez daha hat?rlatt?ktan sonra gebelikte pembe ak?nt? hakk?nda sizlere baz? bilgiler verece?iz ...

gebelik_%20belirtileri-fc.jpg

Hamileli?in erken dönemlerinde ortaya ç?kan baz? belirtileri vard?r. Hamile kald???n?z andan itibaren 7 gün içerisinde embriyo rahime yerle?ir. Bu süreç gerçekle?irken anne adaylar?nda baz? belirtiler gözlemlenmeye ba?lar.

E?er embriyo adet kanamas?ndan önce rahime dü?erse bu süreçte hafif kanamalar olu?abilir. Bu ak?nt? genellikle pembe renklidir.

Baz? kad?nlarda gebeli?in 11 veya 12. gününde çok az miktarda vajinal kanama olur. Bu süre tam da adet kanaman?z?n gecikti?i döneme denk gelir. Kanaman?n nedeni, tam olarak bilinmese de, döllenen yumurtan?n, kandan zengin rahim dokusuna tutunmas?d?r. Bu süreç, döllenmeden sonraki alt? günden sonra ba?lar. Kanama çok az olur ve yaln?zca bir veya iki gün sürer. K?rm?z? lekelenme ?eklinde veya pembe- kahverengi ak?nt? olarak gelebilir. Kanaman?z özellikle a?r? ile beraber olduysa d?? gebelik belirtisi olabilir. Bu durumu doktorunuza bildirmeyi ihmal etmeyin.

HAM?LEL???N EN BEL?RG?N BEL?RT?LER? ?Ç?N ERKEN GEBEL?K BEL?RT?LER? KONUMUZA BAKMANIZI TAVS?YE ED?YORUZ. AYRICA TÜM HAM?LEL?KLE ?LG?L? BEL?RT?LER ?Ç?N GEBEL?K KATEGOR?M?ZE BAKAB?L?RS?N?Z.

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim sizlere sorum olucak dün gece akıntım geldi fakat pembelimsiydi sonra sabaha karşı kahverengi geldi çok az miktarda kasıklarım karnımda ve belimde ağrı var sizce hamilemiyim lütfn acil cvplarmısınız

ıyı gunler benim adetim biteli 12-13 gun oluyor 3 gun once ılk ıdrarımda sandım ama rahımden pembemsi kahverengı akıntı gıbı olmustu bugun daha sık oluyor korkuyorum sizce neden olabılır

Geri