1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Pepino Nedir ? Ne İşe Yarar ?

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Pepino nedir pepinonun faydaları
  pepino meyvesi nedir
  Ülkemizde pek duyulmamış pepino meyvesi hakkında ki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz melekler :)  < Konu Resmi..>


  Pepinonun içerdiği A ve C vitaminleri sayesinde idrar yolları, solunum yolları enfeksiyonlarında vücudun direncini arttırır. Ayrıca yara ve diş iltihaplarına karşı etkilidir. Kan damarlarının kuvvetli olmasını sağlar.

  Bazı insanlar sağlık iksiri diye nitelendirdikleri pepino' yu çeşitli rahatsızlıklar için tüketirken bazıları da meyve olarak hatta cilt bakımı için tüketiyor. Pepino olgunlaşmadan ve olgunluk seviyesine ulaştığı meyve hâlinde de tüketilebiliyor. Meyvenin ham hâli özellikle şeker hastaları için tavsiye ediliyor çünkü tam olgunlaşmamış pepino' nun şeker oranı daha düşük olduğundan rahatlıkla kullanılabiliyor. Kanser hücrelerinin yok olmasında büyük etki sağladığı ve kolesterolü düşürdüğü kullanıcıları tarafından belirtilen meyve, hücre yenileyici özelliği ile çocukların gelişiminde; C vitamini deposu olma özelliği ile vücut direncini artırmada; kalsiyum bakımından zenginliğiyle ağrıların giderilmesinde etki sağlıyor.

  Ayrıca Pepino, böbrek kumunda etkili olduğu kadar anemi hastalarına fayda sağlıyor.
  Afrodizyak (Cinsel duyguları veya isteği uyaran veya artıran) etkisi yaratıyor.
  Uyku düzenini dengede tutuyor.

  Regl dönemini düzene sokuyor, menopoz döneminde yaşanan psikolojik sorunlarda olumlu etki yaratıyor.
  K vitamini bulunduğundan kanın pıhtılaşmasını kolaylaştırıyor.

  Çocuklarda kemik gelişimi sağladığı, eklem romatizmasında faydalı olduğu ve hemofili (Kanın pıhtılaşmasındaki bir bozukluğa bağlı kanama hastalığı) hastalığına iyi geldiği belirtilmektedir.

  Bayanlar cilt bakımı içinde kullanmaktadır. Meyveleri mideye indirip, yaşlanma hali veya belirtileri karşı (anti-aging) etkisi olması nedeniyle kabuklarını da cilt bakımı için yüzlerine sürüyorlar.

  Pepino meyvesinin yararları (Faydaları) bitmiyor.
  Pepino Meyvesinin Bilinen Faydalı (Şifai) Özellikleri

  1. Şeker Hastalıkları,
  2. Kemik Erimesi,
  3. Dalak Yetmezliği (Tromoksin),
  4. Bağırsak Kanseri,
  5. Gen Hastaları,
  6. Mide Rahatsızlığı,
  7. Safra Kesesi Rahatsızlıkları,
  8. Anemi (Kansızlık) Hastaları,
  9. Hemofili Hastaları (Kanın Pıhtılaşmasındaki Bir Bozukluğa Bağlı Kanama Hastalığı),
  10. Çocuklarda Kemik Gelişimi Sağlamakta,
  11. Eklem Romatizmasına İyi Gelmekte,
  12. Kolesterolü Düşürmekte (Hastaları tarafından beyan edilmiştir),
  13. İdrar Söktürücü Özelliği Vardır.
  14. Kilo Problemine İyi Gelmektedir. Diyet Yapanlar Daha Çok Tüketmektedir.


   
Pepino Nedir ? Ne İşe Yarar ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. dişler ne işe yarar?

  dişler ne işe yarar?

  dişler ne işe yarar diş ne işe yarar diş nedir Dişler sindirim sisteminin başında besinlerin ufalanıp parçalanmasına, koparılmasına yardım eder. kendini çevreleyen destek dokuları korur ve gelişmelerini sağlar. konuşmayı ve seslerin doğru bir şekilde çıkmasını sağlarlar. estetik olarak yüzle bir bütünlük içindedir.
 2. Nts Nedir, Ne İşe Yarar ?

  Nts Nedir, Ne İşe Yarar ?

  nts nedir nts , ne demektir, ne işe yarar, nts nasıl yapılır, bebek kalp ölçümü, hakkında bilgi, ne demektir cevabı burada bulabilirsiniz NST bebeğin iyilik halinin değerlendirilmesinde en sık uygulanan testtir meleklerim. Rahim kasılmalarının olmadığı bir dönemde yapıldığı için üzerinde herhangi bir stres olmayan bebeğin durumu değerlendirilir.Nonstres test olarak adlandırılması bu...
 3. Mayasılotu Ne İşe Yarar ?

  Mayasılotu Ne İşe Yarar ?

  Mayasıl otu Mayasılotu Yararları Mayasılotunun Faydaları Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden mayasılotu bitkisi, özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Mayasıl Otu Nasıl Kullanılır Bitki çiçekleriyle birlikte kaynamış suda demlenerek çay şeklinde veya haricen kullanılır. Mayasılotu Faydası Yüksek tansiyonu düşürür. Gaz söktürücüdür....
 4. trisequens ne işe yarar

  trisequens ne işe yarar

  trisequens kullananlar lütfen bana söyleeyebilir mi adet olamıyorum doktorum verdi bunu bana nasıl kullanacam kilo aldırır diyorlar doğru mu bilgi verirseniz sevinirim lütfeeeen.
 5. Kızılcık ne işe yarar ?

  Kızılcık ne işe yarar ?

  Kızılcık, zengin bir melatonin kaynağıdır; beynimizde bulunan epifiz bezi, hava karardıktan sonra melatonin adı verilen bir hormon salgılar. Yaşam ritmimizi ve uykumuzu bu hormona borçluyuz. Uyku beyni dinlendirir, güçlendirir, hücre yenilenmesini sağlar bağışıklık sistemini, oksidasyonu onarır ve tüm yaşam kalitesini yükseltir. Faydaları saymakla bitmiyor Öte yandan önemli hormonların...

Sayfayı Paylaş