Peplum nedir? Nasıl Giyilir ?

ASİMELEK

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
Peplum nedir? Nasıl Giyilir ?
peplum nedir peplum nasıl giyilir 2012 peplum modası Louis Vuitton, Marc Jacobs, Balmain ve Jeremy Scott hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar eski kıyafet modası geri dönüyor melekler. Eskiden ninelerimizin annanelerimizin giydiği kunduralar, ayakkabılar kazaklar ceketler hepsi yeniden moda olarak günümüze geri dönüyor melekler. buna daha önce Batik 60 yıllar koleksiyonu ile örnek vermiştik. Nostaljik Kıyafetler Bu yıl çok moda artık :) Peplum nedir? Nasıl Giyilir ?Louis Vuitton, Marc Jacobs, Balmain ve Jeremy Scott gibi tasarımcılar sayesinde, bu sofistike siluet geri döndü. Peki, peplum nedir? Peplum elbise/etek nasıl görünür?
Peplum aslında ceketin bel kısmına bağlı kısa bir etek parçası görünümüne verilen ad. Şimdilerde ise daha çok elbise ve eteklerin bel kısmına monte edilmiş ek bir etek parçası şeklinde kullanılıyor.
Peplum aslında 19. yüzyılda doğdu. Ama 1940'larda çok popüler oldu.

Dior 1947
1960'ların sonunda peplum stil kayboldu. Ama çeşitli varyasyonlarla 1980'li yıllarda geri geldi!
Günümüzde ise peplum en çok elbise ve kalem eteklerde görülüyor. Bugün Thierry Mugler, Dolce Gabbana, Givenchy, Marc Jacobs ve daha birçok tasarımcı tarafından gece elbiselerinde hatta gelinliklerde peplum kullanılıyor.
Elbise veya kalem etek üzerine dikilen ek bir kısa etek parçası şeklinde kullanılan peplumun gelinlik modelleri de son yıllarda en çok tehcih edilen modellerden...
Sizi bilmem ama bence peplum oldukça feminen görünüyor! 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
7K
Kayıtsız Üye
K
zaga
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
prensesim
prensesim
*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
85K
melekannesi
melekannesi
ßeLeN
Cevaplar
4
Görüntüleme
11K
Fashionable
Fashionable
Üst