Pera GYO'dan Yeni Projeler

  • Konbuyu başlatan Bilge Gökçen
  • Başlangıç tarihi
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Pera GYO'dan Yeni Projeler
pera gyo ayşegül bensel
ENERJİ ve altyapı hizmetlerinde faaliyet gösteren Global Yatırım Holding’in iştiraki Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), 200 milyon dolar yatırımla Denizli’de Sümerpark konut projesini hayata geçiriyor.

Pera’nın, Sümerbank’tan satın aldığı arsa üzerine konumlandırdığı 316 konutluk projede alışveriş merkezi, otel ve hastane de yer alıyor. Pera GYO Genel Müdürü Ayşegül Bensel, "Denizli’de, Sümerpark’a rakip olabilecek başka bir proje daha yok. Bu nedenle önümüzü görebiliyoruz. Kriz ortamına rağmen satışlarda bir sorunumuz olmayacak" dedi.

Çevreden ilgi var

Ayşegül Bensel, "12 farklı tipte 316 konutun yer aldığı Sümerpark’ı, 1.5 yılda tamamlamayı hedefliyoruz. Daire fiyatları 202 bin YTL ile 589 bin YTL’e arasında değişiyor. Proje, Denizli çevresindeki Aydın, Manisa ve İzmir’den yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Satışlar ön talep toplama sürecinin ardından 6 Kasım itibariyle başlayacak" diye konuştu.

Kıbrıs’a yatırım

Pera GYO’nun, Türkiye’de konut, krize karşın alışveriş merkezi ve turizm alanlarında yatırımlarına devam ettiğini belirten Bensel, önümüzdeki dönemde Kıbrıs’ta 70 milyon dolar yatırımla 300 bin metrekarelik bir arazi üzerinde otel ve turizm kompleksini hayata geçirecekleri bilgisini verdi. İnşaat izni için başvurduklarını aktaran Bensel, 2009 sonunda inşaata başlamayı planladıklarını açıkladı.

Acele etmiyoruz

Denizli’den sonra Doğu Anadolu Bölgesi’nde de ilk yatırımını yapmaya hazırlanan Pera GYO, Van Belediyesi’nin ihaleye çıkardığı arsaya, otel ve alışveriş merkezinin bir arada bulunduğu proje için 140 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Bu projeleri hayata geçirmek için acele etmediklerini söyleyen Bensel, "Yatırımları planladık ama önümüzü görmek için ekonominin gidişatını izliyoruz" dedi.

hurriyet.com
 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
807
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
663
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
971
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Üst