Perde kaç devirde yıkanır kızlar yardım?

• Konbuyu başlatan turkishwoman
  • Başlangıç tarihi
T

turkishwoman

Forum Okuru
Perde kaç devirde yıkanır kızlar yardım?

Perde kaç devirde yıkanır melek kadınlar kulubü perdeler kaç devirde yıkanır forum'da.​

Kızlar yeni tül perde aldım da beyaz tül nasıl yıkanır bilgim yok hani şöyle ki 30 derece üstüne çıkmamam gerektiğini biliyorum da perde kaç devirde yıkanır hangi deterjanla yıkamak gerekir onlar hakkında bilgim yok fazla. Perdeleri nasıl yıkamak gerekiyor hanımlar tecrübeli hanımlardan yardım istiyorum. Çamaşır yıkamadan da pek anlamıyorum valla perde hiç beceremem perde yıkanınca ütü istemiyor dimi?

Merhaba
Perde yıkarken özellikle çok düşük sıcaklıkta yıkamaya özen göstermek gerekiyor. Kumaş türüne göre değişir ama yine de perdeler 30 dereceyi geçmemeli. Aynı zamanda perdelerinizi çok sıktırır iseniz kırış kırış olacak ve kumaşının doğallığı bozulacaktır. Perdelerin yapısını bozmamak için 400 devri geçmemek gerekir bence. Hatta benim annem makineden perdeleri çıkardığı gibi astırırdı ki aşağı doğru sarkıp düz bir şekilde kurusun derdi. Deterjan olarak valla son zamanlarda bulaşık tableti ile perde yıkayanlar var ama ben cesaret edemem doğrusu :) Ama siz hem normal beyazlar için deterjan kullanabilirsiniz hem de tüller için beyazlatıcı deterjanları tercih edebilirsiniz. Perde için vanish kosla tercih edebilirsiniz.

Evimizde farklı odalar için perde seçimi de çok önemlidir. Ayrıca odanın durumuna ışığı alma durumuna göre değişir perde tercihi. Dilerseniz ''perde seçimi'' hakkında her türlü bilgiyi bulabileceğiniz yazımız aşağıda linktedir inceleyebilirsiniz.

Geri