1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Peter Sellers Biyografisi

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  peter sellers kimdir hayatı biyografisi filmleri rolleri resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Özellikle Pembe Panter adlı filmde canlandırdığı Müfettiş Clouseau karakteriyle hafızalarımıza kazınan Peter Sellers'ın hayatıyla ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :)


  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>  (d. 8 Eylül 1925 – ö. 24 Temmuz 1980) İngiliz aktör ve komedyen. Yaygın olarak Pembe Panter filmlerindeki Müfettiş Clouseau rolü ile tanınmaktadır. İlk olarak BBC'nin sunduğu The Goon Show radyo programlarıyla adını duyurdu.


  Gerek Fransız, Hintli, A.B.D'li, İngiliz ve Alman aksanlarını ana dili olan İngilizce'de taklit edebilme yeteneği, gerekse çeşitli karakterlere bürünebilmesindeki başarısı, ona birçok ulusal ve uluslararası ödül kazandırdı; girdiği karakterler ve kullandığı kültürel klişelerle seyircinin hafızasında yer etti. Özel hayatında karşılaştığı krizler nedeniyle ruh sağlığı ile sorunlar yaşadı ve bir dönem esrar ve alkol bağımlısı oldu.

   
Peter Sellers Biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Peter Falk Kimdir?

  Peter Falk Kimdir?

  peter falk, kimdir, hayatı, biyografisi, oynadığı filmler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Eski Amerikalı oyunculardan Peter Falk'un hayatı hakkında bilgiler şöyle; Peter Michael Falk (doğumu 16 Eylül 1927 New York ,ölümü 23 haziran 2011 ABD), Emmy ödüllü Yahudi asıllı Amerikalı sinema oyuncusudur. Baba tarafından Macar-Polonya asıllı ve anne tarafından ise Rus...
 2. Peter Sellers Kimdir kızlar bilgi istiyorum lütfeeeen

  Peter Sellers Kimdir kızlar bilgi istiyorum lütfeeeen

  Kızlar Peter Sellers tam olarak kimdir hayatı biyografisi resimleri ve kişisel bi kaç bilgisini vermenizi istiyorum. Hhadi bekliyorum bir ki üç :D:D
 3. peter answer nasıl kullanılır

  peter answer nasıl kullanılır

  peter answer nasıl kullanılır ya bilen var mı merak ediyorum bi kaç arkadaşım konuşuyor ama bende bilmemezliğe vermedim ne bu allaşkına nası kullanılıyor ?
 4. Peter Hahn Mayo Modelleri

  Peter Hahn Mayo Modelleri

  Peter Hahn Mayo Modelleri Geçenlerde bir sitede rast gele gördüm çok hoşuma gitti markasını yazdım eşime gösterecem modelleri tabi siz paylaşırsanız Peter Hahn Mayo Modellerini :)

Sayfayı Paylaş