Peynirli katmer tarifi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Peynirli katmer tarifi
peynirli katmer tarifi katmer tarifi peynirli tavada nasıl yapılır video Osmanlı mutfağından sizlere peynirli katmer tarifi bilgilerini veriyorum şimdiden yapanın ellerine sağlık yiyenlere afiyet olsun=)

5 kişilik

Malzemesi: -200 gr. tereyağı (13 çorba kş j
-250 ml. soda (1 su bardağı)
-4 adet yumurta
-tuz
-500 gr. un (4 su bardağı)
-200 gr. ufakımmş kurut (keş ya da çökelek).

Yapılışı: 1.Tereyağının yarısını tavada eritin. Yumurtaları, tuzu ve eritilmiş
tereyağını sodayla birlikte çırpın. İçine unu katıp yoğurarak, yumuşak ve pürüzsüz bir hamur hazırlayın, Hamuru topaklara ayırıp yuvarlayın ve unlayın.
2.Topakları tek tek alıp yufka inceliğinde açın. Üzerine kurutu serpip, açılan yufkayı oklavaya sarın. Oklavayı hemen hemen dik konuma getirin, elinizle sıyırarak yufkayı aşağı doğru itin. Büzüşmüş yufkayı oklavadan çıkarıp, elinizle ortasına bastırarak yassılaştırm. Yeniden bir tatlı tabağı büyüklüğünde açın. Öteki topakları da aynı biçimde hazırlayın.
3.Kalan tereyağını tavada kızdırın. Yağ kızınca katmerleri birer birer tavaya yerleştirip, her iki yanlarını altın şansı renk alıncaya kadar kızartın. Kızaran katmeri süzdürerek yağdan alıp, bir tabağa çıkarın. Yağa yenisini yerleştirin. Bülün katmerleri böylece kızartın. Gerekiyorsa tavaya yağ eklemeyi unutmayın.
4.Kızaran katmerleri servis tabağına kat kat dizerek sıcak servis yapın.
Not: Katmer, yalnızca tuzlu değil tatlı olarak da yapılabilir. Bunun için hamuru açarken içine peynir koymayıp boş bırakın, kızarttıktan sonra üzerine tozşeker ya da kestirilmiş şurup dökerek sunun.

Peynirli Patates Püresi (20 Ay) Tarifi Resimli yapılışı hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Peynirli domates sepeti Peynirli domates sepeti
Malzemeler: 12 küçük boy domates 150 gr lor peyniri 2 taze sogan 3-4 dal maydanoz...
Mezeler - Ordövrler 1
Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Resimli yapılışı sizin için burada Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Resimli yapılışı sizin için burada
Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Dereotlu Peynirli Kek Yapılışı Dereotu sever misiniz bilmiyorum ama dereotunun faydalarını...
Yemek Tarifleri 0
Çikolatalı Krem Peynirli Kek Denemek İster misiniz ? Çikolatalı Krem Peynirli Kek Denemek İster misiniz ?
Resimli Çikolatalı Krem Peynirli Kek Tarifi Çikolatalı Krem Peynirli Kek Nasıl Yapılır Sevgili melekler,...
Kekler - Pastalar 0
20 aylık Bebekler için Peynirli Patates Püresi yapılışı burada 20 aylık Bebekler için Peynirli Patates Püresi yapılışı burada
Peynirli Patates Püresi Nasıl Yapılır Bebekler için Peynirli Patates Püresi Merhaba Sevgili Melek'ler sizlere bu yazımızda bebek mama yemekleri listenize bir yenisini daha ekliyeceğiniz...
* Bebeklere Özel Menü 0
Peynirli Patates Püresi (20 Ay) Tarifi Resimli yapılışı Peynirli Patates Püresi (20 Ay) Tarifi Resimli yapılışı
Kızlar benim bebeğim 20 aylık ve bebeğimin yemek menüsünü biraz daha da zenginleştirmek istiyorum sizden de 20 aylık bebekler için Peynirli Patates Püresi tarifini istiyorum.
Soru-Cevap 1