Photoshopta Ateş Efekti Yapma nasıl oluyor haydi gelin öğrenelim

Photoshopta Ateş Efekti Yapma nasıl oluyor haydi gelin öğrenelim
Photoshop CS5'te Ateş Efekti Yapma


Ateş Efekti Yapma PhotoshoptaDaha önce sizlerle http://www.meleklermekani.com/photoshop/139733-yeni-baslayanlar-icin-basit-photoshop-dersleri.html paylaşımında bulunmuştuk. şimdi de photoshopla ateş efekti nasıl yapılır diye bilgiler paylaşıyor ve photoshap ateş efekti yapmak isteyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz.

Photoshopta resime alev efekti vermek için aşağıdaki adımları izleyin:

-Önce alev efekti vermek istediğimiz resmi açıyoruz.

-Image -> Adjustments -> Desaturate (Shift + Ctrl + U) yaparak açtığımız resmi siyah-beyaz yapıyoruz.

-Sonrasında da CTRL+ I: Kısayolu ile renkleri ters çevirelim.

-Renkleri ters çevirdiğimiz layeri kopyalayalım CTRL+J ardından Filter > Stilize> Find Edge filtresini uygulayalım.Sonrasında tekrardan, + I klavye kısayolu komutunu kullanarak renkleri ters çevirelim ve Blending Mode ayarlarını hard light olarak değiştirin.

-Beyaz çizgilerin kontrastını arttırmak için CTRL+J komutu ile layeri kopyalayın ve blending mode u screen olarak seçin.

-Bir tane alev efekti görseli buluyoruz ve çalıştığımız resme sürüklüyoruz.

-Alev Efektini layer kısmından tutup en üst seviyeye taşıyın ve ardından layer blending modu değiştirip screen olarak ayarlayın.

-Alev efekti görselini CTRL+ J ile kopyalayalım ve alt kısımda kalan kopyasını göz işaretine tıklayarak görünmez yapın, Yeni layer blending modunu screen olarak değiştirin

-Kopyaladığımız layeri görselimizi CTRL+ T tuşu ile istediğimiz boyuta getirip enter a basalım

-Layer üzerinde Edit> Transform> Warp kullanmak, ateş efektimizi saçlara uygun bir şekilde ayarlayalım bittikten sonra enter a basınız.

-Öncesinde kopyaladığımız layeri tekrar kopyalayıp etki alanını çoğaltın,layer blending modu tekrar screen olarak seçin.

-Görünmez olarak ayarladığımız layerimizi tekrardan görünür yapın ve layer blending modunu vivid light olarak ayarlayın

-Layerimizi uygun bir boyuta getirdikten sonra Filter> Blur> Gaussian Blur. radius seçenegini 10 kadar arttıralım bu seçim ortaya çıkan sonuca göre arttırabilir yada azaltılabilir.

-Kötü görünen yerleri brush tool ile siyaha boyayıp maskeleyelim.

-En üst kısımda renkleri tonları kontrast ve parlaklık ayarlayın. Kontrast ve parlaklık ayarları çalışmamızı daha gerçekçi gösterecektir.
 
Üst