gebe
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  34.326
  Beğenilen Mesajlar:
  2.277
  Ödül Puanları:
  113

  Pimapen Pencere Temizliği Nasıl Yapılır?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Günümüz de hemen hemen her evin pencereleri pimapenden oluşmaktadır. Görsel bir estetik şıklığının yanısıra havayı da en sağlıklı şekil de kullanmanıza olanak sağlayan pimapen pencereler ne yazık ki zamanla sararmaktadır. Pencerelerinizi en sağlıklı ve bilinçli bir şekil de sizlere temizlemenin pratik yolları ile ilgili bilgileri bu yazım da paylaşıyorum. Pimapen pencerelerinize zarar vermeden en sağlıklı temizlik tüyoları ile daha uzun ömürlü bir şekil de kullanabileceğiniz pencereleriniz ilk gün ki gibi size doğal rengi ile gülümseyecektir.
  < Konu Resmi..>

  PVC pencereleri temizlerken, partiküllü temizleyiciler yerine sıvı ya da krem temizleyicilerin kullanılması önemli olduğu gibi, çözücü ya da ağartıcı maddelerin kullanılmaması da önemlidir.
  Yeni takılan PVC pencerelerin temizliği için bol su kullanılması ve toz ya da kum taneciklerinin yüzeyden arındırılması önemli olduğu gibi, periyodik temizliğin de sık yapılması gereklidir.
  Pencere temizliği yaparken, öncelikle çerçevelerin temizlenmesini önemlidir. Temizliğe camlardan başlamak, çerçeveleri silerken, camların yeniden kirlenmesine yol açar.
  PVC pencerelerde, özellikle dış tarafta kalan bölüm sık kirlendiğinden, temizlik işleminin sıklıkla yapmanız önemlidir. Temizliğin geciktirilmesi, hem temizliğin daha yorucu olmasına ve daha fazla zaman almasına yol açacaktır.
  Pencere çerçevelerini silerek temizlik işlemi yapılabileceği gibi, yıkayarak da temizlik sağlayabilirsiniz. Temizliği uzun süredir yapılmayan çerçeveler için bezle silmek yerine, fırça ile yıkama yapmak çok daha etkili bir yöntemdir.
  Pencere camlarını sert bir bezle silmek ya da lekeleri metal, cam gibi çubuklarla çıkarmaya çalışmak camların çizilmesine neden olur. Bu nedenle temizlik işlemi yumuşak bir bezle yapmalısınız.
  Çamaşır suyu kullanmak, PVC pencere çerçevesinin sararmasına yol açabileceğinden, tercih etmelisiniz.
  Sararmış pencere çerçeveleri için sıvı krem temizleyiciler ya da yağ sökücüler kullanabilirsiniz.


  PVC pencere çerçevelerini ve camları temizlerken, mikrofiber bez kullanmanız ve kurulama işlemini etkili bir şekilde yapmanız da son derece önemlidir.

   
Pimapen Pencere Temizliği Nasıl Yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ütü Temizliği Nasıl Yapılır ?

  Ütü Temizliği Nasıl Yapılır ?

  ütü temizliği ütü temizliği nasıl yapılır Sevgili melekler, ev hanımlarının en çok yaptığı ve en hoşlanmadığı ev işlerinin başında ütü yapmak gelir. Ne kadar biriktirsek, sürekli ertelesek te ütü yapmak zorundayız. Bu yazımızda da daha iyi perforömasnla çalıştırabileceğimiz ütülerimizin temizliği ile ilgili bilgiler vermek istiyor ve ütü temizliği nasıl yapılır diye merak eden meleklerimiz...
 2. Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

  Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

  bu konu duvar temizliği hakkında bilgilere yer vermektedir. Bahar temizilğine eminim ki çoğu bayan başlamıştır. Özellikle evde küçük çocuğu olanların en büyük sıkıntılarından biride duvara bulaşan kirlerdir. Çocuklar ellerini duvarlara gelişigüzel dokunup sürdükleri için çoğu zaman duvarlarda inatçı lekeler oluşabilir. Duvar temizliği için sizlere işinizi en kolaşlaştıracak yöntemleri...
 3. Mermer Temizliği Nasıl Yapılır?

  Mermer Temizliği Nasıl Yapılır?

  Bu sayfa, Mermer Temizliği Nasıl Yapılır konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ev temizliği kadınların bazen istemeyerek de olsa yaptığı bir iştir. Herkes temizlik yapmayı sevmeyebilir ancak bulunduğumuz ortamı temiz tutmak zorundayızdır. Eğer temizlik yapmayı sevmiyorsak temzilikle ilgili bazı pratik öneriler işimize yarayacaktır. İşte onlardan biri mermerlerin pratik bir...
 4. Pırlanta Temizliği Nasıl Yapılır?

  Pırlanta Temizliği Nasıl Yapılır?

  pırlanta nasıl temizlenir, pırlanta temizliği bilgileri, pırlantalar nasıl temizlenir Sevgili Melekler mekanı üyeleri ve ziyaretçileri bu yazımız da sizlere pırlanta temizliğinin nasıl yapılması gerektiğine dair merak ettiğiniz faydalı bilgileri sunarak pırlanta temizliğini pratik bir hale dönüştürüyoruz. Pırlanta temizliğinin nasıl yapıldığını merak edenler için gereken bilgileri...
 5. Ütü Temizliği Nasıl Yapılır?

  Ütü Temizliği Nasıl Yapılır?

  ütü temizliği, ütü nasıl temizlenir, ütü tabanı temizliği nasıl yapılır Bazen istenmeyen bir şekil de ütü yaparken ütünün tabanı ütülediğiniz giysiye yapıyarak taban kısmında kumaş ve yanık izleri oluşur. Her bayanın canını sıkacak olan bu durum karşısın da ne yapabileceğiniz konusun da sizlere gereken işinize yarayacak ütü temizliği bilgilerini bu yazımız da paylaşıyoruz. Ütü tabanı...

Sayfayı Paylaş