Pimapen Pencere Temizliği Nasıl Yapılır?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Pimapen Pencere Temizliği Nasıl Yapılır?
Günümüz de hemen hemen her evin pencereleri pimapenden oluşmaktadır. Görsel bir estetik şıklığının yanısıra havayı da en sağlıklı şekil de kullanmanıza olanak sağlayan pimapen pencereler ne yazık ki zamanla sararmaktadır.
Pencerelerinizi en sağlıklı ve bilinçli bir şekil de sizlere temizlemenin pratik yolları ile ilgili bilgileri bu yazım da paylaşıyorum. Pimapen pencerelerinize zarar vermeden en sağlıklı temizlik tüyoları ile daha uzun ömürlü bir şekil de kullanabileceğiniz pencereleriniz ilk gün ki gibi size doğal rengi ile gülümseyecektir.
çekmeköy-pencere-temizliği.jpg

PVC pencereleri temizlerken, partiküllü temizleyiciler yerine sıvı ya da krem temizleyicilerin kullanılması önemli olduğu gibi, çözücü ya da ağartıcı maddelerin kullanılmaması da önemlidir.
Yeni takılan PVC pencerelerin temizliği için bol su kullanılması ve toz ya da kum taneciklerinin yüzeyden arındırılması önemli olduğu gibi, periyodik temizliğin de sık yapılması gereklidir.
Pencere temizliği yaparken, öncelikle çerçevelerin temizlenmesini önemlidir. Temizliğe camlardan başlamak, çerçeveleri silerken, camların yeniden kirlenmesine yol açar.
PVC pencerelerde, özellikle dış tarafta kalan bölüm sık kirlendiğinden, temizlik işleminin sıklıkla yapmanız önemlidir. Temizliğin geciktirilmesi, hem temizliğin daha yorucu olmasına ve daha fazla zaman almasına yol açacaktır.
Pencere çerçevelerini silerek temizlik işlemi yapılabileceği gibi, yıkayarak da temizlik sağlayabilirsiniz. Temizliği uzun süredir yapılmayan çerçeveler için bezle silmek yerine, fırça ile yıkama yapmak çok daha etkili bir yöntemdir.
Pencere camlarını sert bir bezle silmek ya da lekeleri metal, cam gibi çubuklarla çıkarmaya çalışmak camların çizilmesine neden olur. Bu nedenle temizlik işlemi yumuşak bir bezle yapmalısınız.
Çamaşır suyu kullanmak, PVC pencere çerçevesinin sararmasına yol açabileceğinden, tercih etmelisiniz.
Sararmış pencere çerçeveleri için sıvı krem temizleyiciler ya da yağ sökücüler kullanabilirsiniz.


PVC pencere çerçevelerini ve camları temizlerken, mikrofiber bez kullanmanız ve kurulama işlemini etkili bir şekilde yapmanız da son derece önemlidir.
 
Üst