Pirinç Örgü Modeli Sıcacık Bir Örgü Tekniği İle Muhteşem Örgülere Hazır mısınız?

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Pirinç Örgü Modeli Sıcacık Bir Örgü Tekniği İle Muhteşem Örgülere Hazır mısınız?
Pirinç Örgü Modeli- Hem görünümü hem kışın sıcacık tutacak bir örgü tekniği ile karşı karşıyayız. Pirinç örgü modeli belki örgü bilmesek bile bu örgü tekniğini duymuşuzdur diye düşünüyorum. Pirinç örgüyü incelediğimde bana çok kolay geldi. Eminim bilmeyenleriniz varsa kolaylıkla öğreneceksiniz sunacağım aşama aşama görselle. Pirinç örgü birçok örgü modeline yakışıyor. Boyunluklar, hırkalar, atkılar, bereler birazdan da örneklerini göreceksiniz zaten. Bu tekniğin iki tipi vardır. Tek pirinç ve çift pirinç tekniği ama ben size tek pirinç tekniğini göstereceğim. Zaten çift pirinç tekniğinde tek fark tek pirinç örgüde her sırada değişen ters düz ilmekler, çift pirinç örgüde iki sırada bir değişmektedir. Zaten tek pirinç tekniğini görünce ne demek istediğimi rahat anlayacaksınız. Bu arada çift pirinç tekniği nasıl yapılır buradan göz atabilirsiniz. Örneklerimizle birlikte nasıl yapılır şematik olarak yapılışını da yazımızın içeriğinde göreceksiniz. Önce dilerseniz nasıl yapıldığı ile başlayalım.


pirinc orgu nasil yapilir semasi.jpg


Bu hoş modelle çok çeşit örebilirsiniz sizlere değişik örnekler derlemeye çalıştım arkadaşlarım. Örneğin aşağıdaki gibi çocuklarınıza kendinize büyüklü küçüklü hırka modeli örebilirsiniz. Aralarda değişik örneklerde yapabileceğiniz gibi bu şekil sade şekilde pirinç örgü de örebilirsiniz. Sade şekilde pirinç örgü modeli şahane bir görünüm sunuyor.

pirinc orgu ile hirka.jpg

Yine pirinç örgü ile kendinize örgü çanta yapabilirsiniz. Pirinç örgüyü eğer bir yetişkin için yapacaksanız kalın örgü ile yapsanız daha güzel net bir görünüm oluşabilir. Eğer bebekler için yapacaksanız daha küçük ince şişlerle örmeniz daha küçük pirinçler oluşmasını sağlar.

pirinc orgu teknigi ile mor canta ornegi.jpg


pirinc orguden atki modeli.jpg


Boyunluk modellerine de çok yakıştığını görebiliyorsunuz pirinç örgünün. İri modeli net görünen pirinçlerle boyunluklar yapabilirsiniz.

pirinc orguden boyunluk.jpg


pirinc orguden cocuk hirka.jpg


Aşağıdaki püskülleri ile renkli bir yelek modeli görüyorsunuz. Pirinçlerin iri olması modelin daha şık olmasını sağlamış. Pirinç örgü ile yelek yapma gibi bir düşünce alternatifiniz olabilir artık. Tabii püsküller yeleğe daha bir gösteriş ve şıklık katmış.

pirinc orguden puskullu yelek.jpg
 
Geri
Üst