1. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.346
  Beğenilen Mesajlar:
  820
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya

  Pirinç Örgü Modeli Sıcacık Bir Örgü Tekniği İle Muhteşem Örgülere Hazır mısınız?

  Konu, 'Örgü Teknikleri' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

  Pirinç Örgü Modeli- Hem görünümü hem kışın sıcacık tutacak bir örgü tekniği ile karşı karşıyayız. Pirinç örgü modeli belki örgü bilmesek bile bu örgü tekniğini duymuşuzdur diye düşünüyorum. Pirinç örgüyü incelediğimde bana çok kolay geldi. Eminim bilmeyenleriniz varsa kolaylıkla öğreneceksiniz sunacağım aşama aşama görselle. Pirinç örgü birçok örgü modeline yakışıyor. Boyunluklar, hırkalar, atkılar, bereler birazdan da örneklerini göreceksiniz zaten. Bu tekniğin iki tipi vardır. Tek pirinç ve çift pirinç tekniği ama ben size tek pirinç tekniğini göstereceğim. Zaten çift pirinç tekniğinde tek fark tek pirinç örgüde her sırada değişen ters düz ilmekler, çift pirinç örgüde iki sırada bir değişmektedir. Zaten tek pirinç tekniğini görünce ne demek istediğimi rahat anlayacaksınız. Bu arada çift pirinç tekniği nasıl yapılır buradan göz atabilirsiniz. Örneklerimizle birlikte nasıl yapılır şematik olarak yapılışını da yazımızın içeriğinde göreceksiniz. Önce dilerseniz nasıl yapıldığı ile başlayalım.
  < Konu Resmi..>


  Bu hoş modelle çok çeşit örebilirsiniz sizlere değişik örnekler derlemeye çalıştım arkadaşlarım. Örneğin aşağıdaki gibi çocuklarınıza kendinize büyüklü küçüklü hırka modeli örebilirsiniz. Aralarda değişik örneklerde yapabileceğiniz gibi bu şekil sade şekilde pirinç örgü de örebilirsiniz. Sade şekilde pirinç örgü modeli şahane bir görünüm sunuyor.

  < Konu Resmi..>

  Yine pirinç örgü ile kendinize örgü çanta yapabilirsiniz. Pirinç örgüyü eğer bir yetişkin için yapacaksanız kalın örgü ile yapsanız daha güzel net bir görünüm oluşabilir. Eğer bebekler için yapacaksanız daha küçük ince şişlerle örmeniz daha küçük pirinçler oluşmasını sağlar.

  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>


  Boyunluk modellerine de çok yakıştığını görebiliyorsunuz pirinç örgünün. İri modeli net görünen pirinçlerle boyunluklar yapabilirsiniz.

  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>


  Aşağıdaki püskülleri ile renkli bir yelek modeli görüyorsunuz. Pirinçlerin iri olması modelin daha şık olmasını sağlamış. Pirinç örgü ile yelek yapma gibi bir düşünce alternatifiniz olabilir artık. Tabii püsküller yeleğe daha bir gösteriş ve şıklık katmış.

  < Konu Resmi..>


   
Pirinç Örgü Modeli Sıcacık Bir Örgü Tekniği İle Muhteşem Örgülere Hazır mısınız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. muhteşem bir panço örgü modeli

  muhteşem bir panço örgü modeli

  panço örgü modelleri muhteşem örgüler en son çıkan örgü modelleri panço örnekleri
 2. Haroşa örgü tekniği

  Haroşa örgü tekniği

  Haroşa örgü tekniği Şiş'de kesme işlemi
 3. Örgü Teknikleri...

  Örgü Teknikleri...

  ÖRGÜYE BAŞLAMA TEKNİKLERİ İLMEK ATMAK İlmik atmak için yaklaşık 30'dan başlayabilirsiniz ya da arzu ettiğiniz büyüklükte yapacağınız sayıda atabilirsiniz. İlmik yapmak için biraz uzun bıraktığınız ipi sol başparmağınıza dolayın, sağ elinizle tuttuğunuz şişi başparğınıza sarılı olan ipin içinden geçirip sonrada diğer boşta kalan ipi şişe alarak başparmağınıza sarılı ipin içinden...
 4. Resimli Örgü Teknikleri

  Resimli Örgü Teknikleri

  Resimli Örgü Teknikleri hakkında da bilgi ve detaylı anlatımlı bir konu istiyorum sizden kızlar.
Etiketler:

Sayfayı Paylaş