1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Pırlanta Nasıl Seçilir Nelere Dikkat Edilir ?

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  pırlanta seçerken dikkat edilmesi gereken özellikler pırlanta nasıl seçilir  Sevgili melekler, en mutlu gününüzde müstakbel eşiniz eğer size bir pırlanta yüzük almayı düşünüyorsa kuyumcuya mutlaka pırlantadan anlayan biriyle gitmenizi ya da tanıdığınız bir kuyumcudan alışveriş etmenizi öneririz. Çünkü pırlanta seçerken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler var ve eğer telaşlı bir tipseniz gözünüzden kaçan şeyler olabilir. Biz bu yazımızda pırlanta seçimi sırasında nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda ayrıntılı bilgiler verceğiz sizlere.. :)


  < Konu Resmi..>  KESİM

  * Seçerken pırlantayı ışığa tutun. Işığın taşın içinde nasıl dans ettiğine bakın. Işık gökkuşağı renklerini dışarı yansıtmalı ve elmasın doğal pırlantasını sergilemelidir.

  * Kuyumcunuzdan size tüm kesimleri ve şekilleri göstermesini isteyin.

  * Tüm seçenekleri deneyerek, sizin için mükemmel olanı bulduğunuzdan emin olun.

  KARAT

  * Kesimine bağlı olarak bir pırlanta gerçek ağırlığından daha büyük ya da daha küçük gözükebilir. Sizin pırlantanızın karat ağırlığı, yassı kesimli ve büyük görünümlü bir taştan daha fazla olabilir.

  * Pırlanta alırken, görüntüsünü ve boyutunu etkileyebilecekleri için değişik tasarımları ve montürleri de görün.

  RENK

  * Pırlanta satın alırken montürü ve montürün rengini de göz önüne alın, zira montürün rengi, pırlantanın rengini de etkiler; taşın rengini vurgulamak ya da rengin yoğunluğunu azaltmak için kullanılabilir.

  * Pırlanta mücevheri mutlaka takarak deneyin. Çünkü rengi teninizde değişik görünebilir.

  * Pırlantayı çıplak taş olarak satın alıyorsanız, taşı elinizin üzerine yerleştirin. Ve onu mücevhere monte edilmiş benzer bir pırlanta ile karşılaştırın.

  BERRAKLIK

  * Berraklık skalasındaki tüm taşlara bakın ve onları deneyin. Bazı lekelerin montür altında saklanabildiğini ve pırlantanın güzelliğini azaltmadığını göreceksiniz. Taşları birbiriyle karşılaştırarak ışığın yansımasını azaltıp azaltmadıklarına bakabilirsiniz ki büyük bir olasılıkla eşit parlaklıkta olduklarını göreceksiniz.

  * Pırlantanın sertifikası varsa lekelerin nerede ve kaç adet olduğuna da bakın.


   
Pırlanta Nasıl Seçilir Nelere Dikkat Edilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hoparlör Nedir ve Nasıl Seçilir?

  Hoparlör Nedir ve Nasıl Seçilir?

  Hoparlör Gerçekleri Bir hoparlörün sesinin güzelliği kişiden kişiye değişse de, tüm hoparlörler için belli kurallar vardır. Hoparlörlerin en başta ayrıldığı iki sınıf var: Aktifler ve Pasifler. Aktif hoparlörler iç yapılarında bir güç kaynağı bulundururlar ve elektrik şebekesine bağlanmaları gerekir. Diğer yandan pasiflerin böyle bir ihtiyacı yoktur ve yükseltme merkezi olan...
 2. İkiz bebeklere nasıl bakılır nelere dikkat edilir

  İkiz bebeklere nasıl bakılır nelere dikkat edilir

  İKİZ BEBEK BAKIMI Gebe kadın bir bebek düşüncesindeyken birden ikiz bebekleri olacağını öğrenince telaşlanması olağandır. Çünkü bir bebek için düşünülen planlar artık iki bebek için yapılmaya başlanmalıdır. Anne adaylarının bir kısmı doğacak olan bebeğin ihtiyaçlarını gidermek için gebeliğin son aylarını beklerken bazı annelerde gebe olduklarında öğrendikleri andan itibaren ihtiyaç listesini...
 3. Başka yerden konu nasıl açılır linkleme nasıl yapılır nelere dikkat edilir ?

  Başka yerden konu nasıl açılır linkleme nasıl yapılır nelere dikkat edilir ?

  Başka yerden konu nasıl açılır linkleme nasıl yapılır nelere dikkat edilir hususunda sizler için hazırladığımız görsel sevgili editörler. http://www.youtube.com/watch?v=LPfRd762hbg&feature=youtu.be
 4. Saç boyası rengi nasıl seçilir? nelere dikkat etmeliyiz?

  Saç boyası rengi nasıl seçilir? nelere dikkat etmeliyiz?

  Saçımı ilk defa boyayacağım ve kararsızım.Önce sizlere danışmak istedim.Saç boyası rengini nasıl seçmeliyim?Nelere dikkat etmeliyim?
 5. Duvak Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Duvak Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

  duvak nasıl seçilmeli, duvak seçimi nasıl olmalı, duvak seçerken Sevgili melekler, kadınların büyük çoğunluğu kararsızdır. Hele de konu kişisel alışverişse mağazadan türlü çeşit denerler ve karar vermekte hayli zorlanırlar. Elbetteki istisnalar vardır ama erkeklerin kadınlarla alışverişe gitmekten her zaman kaçındıkları ve yakındıkları da bir gerçek değil midir? Hayatlarının en özel gününde...

Sayfayı Paylaş