1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Pitbull Hakkında Ayrıntılı Bilgi Burada

  Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  pitbul hakkında bilgi pitbull hakkında pitbullar bilgi pitbull köpekleri Temel Özellikleri
  Son derece cesur (çok eski savaş köpeklerinin torunudur.) ve çok canlı bir köpektir. Düşmanıyla öldüresiye savaşır. Ancak, asgari bir eğitimle yabancıların niyetini anlayabilecek kadar yetenekli, sakin, iyi huylu ve itaatkar bir köpek haline gelebilir.

  Neler Yapar?
  Mülk bekçisi olarak çok iyi sonuç vermiştir. İnsana eşlik eden köpek olarak da çok değerlidir. Savunma, muhafız köpek, bekçi ve koruma köpeği olarak da iyidir.

  Kökeni
  Bu savaşçı köpek 19. Yüzyıl'da İngiltere'nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Amerika Birleşik Devletleri'ne getirilen bu cins burada daha güçlü hale gelmesini sağlayan Amerikalı yetiştiriciler tarafından, bazılarının görüşüne göre mükemmelleştirildi.

  Amerikan Köpek Klubü (AKC) tarafından Amerikan Staffordshire Terrier, İngiliz Köpek Klubü (KC) tarafından Amerikan Pitbull Terrier olarak isimlendirilmiştir.
  BU KÖPEKLER KORUMA İÇİN BEKÇİLİK İÇİN YETİMİŞDİR AMA GÜNÜMZ İNSANLARI BU HAYVANLARI KAVGA ETTİRMEKTE VE ÜSLERİNDEN PARA KAZANMAKTADIR MAALESEF BUNLAR ENGELLENEMİYOR.BU KÖPEK ÖLÜM MAKİNASI

  < Konu Resmi..>  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Pitbull Hakkında Ayrıntılı Bilgi Burada
  Çok sadık" iddiası

  Pitbull eğitmenliği yapan ve İnanoğlu Köpek Çiftliği'nin sahibi olan Metin İnanoğlu elinde 50 Pitbull köpeği bulunduğunu söyledi. Pitbull köpeklerinin bu kadar çok tartışılmasının Alman Kurt köpeğinin Avrupa'da ikinci plana düşmesinden kaynaklandığını ileri süren İnanoğlu, kendi evinde de Pitbull beslediğini ifade etti. Pitbull'ların sahiplerine son derece sadık köpekler olduğunu savunan İnanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Türkiye'de siz hiç bir Pitbull'un çocuğa saldırdığını duydunuz mu? Benim elimde 50 tane Pitbull var. Ben kendim çiftleştiriyorum. Ülkemize Pitbull'lar Macaristan, Rusya ve Çekoslovakya'dan geliyor. Ben ithal etmiyorum. Evime Pitbull'dan başka köpeği güvenemediğim için sokmam. İddia ediyorum, Pitbull kadar sahibine sadık bir başka hayvan yok. Karşısına ayı da çıksa ölene kadar onunla boğuşur.


  Laboratuvar köpeği

  Bulldog ile Jack Russell birleşmesiyle elde edilen Bull Terrıer'in Staffıdshıre ile çiftleştirilmesinden Pitbull ortaya çıkıyor. Amerika'da 1950'lilerde laboratuvar ortamında yapılan suni döllenmeyle daha saldırgan türleri üretilen Pitbullar'ın ortalama boyları 50 santimetreyi, ağırlığı da 20 - 23 kiloyu buluyor. Yavru Pitbull'ların fiyatları 1000 - 1500 dolar arasında değişiyor. Dövüş köpeği olarak yetiştirilen yetişkin bir Pitbull'un fiyatı ise 30 ile 50 bin dolar arasında satılıyor.


  Çenesi 1.5 ton basıyor

  Avrupa'da başta İngiltere olmak üzere, Hollanda, Belçika, Almanya, Fransa gibi birçok ülkede yasaklanan Pitbull'lar tam bir canavar. Acıma duygusu olamayan bu köpeklerin en güçlü yeri ise çeneleri. Pitbull'ların 1.5 tonluk pres gücü olan çenesini açmak için özel alet kullanılıyor.


  "Derhal öldürülmeli"

  Eski bir köpek yetiştiricisi olan Veteriner Ahmet Tahiroğlu da Avrupa'da sokaklarda çocukları parçalamaktan sabıkalı Pitbull köpeklerinin görüldüğü yerde öldürülmesi gerektiğini söyledi. Pitbull'lara kanlı mezbaha artıkları ve sokak köpeklerinin yem edildiğini gördüğünü belirten Tahiroğlu şöyle konuştu:
  "Yurtdışından tren ve otobüsle getiriyorlar. Hafta sonu Kemerburgaz tarafındaki kömür ocaklarında dövüş yaptırdıklarını biliyorum. Ne yazık ki, bir veteriner olarak şunu önermek zorundayım, Pitbull görüldüğü yerde öldürülmeli. Çünkü Avrupa'da da sık sık rastlıyoruz, ne zaman saldıracağı belli değil."


  Mafya köpeği

  Uzmanlara göre, bir Pitbull'u sahibi ayırmadığı ya da ölmediği sürece dövüşten çekmek neredeyse imkansız. Sivas Kangal, Buldog, Bull Teiler gibi kendisinden daha iri olan köpeklerle bile başa çıkan Pitbull Rusya'da ayılarla dövüştürülüyor. Yine Rusya'da "mafya köpeği" olarak yetiştirilen Pitbull'lar ülkemizde de koruma amaçlı kullanılıyor. Ansızın ve kuyruğunu sallayarak saldırıya geçen Pitbull, sahibini bile parçalayabiliyor.


  Tehlike sokağa yayılıyor

  Özellikle Rusya, Çekoslavakya ve Macaristan'da sadece dövüş için kullanılan Pitbull'ların Türkiye'de de son birkaç yıldır dövüştürüldüğü ileri sürülüyor. Çok gizli tutulan dövüş yerlerinin, son saatlerde belli olduğu için sadece köpek sahiplerinin haberi olduğu söyleniyor. Dövüşlerin fabrikaların çatı katlarında, şehir dışındaki açıklık arazilerde hatta son zamanlarda sokak aralarında yapılmaya başlandığı belirtiliyor.


  Yasak var, uygulayıcı yok

  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın 3 Mart 1993 tarihli yasağına karşın, Emniyet ve gümrüklerde konuyla ilgili uzman kadronun bulunmaması nedeniyle kaçak Pitbull girişi sürüyor.
  Bakanlıktan yapılan açıklamada, Pitbull'ların yasaklanma gerekçesi şöyle belirtiliyor:
  "Pitbull Terrier cins köpeklerin çok tehlikeli bir cins olduğu, özellikle çocuklara saldırarak öldürdüğü, Hollanda'ya ithalinin ve bu ülkede üretilmesinin yasaklandığı ve yok edilmesinin kararlaştırıldığı, ayrıca Belçika, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerin de bu cins köpeklerin ithalini yasakladığı bilgisinin bakanlığımıza ulaşması üzerine 3 Mart 1993 tarihli olur ile bütün ülkelerden bu cins köpeklerin ülkemize ithali yasaklanmıştır."


   
 3. cyclon

  cyclon Forum Okuru

  pitbull
  pitbullar yetiştirlmelerine bağlı olarak saldırganlaşır buda neredeyse tüm köpeklerde böyle dir ne yazık ki insanlar pitbulları sadece boğuşlara sokmak için kullanıyorlar ve saldırgan yetistiriyorlar.benim evimde de pitbull var besliyorum ama kimseye saldırmaz çok sadık bi köpektir bana yolda giderken bir köpek saldırsın boyutu ne olursa olsun ölümüne beni korur onun haricinde hiç bir saldırganlığı yok her şey yetiştirme de biter. PİTBULLAR DOĞUŞTAN TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONLARI BİZ İNSANLAR TEHLİKELEŞTİRİYORUZ.
   
 4. ÖZKAN

  ÖZKAN Forum Okuru

  D.BAKIRDAN KONUŞUYORUM.HAKLISIN KARDEŞ BENIM KÖPEGİM OLMADI HİÇ AMA OLSAYDI :ONU ÖYLE Bİ VAHŞİ YETİŞTİRİRDİM
  KRALI YAKLAŞTIRMAZDIM KENDİSİNİ .NEDENMİ DİYECEKSİN ÇÜNKÜ BİZİM BURDA ELİNDE KÖPEK GÖREN OLDUSA HEMEN SENDEN ALMAYA ÇALİŞİR .EGER KÖPEGİM SALDIRGAN OLSAYDİ KRALI ALAMAZAMA FIS TIREK OLSAYDİ HERKEZ ALIRDI: HAKSIZMIYIM
   
 5. KeRiMmM66

  KeRiMmM66 Forum Okuru

  Tamamen yetiştirmeyle alakalı bir şey sonuçta bu hayvanların her davranışı içgüdüsel. Yavruyken hayvanı sosyalleştirmek çok önemli. Hem insanlar ile hem de dışarıdaki başka köpeklerle kaynaştırmamız lazım. Sonuçta bu köpekler çok güçlü yapılılar dışarıdaki hayata karşı saldırgan olurlarsa tutamayabilir kontrolü kaybedebiliriz. Birde bu pitbull gibi köpekler baskın ırk oluyor sahibiyle de liderlik mücadelesine girebiliyorlar mümkün olduğunca bence ilk köpeklerimizin bu baskın ırk cinlerinden olmaması lazım ama illa istiyorsak profesyonellerden mutlaka yardım almalıyız.

  Bir hevesle alıp sonra bakamayacağımızı anlayınca onları sokağa atmak kadar kötü bir şey yok heves uğruna onların hayatlarını daha da çok zorlaştırmamamız lazım onlarında bir canlı olduğunu unutmayalım lütfen.
   
 6. Sevimli cadı

  Sevimli cadı Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2016
  Mesajlar:
  1.220
  Beğenilen Mesajlar:
  155
  Ödül Puanları:
  63
  Yaşadığım yerde heves edip köpekleri alıyorlar sonra yurtdışına çıkınca ortada bırakıyorlar.Yazık yaa bırakın şu hayvanların duygularıyla oynamayı . Bırakın kendi doğalarında mesut mutlu yaşasınlar
   
Pitbull Hakkında Ayrıntılı Bilgi Burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yüz germe estetiği hakkında ayrıntılı bilgi

  yüz germe estetiği hakkında ayrıntılı bilgi

  İnsan yüzünde stres, yer çekimi, sigara ve güneşin olumsuz etkileri yaş ilerledikçe sarkma ve kırışıklık ile ortaya çıkar, ayrıca yüz kemikleri incelir, hacim kaybeder; Kaslar zayıflar, gevşer ve yer çekiminin etkisine yenik düşerek sarkmaya başlar; Yağ dokusu zayıflar, azalır ve incelir ve bu yüzden üzerindeki deri bollaşır, buruşur, elastikiyetini yitirerek tüm yumuşak dokular ile birlikte...
 2. Biberiye Yağı ve Faydaları Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

  Biberiye Yağı ve Faydaları Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

  biberiye yağı nedir biberiye yağı faydaları Kullanımı çok eskilere dayanan bir bitki ve bu bitkinin yağı bu makalemizin konusu melekler. Özellikle o zamanlarda askerlerin yaralarının erken iyileşmesi için kullanılan biberiye yağı faydaları hakkında sizlere bazı bilgiler vereceğiz. Öncelikle şunu belirtelim ki biberiye yağı ağızdan alınmamalı, hamileler kullanmamalı ve tansiyon hastaları...
 3. Dila Hanım-Hatice Şendil Hakkında Ayrıntılı Bilgiler Biyografisi

  Dila Hanım-Hatice Şendil Hakkında Ayrıntılı Bilgiler Biyografisi

  Hatice Şendil Hayatı Hatice Şendil Hakında Bilgi Sevgili melekler, yeni yayın döneminde Dila Hanım olarak ekranlara gelecek olan Hatice Şendil hayatı hakkında ki bilgilerimiz şöyle... Hatice Şendil (2 Ağustos 1983, İstanbul), Türk oyuncu. Antalya'da büyüdü. Annesi İstanbullu, babası Selanik kökenli Antalyalıdır. Üniversitede işletme bölümünü okudu. 2 sene Ayla Algan'ın da içinde...
 4. Rar Dosyası Açılmasıyla İlgili Ayrıntılı Bilgiler Burada Melekler

  Rar Dosyası Açılmasıyla İlgili Ayrıntılı Bilgiler Burada Melekler

  Rar Dosyasından Nasıl Açılır Rar Dosyası Nasıl Çıkarılır Daha önce sizlerle paylaştığımız rar dosyası açılma bilgilerinin ardından bir benzeri konuyla rar dosyası nasıl çıkarılır başlıklı konumuzla siz sevgili meleklerimiz ve değerli misafirlerimizin huzurlarındayız... Paket haline getirilmiş sıkıştırlmış dosyadır. Dosyalar tek parçalı olabileceği gibi internetten indirmek için...
 5. Atamızın ölümü hakkında ki ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz ?

  Atamızın ölümü hakkında ki ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz ?

  İyi akşamlar , 10 Kasım yaklaşıyor ve ödev araştırmam için Atanın ölümü hakkında bilgi istiyorum yardımcı olur musunuz ?

Sayfayı Paylaş