Piyano Çalmaya Başlamayı Düşünenler İçin Önemli Püf Noktalar

sksizmir

Forum Okuru
Piyano Çalmaya Başlamayı Düşünenler İçin Önemli Püf Noktalar
Piyano Çalmak İsteyenler İçin Püf Noktalar

Piyano kursu İzmir yazımızda piyano çalanlar için faydalı olabilecek tavsiyelere yer verdik. Yazımızda daha iyi nasıl piyano çalarım? Piyano çalarken dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Piyano çalanlara faydalı tavsiyeler vb. konular hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Gelelim faydalı olacak tavsiyelere;

* Kollar piyanoya rahatça uzanabilecek şekilde ve gövdemizin önünde olacak şekilde konumlandırılmalıdır. Bu pozisyon sağlanırken piyano ortalanmalı ve buna uygun bir duruş pozisyonu sağlanmalıdır.

* Duruşun doğru olabilmesi açısından oturulan yerin alçaklığı ve yüksekliği çok önemlidir. Sandalye ya da taburenin yükseklik ayarı yapılırken bileklerin dirseklerden biraz yukarıda olması gerekmektedir.

* Parmaklar sanki elde bir top tutuyormuşçasına bir şekilde konumlandırılmalı ve çalım gerçekleştirilirken bu pozisyon bozulmamalıdır.

* Sırt ve omuz kambur şekilde durmamalı ve dik bir konum belirlemelidir. Ayrıca dik duruş sağlanırken, beden rahatlığının da oluşması piyano çalımı açısından göz ardı edilmemesi gereken bir konudur.

* Parmakların tuşeye basışının zorlaşmaması açısından tırnaklar olabildiğince kısa kesilmeli ve tuşlara tam şekilde basış sağlanmalıdır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba ; paylaşım için teşekkür ederiz.Konu açarken lütfen başka siteye ait link paylaşmayın.Site kurallarımıza aykırı ,ban sebebidir.Keyifli paylaşımlar..
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
Misafir
M
Üst