1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Plaklar nasıl temizlenir?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  diş plağı nasıl temizlenir diş plakları nasıl temizlenir gece plağı temizleme plak temizliği En bilinen yaklaşım yumuşak, temiz bir bez ve suyun kabul edilebilir olduğudur. Tercihen musluk suyu yerine arındırılmış su kullanması uygun olur. Ayrıca en fazla beşte bir oranında alkol içeren su bazlı temizlik maddeleri de plağın üzerindeki kiri ve yağı temizlemek için kullanılabilir.
  Diski temizlerken yumuşak ve temiz bir bezin üzerine yerleştirin. Ardından su ya da temizlik maddesini uyguladıktan sonra, bezle yuvarlaklar çizerek ve diskin çizgileri doğrultusunda işleminizi yapın.
  Mümkün olduğunca plağınızın sabit ve hareketsiz kalmasından kaçının. Bu hem plağın çalınırken kırılmasını önleyecek, hem de çalarken ve saklarken toz parçalarının kalmasını engelleyecektir.
  Hiç bir plağın çizikli olan iç yüzeylerine dokunmayın. Diskinizi yalnızca kenarlarından ya da etiketli olan kısmından tutmalısınız. Eğer mümkünse ince, temiz, koton eldivenler tavsiye edilir. Plaklarınızı pikabın üzerinde ya da herhangi bir yerde üst üste yığmayın.
  Plaklar nasıl saklanmalıdır?
  Uzun kullanım için en önemli etken plaklarınızın doğru bir şekilde saklanmasıdır. Sıcaklık ve nem başta olmak üzere kir ve toz, düzensiz ve üst üste dizilim, aşırı basınç ve ağırlık, mekanik ya da kimyasal hasar en önemli etkenlerdir. Elbette pratik anlamda her zaman mümkün olmasa da 21 derecelik bir sıcaklık idealdir. Ayrıca %40-%50 oranında bir nem çok önemlidir. Sıcaklık ve nem oranındaki ani değişikliklerden özenle kaçının.
  Güneş altında ya da ışık veya ısı kaynağı veren yerlerin yakınında kalmamasına, yüksek nem ve suya maruz kalmamasına özen gösterin. Dış ya da iç kapağın ıslak kalması onarılamaz tahribatlara neden olabilir.
  Plaklarınızı tozlu ortamlardan uzak tutun. Mümkünse kapaklı dolaplarda ya da kapanabilir kutularda saklayın. Plaklarınızın bulunduğu ortamı hafifçe vakumlamaktan korkmayın.

  Kirli ve küflü kapaklarınızı, daha fazla zararı önlemek için yenileriyle değiştirin. Plaklarınızı sigara içilen, dumanlı ya da yemek pişirilen mekanlarda tutmayın. Duman ve yağ plaklarınıza ve kapağına kolaylıkla yapışabilir. Plaklarınızı yan saklamayın! Her zaman plakların tam dik bir vaziyette bulunmasına özen gösterin. Plaklarınızı üreticilerin orjinal kılıflarından çıkarın. Bu kılıflar zamanla eğilip büküleceklerdir. Eğilmiş kılıfları yoğun, polietilen ya da asitsiz üretilen kılıflarla değiştirin. Ayrıca Japonya’dan ithal edilen pirinç kağıttan kılıflar da mevcuttur fakat bunlar diğerlerine oranla biraz daha pahalıdır. Sıradan kağıt kılıflar her çıkarış ve yerleştirmede plağınızın yüzeyinde çiziklere neden olacaktır. Naylon kılıflar ise zamanla plağınızla kimyasal tepkimeye girer.
  Tüm maddelerde olduğu gibi zaman akıp giderken plaklardaki etkilerini de gösterecektir, fakat siz bu bir kaç küçük püf noktayı uygulayarak plağınızın ömür boyu sizinle olmasını sağlayabilirsiniz.   
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  diş plağı temizliği demişsiniz ama...
   
Plaklar nasıl temizlenir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Duvarlar Nasıl Temizlenir?

  Duvarlar Nasıl Temizlenir?

  Bu sayfa; Duvarlar Nasıl Temizlenir konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, temizlik yapmanın belki de en sevimsiz kısımlarından birisi duvar temizliğidir. Bu zorlu ancak sonucu güzel olan işi kolayca yapmanın da bir püf noktası var. Odanın ortasına kaynar su dolu kabı koyup camı kapıyı kapatıp odanın buharlaşmasını sağlayın. Bu sayede duvardaki kirler yumuşamış olur....
 2. Porselen Takımlar Nasıl Temizlenir?

  Porselen Takımlar Nasıl Temizlenir?

  Bu sayfa; Porselen Takımlar Nasıl Temizlenir konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, mutfak eşyaları içinde en sağlıklı materyal şüphesiz porselendir. Sağlıklı olmasının yanında son derece estetik ve zarif görünmesi de tüketicinin porselene daha bir önem vermesine sebep olmuştur. Ancak porselenlerin de son zamanlarda düşük kalitede olanlarının piyasada bulunabildiğini ve...
 3. Karides Nasıl Temizlenir?

  Karides Nasıl Temizlenir?

  karides nasıl ayıklanır, karides temizliği nasıl yapılır Deniz mahsullerinden biri olan karides birçok kişinin sofrasından eksik etmediği ve severek yediği bir üründür. Karides temizliği hakkın da sizlere işinize yarayacak bilgileri sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. Aşağıda ki adımlarla karides temizliğini pratik bir şekil de gerçekleştirebilirsiniz. Karides, deniz mahsulü tüketmeyi...
 4. Ayna nasıl temizlenir ?

  Ayna nasıl temizlenir ?

  ayna temizliği nasıl yapılır,lekeli aynalar nasıl temizlenir,pratik ayna parlatma yöntemleri, Evimizde dekorasyon amaçlı kullandığımız ya da banyomuzda yer alan aynaların kirli ve lekeli olması hem işlevini kaybettirir hem de kötü bir görüntü oluşturur. Aynalar çok sık temizlenmedikleri için zaman zaman ayna temizliği püf noktalarını unutmak gayet mümkündür ve işte biz de bu nedenle ayna...
 5. Taze Kan Nasıl Temizlenir?

  Taze Kan Nasıl Temizlenir?

  Giysinize, halıya ya da döşemelere sıçramış kan lekesinden kurtulmak oldukça zor olmakla birlikte bir takım yöntemlerle sorunu çözebilirsiniz. Ancak, eğer yanlış bir yol izlerseniz kan lekesi iyice içine işleyecek ve çıkarma zorluğu iki kat artacaktır. Ayrıca uygun yüzey tipine göre uygun temizliği uygulamanız da oldukça önemlidir. Eğer kan lekesi henüz yeni oluştuysa temizlemek daha kolay...

Sayfayı Paylaş