Plastik (PVC) banyo tavan dekorasyonu

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Plastik (PVC) banyo tavan dekorasyonu
plastik banyo tavan modelleri, taşyünü banyo tavan modelleri, plastik banyo tavanı kaplama modelleri, plastik banyo tavan dekorasyonu, taşyünü tavan modelleri ile ilgili bilgileri sizler için paylaşıyoruz.

Plastik tavan modelleri, her türlü iç mekan tavan dekorasyonun da tercih edebileceğiniz uzun ömürlü ve oldukça kullanışlı bir tavan uygulamasıdır. Bu kadar şık ve kullanışlı olmasına rağmen fiyatları konusunda da çok cazip bir uygulama olan plastik tavan modelleri özellikle banyo tavan dekorasyonun da son yıllar da en çok tercih edilen uygulamalar arasın da yer alıyor.


Banyonuz için bir tadilat işine giriştiyseniz ve bu tadilat işlerinden tavan dekorasyonu da nasibini alacaksa size önerim öncelikle bu işi gerçekten bilen deneyimli bir usta bulmanızı öneririm. Piyasa da ustayım diye geçinen ama tavan kaplamasından anlamayan birçok kişi buluyor umarım böylelerine değil de sizin başınızı ağrıtmayacak deneyimli bir ustaya rast gelirsiniz:)

Bunları nedenmi söylüyorum; geçen haftalar da sizim evdede banyo tadilat işleri vardı da ondan hahaha Değişik görünmesinden dolayı ve uzun ömürlü olduğunu bildiğimiz için biz plastik tavan uygulamasını tercih ettik. Taş yünü olarak da bilinen plastik tavan uygulaması için en sağlıklı yöntemin ilk olarak tavanın kırılması ile olacağına karar vererek bir güzel tavanları kırdırdık.

Dört günlük süreden sonra birşeylerin ters gittiğini anladık çünkü tavana döşenen plastiklerin düzgün döşenmediğini ve profillerin eğri olduğunu görünce iyi bir ustaya rast gelmediğimizi anladık. Neyse uzun lafın kısası 4 günlük sürede maddi manevi bayağı bir zarara uğrayıp tavsiyeler neticesinde tavan uygulamasın da deneyimli bir ustaya rast geldik.

Daha önce ki ustanın yaptığı herşey sil baştan yapılarak neyse ki sonun da istediğimiz şekil de banyo tavanımız mükümmel görünüme kavuştu. Biz kendi banyomuz da aşağıda ki pvc kaplama modelini tercih ettik. Oldukça şık olduğunu söyleyebilirim. Hatta ışıkları doğru tercih ettiğiniz de tavan da muhteşem bir parıltı oluyor;)


plastik banyo tavanı desenleri.JPG


Plastik tavan uygulamasın da öncelikle tavanın ölçüleri alınıyor ve daha sonra profiller döşenerek iç kısmına seçtiğiniz kare şeklin de plastikler yerleştiriliyor. Şunu da eklemek isterim ki diyelim bir süre sonra bu model ve renkten sıkıldınız... Önemli olan profillerin düzgün ve sağlam bir şekil de döşenmesidir. İstediğiniz zaman kolay bir işlemle hazır profillere plastik kaplamaları yerleştirebilirsiniz.

Piyasa da çok farklı renk ve modeller mevcut.. Sizler için seçtiğim farklı plastik(pvc) banyo tavanı kaplama modellerinden örnekleri paylaşarak fikir edinmenize yardımcı olmak istiyorum. Malum son yıllar da banyolar, diğer odaların dekorasyonu kadar büyük önem kazanmıştır.

banyo tavan modelleri.JPG
banyo tavanı dekorasyonu.JPG
gökyüzü gergi tavan.JPG
gökyüzü tavan dekorasyonu.JPG
plastik  banyo tavanı.JPG
plastik banyo tavanı desenleri.JPG
plastik tavan kaplama modelleri.JPG
pvc tavan modelleri.JPG
taşyünü tavan kaplama.JPG
yıldızlı tavan modelleri.JPG


Nasıl çok güzeller değil mi? Tek başına belki size anlamlı gelmeyebilir ama emin olun ki tamamen döşendiğiniz de gerçekten çok şık duruyor. Banyonun sürekli nemli bir ortam olduğunu düşenecek olursak plastik tavan kaplama modellerinin oldukça uzun ömürlü ve bu alan için kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.

Fiyatları konusuna gelince; banyo tavanının büyüklüğüne göre değişiklik gösterecektir. Ortalama olarak normal büyüklükte bir banyo için 500 tl den başlayan fiyatlarla banyo tavanınızı yaptırabilirsiniz. Biz üç alan yaptırdığımız için biraz daha fazla fiyat ödedik ama tek banyo için fiyat gayet uygun olacaktır;)
 

Benzer İçerikler

Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
liya
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
*MeleK*
*MeleK*
Üst