Polikistik Olup Hamile Kalanlarınız Var Mı?

PolistikAnneAdayı

Yeni Üye
Üye
Polikistik Olup Hamile Kalanlarınız Var Mı?
Merhaba Melekler, Sorunum Konu Başlığından da Anlaşıldığı Üzere Polikistik Overli Oluşum. 2 yıl Önce Evlendim Evliliğimin İlk Ayında Hamile Kaldım Fakat 2 Gün Sürdü Kimyasal Gebelik Bir Diğer Adı Sessiz Düşük Daha Sonrasında 4 Ay Regl Olmadım ve Korkudan Dr. Gitmedim Korkudan Demiyelim de Üzülmek İstemiyordum Tabi Bu Böyle Gitmezdi ve Bir Süre Sonra Dr. Gitmeye Karar Verdim Gittiğimde Bana Polikistik Over Sendromu Oldugunu ve Gebe Kalmamın Zor Oldugunu Söyledi Tahlil Sonuçlarım Berbattı Diyebilirim Umudumu Kaybetmedim RABBİM Büyük Bilir İşini Hayırlısı Buymuş İsyan Hiç Etmedim Her Daim Dua Ediyorum Anne Olmak Çok İstiyorum Anneliği Rüyalarımda Tadıyorum Diyebilirim Şükürler Olsun RABBİM e ki Rüyalarımda da Olsa Bana Tattırıyor. Şuan Ne yapmam Lazım İnan Bilmiyorum Değerlerim Nasıl Düzelir Bilmiyorum Dr. Gittiğimde İlaç Verip Gönderiyor En Fazla 1 Ay Bile Tedaviyi Sürdürmüyorlar, Stresten Kendimi Yemeğe Vurdum Diyebilirim Şuan 108 kiloyum Regl Düzenli Değil ve Polikistikim Aynı Zamanda Anne Olmak İstiyorum Ancak Bu Kilo İle Olsam Bile Olmak İstemiyorum Sağlıklı Bir Hamilelik Geçirmek İsterim Kilo Vermem Gerektiğiminde Farkındayım Fakat Olmuyor Motivasyon Önemli Herkes Sen Yapamazsın Diyor ve Ben Daha Çok Kilo Alıyorum Ve Hepten Annelik Hakkımı Kaybetmeye Kendimi Yöneltiyorum. Bana Yardımcı Olursanız Sevinirim, Önerilerinizi ve Görüşlerinizi Bekliyorum Dikkate Alacağım.. İYİ GÜNLER MELEKLER ❤️

Merhaba, hoş geldiniz . Öncelikle belirteyim sizin durumunuzda olan bir çok bayan var. Ve bu bayanların çoğu azimle hamile kalmaya çalışıyor. Çocuk sahibi olamamak bana göre çok önemli bir sorun değil ( sebeplerimce ) ama çoğunluk için üzücü bir durum. Polikistik over sendromu kadınlarda bir çok olumsuz duruma neden olabiliyor. En önemlisi hamile kalmayı zorlaştırıyor fakat tedavisi mümkün. Tedavi şansını artırmak için sizinde yaşam şeklinize dikkat etmeniz lazım. Hedefe ulaşmak için çabalamalısınız. Eğer hamile kalmayı istiyorsanız öncelikle fazla kilolarınızdan kurtulun. Moralinizi yüksek tutun. Sağlıklı beslenin. Motivasyonunuzu artıracak etkinliklere katılın. Umarım en kısa zamanda anne olursunuz, dualarım sizinle sevgilerimle.

Geri