Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.348
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Polikistik over olup tüp bebek yaptıranlar

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  polikistik over nedir,polikistik over ve tüp bebek tedavisi,polikistik over tüp bebek başarı oranı,polikistik over hakkında bilgiler
  Aşılama yöntemleri ile (3 defa aşılama) gebe kalınamazsa ancak tüp bebek düşünülebilir. Veya aşılama için yumurtalıklar hazırlanırken çok sayıda yumurta gelişebilir. Bu durumda aşılama yerine yumurtalar toplanarak tüp bebek yöntemi uygulanabilir. Ya da eşinde veya kendisinde ek başka bir problem nedeni ile tüp bebek yöntemi uygulanabilir.

  Polikistik overli hastalara yumurta gelişimini uyaran ilaçları kullanırken çok dikkatli olunmalı ve ilaç dozu çok iyi ayarlanmalıdır. İlaç dozu yetersiz olduğunda yumurta gelişimi olmadığı gibi uygunsuz dozda ilaç verildiğinde (bazen çok küçük dozda bile olabilir) yumurtalıkların aşırı uyarılması ve çok sayıda yumurta gelişimi olabilir.
  < Konu Resmi..>

  Aşırı uyarılmış yumurtalıklar- Bu durumda da ikiz ,üçüz ya da daha fazla çoğul gebelik olabileceği gibi annenin hayatını bile tehdit edebilecek boyutta olabilecek Overian Hiperstimülasyon Sendromu (aşırı uyarılmış yumurtalık) na sebebe olabilir. Bu nedenle uygun doz ve ilaç seçimi önemlidir.

  Polikistik over sendromu:


  Kadınlarda ki infertilitenin (kısırlık) en sık sebebidir.
  Ultrasonografide Polikistik over görülmesi tek başına polikistik over sendromu anlamına gelmez. Kadınların %20 sinde vardır ve hiçbir probleme sebep olmayabilir.
  Kilo alımı ile yakın ilişkisi vardır.Kilo almak şikayetleri artırırken sadece kilo vermekle bile adetler düzene girebilir.
  Gebe kalınamadığı için çok fazla strese girilmemeli, 6-8 aylık bir dönemde %80 yumurta gelişimi ve %40 gebelik oluşumu basit tedaviler ile elde edilebilinmektedir.
  Fazla kilo gebelik olsa bile düşük ihtimalini artırmaktadır.
  Tedavi sürecinde hatta yaşam boyu sağlıklı beslenme ve egzersiz önemlidir.Tedavideki başarıyı artırmakta ayrıca Polikistik over sendromunun ileride yol açabileceği şeker hastalığı,kalp hastalığı, hipertansiyon gibi problemlerin önlenmesinde yardımcı olmaktadır.
   
Polikistik over olup tüp bebek yaptıranlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. tüp bebek yaptıranlar

  tüp bebek yaptıranlar

  tüp bebek yaptıranlar tüp bebek yaptiranlar 2010 yaptıranlar 2010 laparoskopi 2 ay önce ilk defa tüp bebek yaptırdım... ama düştü... 2. deneyeceğim ama korkuyorum... deneyipte hamile kalan varı lütfen yardımmm..
 2. polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

  polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

  pko olup hamile kalanlar polikistik over olup hamile kalanlar polikistik overli kalabilirmi over hastaları kalabilirmi hastaları nasıl kalır slm anlaşıldığı üzere pko hastasıyım ve bebek istiyorum. reglin 3. günü hormon testleri yaptırdım. değerlerim şu şekilde: estradiol: 16 FSH: 7,11 LH: 18,82 prolaktin: 14,60 bunların ne anlama geldiğini bilmiorum çünkü gittiğim doktorlar bununla ilgili...
 3. polikistik over olup hamile kalan var mı ?

  polikistik over olup hamile kalan var mı ?

  polikistik over yupisyupisslm kızlar bende yeni aranıza katıldım aranızda polikistik olup gebe kalan varmıı lütfen cevap yazarmısınızzz
 4. polikistik overi olup hamile kalamayanlar burayaa

  polikistik overi olup hamile kalamayanlar burayaa

  kızlar bebek hasreti çekenler yazsın lütfen polikistik overi olup hamile kalan varmı
 5. polikistik over

  polikistik over

  arkadaslar aranızda polikistik over olup hamile kalan varmı

Sayfayı Paylaş