polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

Merhaba kizlar 24 yasinda ve 3 senelik evliyim. Ben gunlerdir bir forumdan diger foruma atlayip polikistik over hastalarinin nasil hamile kaldigini arastiriyordum. Cunku bendede bu hastalik var ve 2 bucuk ay önce ögrendim. Ögrenmeden öncede asla cocuk dusunmuyordum ama ögrendigim gun gec kalmak istemedim. "Korktum" Sonra nedense bende mantar olustu ve doctora gittim. Vajinal krem verdi ama gecmedi. Ikinci kez gittim. Gitmeden önce cok fena yumurtaliklarima ve bacaklarima agri girdi. Rahim agzi kanserinden korkup smear testi istedim doctorumdan. Oda yapti ve beklememi söyledi. "Bekledim" ondan sonra arayip rahimimde biraz virus olabilecegini ve mikroskopla bakacagini söyledi. Okadar cok korktumki rahim agzi kanserim var diye gunlerce "agladim". Bu arada 8 nisanda adet olmustum 13 te bitti ve 25 nisanda gene adet oldum olmadan öncede kahve rengi akintim geldi bi sure adetlerimde cok duzensiz normal diye hic önemsemedim. 5 gundur midem cok kötu surekli sabahlari bulantiyla uyaniyorum. Kontrolumden birgun önce cevremdekilerin baskisiyla "test yaptim" cift cizgi cikti "inanamadim" öteki gun doctora gittim kadin sok oldu cok sasirdi o bana cocugun zor olabilir 6 ay 1 yil deneyin olmazsa bana gelin demisti. Gel kontrol edelim dedi etti ve evet hamilesin tahminimce 6-7 haftalik dedi. okadar cok sevindikki esimle iki gundur dunyalar bizim olmus gibi. Kizlar ben hic hap kullanmadim, hic tedavi olmadim, "dua ettim", stres yapmamaya calistim, "cok istedim" ama akisinada biraktim.. Esim bana cok destek "oldu" cocugumuz olmasa ne olacakki varsin olmasin dedi. O okadar önemliydiki benim icin sizde akisina birakin bol bol dua edin Allah isteyen herkese nasip eder insallah bu guzel duyguyu ..

4 yıldır evliyim akışına bırakamıyorum eşim her adet olduğumda bana surat yapıyor eltilerimde sürekli laf sokuyor intar etmeyi bile düşünüyorum.

Merhaba, Allahın iradesine boyun eğmek varken neden intihar etmek niye ? Öbür dünyada çekeceklerinizi hafifmi sanıyorsunuz. Allah eltilerinizi ıslah etsin. Eşinizin sergilediği davranışta yanlış . Hiç kimse siz ve eşiniz kadar üzülemez. Kimseyi kafanıza takmayın. Tedavi olun.Günümüzdeki tıp bayağı ilerledi. Uygun tedaviyle mutlaka hamile kalırsınız.Öyle kötü olumsuz düşüncelere de kapılmayın. Bu kutsal ayda Allaha bol tövbe ve dua edin.Allah hakkınızda hayırlı olanı tecelli etsin.

4 yıldır evliyim akışına bırakamıyorum eşim her adet olduğumda bana surat yapıyor eltilerimde sürekli laf sokuyor intar etmeyi bile düşünüyorum.

Cok zor biliyorum ama intihar etmenin kime ne faydasi olacakki bende cok uzuldum esimle birbieimize belli etmesekte ikimizde kahrolduk ama hep dua ettim benim hic bir hormon bozuklugumda yok kilom normal kilim tuyum yok yani belki bundanda kaynaklamiyor kiloluysan kilo vermek zorundaymissim doktor bana eger olmazsa sana hormon tedavisi yapabiliriz dedi en son care asilama biz kisir degiliz sadece biraz caba göstermemiz gerekiyor teknoloji ilerlemis herseye care bulunuyor hep hayirlisini iste uzme kendini ..

Herkes bir şekilde sınav oluyor. Evladı olanda olmayanda . Böyle durumlar da şeytanın vesvesesine kapılmayın. Dua edin sabredin . Herşeyin bir vakti vardır. Allah ol derse olur. Tıp çok ilerledi kısırlık artsada bir çok tedavi seçeneği var. Umarım evlat isteyen herkes en kısa zaman da bu isteğine kavuşur.

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım . yazılanları görünce insan tuhaf oluyor . Allah herkesin gnlüne göre versin inşallahh . kucagndan bebeğini ekst etmesin gerçekten çok zor . bende de polikistik over vaar ve ayrıyetten yumurtalıkalrımda tembellikte var . 40 45 gün geçior adetim . en on 29 nisanda adet oldum ve 2 mayısta bitti .temmuzdayız ve benden 4 gn önce kahve rengi lekelenlemer geldi sonrasında pembe bir kan sonrasnda ise sogan suyu içtim kanamam oluştu ama çok az . sogan suyu içtiğimde kanamamı görüyrdum . ve bende kendimi bildim bieli adet dzensizliğim vardı . en sonunda dün hastaneye gittim ve yumurtalıklarımda tembelik oldugunu ayriyetten polikistik over oldugunu öğrendim . adetimin basladıgını söyledi . çok fazla kilom yok fakat yine de biraz kilo vermemi söyleedi . nişanlıyım bu arada 6 7 ay sonra düğünüm var . ve bu şekilde çocugun olmaz dedi bana doktor ok zor dedi . hemen çocuk istiyormusun evlenince dedi nişanlım hemen istiyor dedim . ilaç tedavisine baslayalım o zaman evlenene kadar dedi . hstalıgın var kanda diye sordugunda kan da yok diye bliyorum ama fmf hastasıyım dedim . ve onu duyduktan snra fmfn varsa kesinlikle veremem bu ilacı sana yan etki çok yapar dedi . sgara da kullanıyorsun dedi vermedi . pazartesi günüe dahiliyeye rendavu adım insülin direncime bakılıp ilaç vericekler zayıflamama yardımcı ilaçlr ve tedavi için ilaç eklicekler sanırım hastalıgıma göre . ama ben çok korkuyrum . nişanlım da çocuk çok istiyor acaba çocugum olur mu bende çok seviyorum bebekleri . bende çok istiyorum . ama dünden beri kendime güvenim gitti ve kendimden uzaklaştım resmen. zaten psikolojk sornlarım vardı bu da üstüne gelince ben çöktüm grçekten. yasım daha çok genc ve benim karsılastıgım durum hiç iç acıcı değil . sizce hamile kalabilr miyim arkadaslar bana yardım edin :(

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım . yazılanları görünce insan tuhaf oluyor . Allah herkesin gnlüne göre versin inşallahh . kucagndan bebeğini ekst etmesin gerçekten çok zor . bende de polikistik over vaar ve ayrıyetten yumurtalıkalrımda tembellikte var . 40 45 gün geçior adetim . en on 29 nisanda adet oldum ve 2 mayısta bitti .temmuzdayız ve benden 4 gn önce kahve rengi lekelenlemer geldi sonrasında pembe bir kan sonrasnda ise sogan suyu içtim kanamam oluştu ama çok az . sogan suyu içtiğimde kanamamı görüyrdum . ve bende kendimi bildim bieli adet dzensizliğim vardı . en sonunda dün hastaneye gittim ve yumurtalıklarımda tembelik oldugunu ayriyetten polikistik over oldugunu öğrendim . adetimin basladıgını söyledi . çok fazla kilom yok fakat yine de biraz kilo vermemi söyleedi . nişanlıyım bu arada 6 7 ay sonra düğünüm var . ve bu şekilde çocugun olmaz dedi bana doktor ok zor dedi . hemen çocuk istiyormusun evlenince dedi nişanlım hemen istiyor dedim . ilaç tedavisine baslayalım o zaman evlenene kadar dedi . hstalıgın var kanda diye sordugunda kan da yok diye bliyorum ama fmf hastasıyım dedim . ve onu duyduktan snra fmfn varsa kesinlikle veremem bu ilacı sana yan etki çok yapar dedi . sgara da kullanıyorsun dedi vermedi . pazartesi günüe dahiliyeye rendavu adım insülin direncime bakılıp ilaç vericekler zayıflamama yardımcı ilaçlr ve tedavi için ilaç eklicekler sanırım hastalıgıma göre . ama ben çok korkuyrum . nişanlım da çocuk çok istiyor acaba çocugum olur mu bende çok seviyorum bebekleri . bende çok istiyorum . ama dünden beri kendime güvenim gitti ve kendimden uzaklaştım resmen. zaten psikolojk sornlarım vardı bu da üstüne gelince ben çöktüm grçekten. yasım daha çok genc ve benim karsılastıgım durum hiç iç acıcı değil . sizce hamile kalabilr miyim arkadaslar bana yardım edin :(

Ben yurt disinda yasiyorum benimde jinekologum cocugunuz olur ama zor olur ve gec olur demisti inan bana doktorlarin her dedigine guvenilmez sen akisina birak olmazsa gene doctora git cok sukur ölumden baska herseye care var teknoloji ilerledi sikma canini bu gunlerde gecip gidiyor suan 2 bucuk aylik hamileyim bebegimi gözumden sakiniyorum birsey olmasindan cok korkuyorum hep o doctorun etkisi iste ve biz esimle sadece bir ay ustunde durduk ve tuttu bide benim aylarca adetim gelmezdi sadece önemli olan yumurtalarin catlama dönemleri insallah gönlunce olur hersey ..

amin canım inşallah . tek bana değil herkesn gönlüne göre versin herkes çocuk sahibi olsun hayırlısıyla inşallah . ve dışardan bakanların gözleri ep bi süpheli kısır vs vs ... insanı bunlarda etkiliyor . inşallah rabiim bana da bir çocuk verirde evlat hsreti yaşamam . evlendiğimde ilk amacım hamile kalmak olacak zaten . daha erken diye bekletmicem . düşüncem hep bu yndendi erken istemiyodum 2 3 sene beklemekti . ama polikistik overim oldugunu ve yumurtalıklarımda tembellik oldugunu öğrenince bunlar düşünncemi değiştirdi ve bir an önce evlenip çocuk istiyorum . en saglıklısıyla en hayırlısıyla inşallah . fmfm bazı ilaçlara engel . belirttiğim gibi dktorum vermedi bile . bu benim canımı da bir hayli sıktı . nişanlım ile neredeyse bunu öğrendiğimiz dakikadan beri deli rüzgarlar esiyor aramızda . bu haliyle daha çok üzüyor . sıkıntı stres bu hstlıgın en büyük düşmanıymış . ama benden eksik olmuyor bu düşman iste . dediğim gibi kendime olan güvenmi yitirdim böyle tepkiler alınca ..

Merhaba ;

Polikistik over bir çok Bayanın ortak problemi. Bu problemin tedavisi var ve bir çok bayan tedavi ile gebelik elde edebiliyor. Bu rahatsızlığı yenmeniz sadece ilaçla olmaz. Yaşam kaliteniz, beslenme alışkanlıklarınız durumu etkiler -tetikler. Öncelikle fazla kilo dan kurtulun düzenli egzersiz yapın. Beslenme alışkanlığınızı değiştirin. Yumurtlamaya yardımcı besinler tüketin. Stresten uzak durun , sigarayı mutlaka bırakın.Zaten yumurtlama probleminiz var sigara durumu daha kötü hale getirebilir. Herkesin dediğine kulak asmayın pko lu olupta çocuk sahibi olmayan yok. Umarım en kısa zaman da emelinize kavuşursunuz. Sağlıklı günler diliyorum.

Arkadaslar mrb 10 aylik evliyim cocugumun hemen olmasini istiyordum ve doktora gittim bana sol yumurtaligimda pco oldugunu soylediler duzensiz adet goruyordum 5 aylik evliykendoktora gittim klomen verdi kullandim catlatma ignesi verdi tutmadi onun uzerinden 3 ay gecti hic bisey yoktu hergun bu yazilari okuyordhm hep bi umit iste ama rabbimdeb hic umidimi kesmedim tekrardan adetim gecikti 53 gun oldu hala tik yok herkes bana doktora git bi baktir diyo ama benim hic hamile olacagimdan umidim yok dugunlere gittim oynadim zipladim denize gittim oynadim zipladim yok diyordum bosua kendie umit vermiyim cumartesi dugun pazar deniz pazartesi hastaneye gittim ve iste en buyuk mutluluk haberi bu olmali dedigim bebegimin haberini aldim rabbim isteyen herkese nasip etsin ama cok dusunmemeye calisin herseyi akisina birakin ve bol bol rabbimden isteyin rabbim kimsenin kucagini bos birakmasin amin

bende sizler gibi aynı sorunu yasıyorum 26 yasındayım 1,5 senedir evliyim korunmadığım halde çocuğum olmuyor yanlız ben sizler gibi 2 ayda bir adet görmüyorum ayda 2 kez adet görüyordum tam 5 tane doktor degıstırdım hepsı yasın daha küçük dıyerek ılaç vermıyor deneyerek olacak dıyorlar en son gıttıgım adetlerımı düzenlemek ıcın progestan verdı 3 aydır kullanıyorum nolur banada dua edın ılaç kullanmadan bebeğime kavusm

Geri