1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Polise Terör Yetkisi Veriliyor, Avukatın üstü de aranabilecek.

  Konu, 'Hukuk' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Ankara `daki bombalı saldırının ardından polise `terör yetkileri` veriliyor. TBMM `ye dün verilen kanun teklifi, polisin yetkilerini artırıyor. Bu teklife göre avukatın da üstü aranabilecek.
  Hükümetin tasarı olarak üzerinde çalıştığı ancak Ulus `taki patlamanın ardından hızlandırılan ve dün AKP milletvekilleri Selami Uzun , Kerim Özkul , Sinan Özkan ve Muharrem Tozçöken `in imzasıyla Meclis `e sunulan, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu `nda değişiklik öngören teklif şu düzenlemeleri öngörüyor
  İZİNSİZ DİNLEME
  Polis , suçların önlenmesi için istihbarat faaliyetlerinde bulunurken her türlü beşeri ve teknik imkandan yararlanabilecek. Teknik imkanların, takibe alınan kişileri uzaktan kamerayla izleme, seslerini kaydetme, internet ortamındaki haberleşmelerini izleme gibi ayrıntıları kapsadığı belirtildi. Bunun telefonların izinsiz dinlenmesi yolunu da açabileceği öne sürüldü.

  FİŞLEME DÖNÜYOR
  Teklife göre polis , silah ruhsatı, ehliyet, pasaport başvurusunda bulunanlardan da parmak izi alabilecek. Parmak izleri kişinin ölümünden sonra 10 yıl, her halukarda ise 80 yıl saklanacak. Mevcut düzenleme, kovuşturmaya yer olmaması, beraat veya ceza verilmemesi halinde parmak izi kayıtlarının silinmesini öngörüyor.

  HERKES ARANABİLECEK
  Polis , mülki idare amirinin verdiği yazılı emirle kişilerin üstlerini, araçlarını, özel kağıtlarını, eşyasını arayabilecek. Başta avukatlar, özel kanunlarla aranmama istisnaları olan bütün kişiler de aranabilecek. Bu hükmün daha çok bölücübaşı Apo `nun avukatlarının cezaevine girişte aranması için uygulanabileceği belirtiliyor. Konut ve işyerinde arama ise CMK `da olduğu gibi yine hakim kararı ile yapılacak.

  ZOR KULLANMA ŞARTLARI
  Polis , kademeli olarak artan biçimde önce beden gücü, ardından kelepçe, cop, basınçlı su gibi araçlarla zor kullanabilecek. Silah kullanmadan önce ise kişiye `Dur ` çağrısında bulunacak. Kişinin kaçmaya devam etmesi halinde, önce uyarı amacıyla silahla ateş edilebilecek. En son, yakalanmasını sağlayacak ölçüde silahla ateş edilebilecek.

  Kaynak: Hürriyet
   
Polise Terör Yetkisi Veriliyor, Avukatın üstü de aranabilecek. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. deniz üstü köpürü

  deniz üstü köpürü

  Şu Ula'nın düğünleri düğündür hani... Erkekler oğlan evinde yiyip içip yan gelirler; kız evinde de eğlence gırla gider. Bağda üzüm toplayan, bahçede sebze çapalayan, tarlada tütün kıran kızlar; düğün günü, güzellik suyuna batıp çıkmış gibi olurlar. Düğünlüklerini giyip, saçlarını tarayan kızlar, huri-melek kesiliverirler. Tef vurup cümbüş çaldı mı; kendinizi düğünde değil, periler ülkesinde...
 2. Haluk Levent - Deniz Üstü Köpürür

  Haluk Levent - Deniz Üstü Köpürür

  Deniz üstü köpürür Hey canım rinna nay rinna rinna nay Kayığa da binsem götürür Hey canım hey Benim de şu dünyaya gelişim Hey canım rinna nay rinna rinna nay Bir güzelin hatırı Hey canım hey Karıncanın katarı Hey canım rinna nay rinna rinna nay Yüreğinde yatarı Hey canım hey Taş üstüne taş koydum Hey canım rinna nay rinna rinna nay Gül yastığa baş koydum Hey canım hey
 3. Deniz üstü köpürür akor

  Deniz üstü köpürür akor

  deniz üstü köpürür akor deniz üstü köpürür tab notaları nota rinanay rina rina nay Dm F Gm Dm C Deniz üstü köpürür, hey canim rinanay rina rinanay Gm Dm C Dm Kayiga da binsem götürür, hey canim hey F Gm Dm C Benim de su dünyaya gelisim, hey canim rinanay rina rinanay...
 4. üsteki

  üsteki

  üsteki üyeyi tahmin edin nasıl biri sinirlimi güzelmi çocugu varmı evlimi hadi bakim bekliyim (dipno:kızlar konu tekrarımı bilmiyorum öyleyse haber verin lütfen):):):):):):)

Sayfayı Paylaş