1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.449
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Polisten kadınlara uyarı!

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Kadına yönelik şiddet kapkaç taciz olayları gibi durumlar için halkın huzur ve güvenliğinden sorumlu olan polisler kadınlara kendilerini koruma ve emniyet altına alabilecekleri hususlarda açıklamalarda bulundular şimdi emniyet amirliğinin kadınlara bulunduklara tevsiyeleri aktarıyorum [​IMG]
  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan “tavsiyelerimiz” bölümünde, genel olarak bayanların yükte hafif, pahada ağır ve özellikle altından yapılmış olan ziynet eşyasını kullanmaktan zevk aldıkları ifade edildi. Bu sebeple de bayanların, yankesicilik, kapkaççılık, dolandırıcılık gibi hırsızlık olaylarına ve ziynet eşyalarının alınması esnasında meydana gelen boğuşmalarda yaralanmalara bazen de maalesef ölümlere maruz kaldığına işaret edilerek günlük hayatta kolayca uygulanabilecek bazı tedbirlere dikkat çekildi.

  Bayanlara yönelik “öğütler” şöyle:
  Alışverişe çıktığınızda bilhassa semt pazarlarına gidişinizde tüm ziynet eşyanızı takarak çıkmayın.
  Alışverişten dönerken ıssız yerleri tercih etmeyin. Apartmanınıza girerken arkanıza dönerek takip edilip edilmediğinizi kontrol ediniz.
  Semt pazarlarında alışveriş yaparken poşetlerin fazlalığından dolayı, çok kısa süreli bile olsa çantanızı kimseye emanet etmeyiniz.
  Evinizin elektrik, su, telefon, doğalgaz vb. donanım ve şebekelerini kontrol için geldiklerini söyleyen tamirci, tesisatçı, belediye görevlisi kılığındaki kişilere dikkat ediniz.
  Resmi görevli olduklarını belirten kişilerden kimlik göstermelerini isteyiniz.
  Kapıya gelen satıcı, dilenci, bohçacı, vb. kişiler her zaman mal satmak için gelmezler. Bunlara karşı her zaman dikkatli olunuz.
  Evinizde yalnız olduğunuz bir zaman kapınızı tanımadığınız kişilere açmayın. Kapınızda mutlaka zincir bulundurun.

  Evden çıktığınız zaman bırakmak zorunda olduğunuz değerli eşyalarınızı alışılagelmiş yerlerin dışında ve en son düşünülen veya hiç düşünülmeyen yerlerde saklayınız.
  Ziynet eşyanızı evde bırakma imkânınız olmadığından üzerinizde taşımak zorundaysanız, dikkat çekmemek için değerli takılarınızı örtecek giysiler giymeniz mağduriyete uğramanızı önleyecektir.
  Toplu taşıma araçlarında seyahat ederken çantalarınızın kapaklarını iç yüze getiriniz veya çantanızı ön tarafında tutarak elinizle kontrol altına alınız.
  Taşıtlarda seyahat ederken özellikle kucağında çocuk taşıyan bayanlara, ekstra eşyanızı tutmayı teklif eden kişilere karşı dikkatli olunuz.
  Kalabalık alışveriş merkezlerinde veya marketlerde alışveriş yaparken cüzdanınızı çantanızdan çok sık olarak çıkarmamaya, elinizde tutmaya, tezgah üstüne veya başka yerlere koymamaya dikkat etiniz.
  Issız mahallerden geçmemeye özen gösteriniz.

   
Polisten kadınlara uyarı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. uyarı

  uyarı

  Bir kimse rüyada bir nebi, veli ya da bir dostu tarafindan uyarilir ise, o kimsenin tövbe etmesine, isarettir. Tekdir, sevgi ve muhabbete isarettir.Rüyada kendi kendisini tekdir ettigini gören kimse, pisman olacagi. Bir isi yapar ve bundan dolayi da kendisini yerer.
 2. Kadınlar Uyardı Cinsiyetçi "Sorumluluk" Kampanyası Durdu

  Kadınlar Uyardı Cinsiyetçi "Sorumluluk" Kampanyası Durdu

  Reklam ajansı, MEDİZ'in ikinci uyarısının ardından İnternet'teki cinsiyetçi "sosyal sorumluluk" kampanyasını durdurdu. İklim değişikline karşı striptiz yapan kadın figürleriyle "bilinçlendiren" simsicakgeceler.com artık servis dışı. BİA Haber Merkezi - İstanbul 06 Haziran 2008, Cuma Tolga KORKUT 20'den fazla kadın örgütünün oluşturduğu Medya İzleme Grubu (MEDİZ) iklim...
 3. Amerikalı kozmetik uzmanından kadınlara uyarı!...

  Amerikalı kozmetik uzmanından kadınlara uyarı!...

  Amerika’nın ünlü Kozmetik uzmanlarından Paula Begoun (55) Alman Frankfurter Allgemeine gazetesine verdiği röportajda Kozmetik sektöründeki firmaları sahtekârlıkla suçladı. Amerika’nın çok tanınan Kozmetik uzmanlarından Paula Begaoun’un „Don't go to the Cosmetics Counter without me” (Bensiz Kozmetik mağazasına gitme) isimli kitabı çok satanlar listesine ilk sıralardan girdi. 20 yıllık meslek...
 4. Polisten vatandaşa çok önemli uyarı!

  Polisten vatandaşa çok önemli uyarı!

  rüyada cüzdanının çalındığını görmek rüyada cüzdanın çalınması cüzdan çalınması kapkaç görmek cüzdan 21 çeşit yankesicilik var Yankesiciler toplu taşım araçlarında, otogar, tren garı, havayolu terminalleri, pazarlarda, alışveriş yerlerinde, kalabalık arasında kişilerin dalgınlığından yararlanarak cep veya çantalardan hırsızlık yapmaya devam ediyor. Bursa Emniyet Müürlüğü, 21 ayrı...
 5. Bilgisayar ortamında kadınlar; hangisi size uyar ?

  Bilgisayar ortamında kadınlar; hangisi size uyar ?

  BİLGİSAYAR ORTAMINDA KADINLAR; Her ne kadar bizler melek olsakta emin olunki şeytani yanlarımızda olmakta:dark... İşte bir kadını bilgisayar ortamına aktarmışlar ve ortaya kadın tipleri çıkarmışlar... Ben hangisi olduguma karar veremedim... Peki siz ce siz hangi kadın tipisiniz ???? :tik: HARD-DISK tipi kadın: Her şeyi hafızasında saklar, devamlı... RAM tipi kadın : İşiniz bittiği anda...

Sayfayı Paylaş