1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Popülizm Kelimesinin Anlamı

  Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  popülizm nedir popülizm ne demektir
  popülizm anlamı  Özellikle televizyonlarda sıkça duyduğumuz ve pek çoğumuzun anlamını tam olarak bilemediği bir kelimeden bahsedeceğiz size melekler :) Popülizm. Fransızca populisme kelimesinden dilimize girmiş olan bu sözcüğün, merak edenler için işte açıklaması.. :)


  [​IMG]


  Politik durumu dramatize ederek halkın ilgisini uyandırmak amacıyla yapılan politika. Popülizm, kelime olarak esasında “people=halk, insanlar” sözcüğünden türetilmiştir.Yani, bir anlamda halkın menfaatine olan ekonomik bir siyaset takip etmedir. Sözcük anlamıyla halkçılığa benzese de özü itibarıyla çok farklı bir kavramdır. Daha çok geniş halk kitlelerinin hoşuna giden bir söylem ve eylem olarak kendini gösteren popülizm, kısa vadede halkın çıkarına gibi görünse de uzun vadede genellikle ülke aleyhinedir ve zararlarını yine halk çeker.
   
Popülizm Kelimesinin Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. oruç kelimesinin anlamı

  oruç kelimesinin anlamı

  oruç kelime anlamı imsakın anlamı orucun kelime oruç kelimesinin sözlük Oruç, ikinci fecirden başlayarak güneşin batışına kadar yemekten, içmekten ve cinsel ilişkiden nefsi kesmek demektir. Oruç kelimesinin Arabçası, siyam ve savm'dır ki, nefsi tutmak ve engellemek manasınadır. "Siyam" sözü, Savm'ın çoğulu olarak da kullanılır Din deyiminde "Müftırat" (oruç bozucu) denilen...
 2. Vapur kelimesinin anlamı

  Vapur kelimesinin anlamı

  Herkese merhaba arkadaşlar. Aranızda acaba Vapur kelimesinin anlamı hakkında bilgi sahibi olan var mı_ Evet kızlar Vapur kelimesinin anlamını merak ediyorum ve merakımı gidermenizi bekliyorum.
 3. İftira kelimesinin anlamı

  İftira kelimesinin anlamı

  İrtifa ne demektir İrtifa kelime anlamı Sizde sakın benim gibi "iftira" olarak yanlış okumayın Melek'ler:) Ben öyle okudumda yani öyle gördüm galiba işte bilmiyorum :) Sevgili Melek'ler, bu sayfamızda irtifa kelimesinin anlamı hakkında bilgiler aktarıyoruz. Yükseklik.Yükselti. Yükselme, yukarı kalkma: Göğe kadar irtifâ etti. Terakki. Deniz seviyesinden itibaren yükseklik...
 4. İnşallah kelimesinin anlamı

  İnşallah kelimesinin anlamı

  İnşallah kelimesinin anlamı İnşallah ne demek? Merak ettim arkadaşlar inşallah kimi zaman duyarız kimi zaman da söyleriz ama çok çok kullanırız bu inşallah kelimesini. Peki nedir inşallah kelimesinin manası bilen var mı?
 5. Kozmopolit kelimesinin anlamı nedir

  Kozmopolit kelimesinin anlamı nedir

  Kozmopolit kelimesinin anlamı nedir ? Arkadaşlar Kozmopolit ne demektir bilenler buraya bir baksın.

Sayfayı Paylaş