Pratik makyaj temizleme yöntemleri

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Pratik makyaj temizleme yöntemleri
makyaj nasıl temizlenir
makyaj temizleme


Biz kadınlar için olmazsa olmazdır makyaj. Lakin birde gece onu çıkartma konusuda olmasa tam oalcak ama oda tığkı makyaj gibi olmazsa olmazdır Melek'lerim. O yüzden size bu yazımızda pratik makyaj temizleme yöntemleri sunuyoruz.

Makyajınızı temizlemenden uyumanız demek kirpiklerinizin dökülmesini, cildinizin zamanla hızla kırışmasını, gözeneklerinizin tıkanmasını göze almışsınız demektir.


Gece yatmadan önce mutlaka cildinizi makyaj temizleme tonikleri ile makyaj temizlemem sütleri ile temizlemelisiniz. Makyajın kalıntılarından cildinizi arındırmaya yarayacak çok sağlıklı sabunlar, jeller bulunmaktadır. Öncelikle cilt tipinizi uygun sabunlar ve jeller ile yüzünüzü yıkamalı ve ardından makyaj temizleme sütlerini pamuk parçalarına dökerek yüzünüzü iyice silmelisiniz.

Daha gür, daha uzun kirpikler için gün içinde sık sık tazelediğiniz rimeli, yatmadan önce kirpiklerinizden temizlemezseniz yakında rimel süreceğiniz kirpikleriniz kalmayabilir

Göz makyajınızı silmeden, rimelin kalıntılarını temizlemeden yatarsanız kirpikleriniz hızla dökülüyor. Bu sebeple göz makyajı temizleme tonikleri, suları, jelleri ile veya nemlenirci krem ve gül suyu ile kirpiklerinizi silip yatmanız gerekir.
 
gamselim

gamselim

Mekanın en şık Meleği
Üye
gercekten katılıyorummm bunlara bence cok önemli makyaj yapmak kadar yaptıgımız makyajı temizleyip yatmakta önemliiii tşklerr bu bilgiler için rüyam :clapping:
 
M

mmeryem

Yeni Üye
Üye
makyaj mutlaka çıkartılmalı ya arada birde yüz fırcası ile temizlenmeli ben her duşa girdiğimde yaparım gözenekler açılsın diye
 

Benzer İçerikler

Üst