Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.470
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Prematüre Bebeklerde Hastane Çıkışı Bakım

  Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Bu konu evde prematüre bebek bakımı hakkında bilgilere yer vermektedir.
  Ben de prematüre ikiz annesi olarak bu konu beni ve erken doğum yapan tüm prematüre annelerini yakından ilgilendirdiği için prematüre bebeklerde hastane çıkışı evde bakım hakkında çok önemli bilgileri sizler için paylaşıyorum.

  33+2 günlük yaptığım ikiz doğumum da kızımı hemen kucağıma verseler de maalesef oğlum 25 gün kuvez de kalmıştı. Erken doğan bebeklerin bakımı diğer bebeklere göre çok daha özenli ve hassas bir bakım istiyor. Tecrübeli bir prematüre annesi olarak sizlere ilk tavsiyem asla umutsuzluğa kapılmayın ve bebeğinize her daim sevgiyle sarılın. Çünkü prematüre bebekleri büyüten en önemli öğe anne baba sevgisidir.

  Eğer sizde bir prematüre annesi iseniz ve hastane çıkışı evde bebeğinizi nasıl bakmanız konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizler için uzmanların tavsiye etmiş olduğu evde prematüre bebek bakımı hakkında işinize yarayacak bilgileri sunuyorum. Şunu da unutmayın ki o minicik bedenler çok çabuk büyüyüp gelişiyor bir bakmışsınız ki akranlarını yakalamışlar bile:)
  < Konu Resmi..>

  Prematüre doğan bebekler diğer bebeklere nazaran daha savunmasız ve mikrop kapmaya elverişli olurlar. Modaklik Anne Çocuk kategorisi prematüre bebeklere hastaneden sonra nasıl bakmanız gerektğini anlatıyor.

  Prematüre bebekler enfeksiyonlara ve hastalıklara daha savunmasız olurlar. Bebeğiniz dünyaya geldiğinden itibaren hastanede doğru şartlar altında bakılır. Peki ya hastaneden sonra? Hastaneden çıktığınız zaman prematüre bebeğinizde hijyene çok dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin herhangi bir yerden mikrop almaması gerekir. Bunun için el temizliğine ayrıca dikkat etmelisiniz.

  Bebeğinizi çok kalabalık ortamlara sokmamanız gerekir. Bu arada bebeğinizi korurken aşırıya da kaçmamaya özen gösterin. Sürekli evde kapalı tutmanızı da doktorların önermediğini unutmayın. Özellikle ılık havalarda temiz havaya çıkarabilirsiniz.

  Prematüre bebeklerde solunum merkezi 40–45 haftaya kadar henüz gelişimini tamamlayamadığı için apne dediğimiz solunum durmaları olabilir. Eğer sizde riskli bebek sahibiyseniz, evinizde apne yatağı kullanmalısınız.

  Bebekler ortalama 6–7 aylıktan itibaren kendi savunma faktörlerini oluşturmaya başlarlar. Enfeksiyonlar açısından ilk 6–7 ay hatta ilk 1 yıl fazlasıyla dikkat etmeniz gerekmektedir.

  Prematüre bebeklerin taburcu olduktan sonra erken ve doğru beslenme desteği alması, uzun dönem normal büyüme ve gelişmelerinde belirleyici olur. En ideal besin anne sütüdür. Anne sütünüz yeterli miktarda ise bebeğinizi sütünüz ile beslemeye devam edin. Ancak prematüre bebeklerin besin gereksinimleri daha fazla olduğundan bebeğinizin tartı alım izlemine göre gerekli durumlarda, sütünüzü güçlendiriciler ile destekleyebilirsiniz.


   
Prematüre Bebeklerde Hastane Çıkışı Bakım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Prematüre bebekler özel bakım ister

  Prematüre bebekler özel bakım ister

  Prematüre bebekler normal bebeklere göre ağırlık bakımından olduğu kadar gelişme bakımından da yetersizdir. Doğar doğmaz vücut ısılarını kontrol eden sistemleri iyi gelişmemiştir. Derisi pembe değil, koyu kırmızıdır. Bazı iç organları normal bebeğe göre görevlerini yapabilecek düzeyde gelişmiş değildir. Vücutlarında ve derilerinin bütün bölümlerinde soyulmalar olabilir. Solunumları da tam...
 2. Prematüre Bebeklerin Bakımı Nasıl Olmalı?

  Prematüre Bebeklerin Bakımı Nasıl Olmalı?

  prematüre bebek, bakımı, nasıl olmalı, dikkat edilmesi gerekenler, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Bazen bebeğimiz umduğumuzdan erken gelmek isteyebilir dünyaya.Bu şekilde erken doğan bebeklere prematüre bebek denir.Prematüre bebekler bir süre hastanede kuvözde bakıldıktan sonra taburcu edilir.Peki eve getirdiğimiz prematüre bebeğimize nasıl...
 3. kaçtane hastane çıkışı alıcaksınız?

  kaçtane hastane çıkışı alıcaksınız?

  hastane çıkışları hastane çantası Selam kızlar, Hastane çantanıza kaç hastane çıkışı koydunuz? ben yanıma 4 tane hastane çıkışı almıstım ve hastanede 2 gün kaldım Ama sadece 3 ünü kullandım siz kaçtane almayı düşünüyorsunuz?
 4. Prematüre Bebek Bakımı Hakkında Bilgiler

  Prematüre Bebek Bakımı Hakkında Bilgiler

  prematüre bebek bakımı, prematüre bebek nedir, prematüre bebekler Normal doğum haftasını tamamlamadan erken haftalar da doğan bebeklere prematüre denir. Ben de bir ikiz prematüre annesi olarak ikizlerim doğduktan sonra konu ile ilgili internetten birçok araştırma yapmıştım. Prematüre bebek annesi olmak gerçekten çok zor ve sorumluluk isteyen bir olay. Küçücük bedenleri bile kucağına alırken...
 5. Yenidoğan bebeklere fanatik hastane çıkışları

  Yenidoğan bebeklere fanatik hastane çıkışları

  hastane çıkışı modelleri, fanatik bebek zıbınları, bebek zıbınları Dünyaya bir bebek getireceğinizi öğrendikten sonra onun için hazırlıklar yapmaya başlarsınız ve bu hazırlıklar bebeğin cinsiyetinin kesinleşmesinden itibaren daha çok artarak cinsiyete göre renk ve modellerden oluşan farklı hazırlıklar yapılır. Bebeğin ilk doğduğu an hastane çıkışı giydirilir ve bu hastane çıkışı modelleri...

Sayfayı Paylaş