Prenses doğumu(ağrısız doğum) nedir?

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Prenses doğumu(ağrısız doğum) nedir?
prenses doğumu prenses doğumun zararları doğum doğum nedir dogum
Bundan birkaç sene önce prenses doğumu dedikleri doğum şeklini ilk kez ber arkadaşımın doğumunda duymuştum.Hatta ismi bana çok farklı geldi açıkcası güldüm:)Hani bazen halk olarak bizler bazı şeylere isim takarız yada uydururuz ya öyle bir şey sandım doğumun ismini ama gerçektende böyle bir doğum ismi varmış bakın bu doğuma neden prenses doğumu dediklerini şimdi sizlere aktarıcam ve doğumun nasıl gerçekleştiği hakkında bilgileri paylaşacam
dogum1-8665.jpg


'Prenses Doğum" adı veriler bir yöntem sayesinde anne adayları acı çekmeden doğum yapabiliyor. Anne adayları ağrısız doğum ile karnındaki bebeğini tüm hareketlerini hissederken, sancı hissetmiyor

YUSUF ZİYA ERARSLAN
ANKARA - Doğum, anne adayları için artık büyük acılar çektiren kabus olmaktan çıkıyor. "Prenses Doğum" adı verilen ağrısız doğum yöntemiyle, sancı çekmeden, o dayanılmaz ağrılara katlanmadan anne adayları bebeklerini kucağına alabiliyor.


'Prenses Doğum" adı veriler bir yöntem sayesinde anne adayları acı çekmeden doğum yapabiliyor. Anne adayları ağrısız doğum ile karnındaki bebeğini tüm hareketlerini hissederken, sancı hissetmiyor.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Öğretim Üyesi Doç. Dr. Berrin Günaydın, ağrısız doğum yapmak isteyen anne adaylarının tercih ettiği 'Prenses Doğum' yöntemini anlattı. Doç. Dr. Günaydın, yöntem için öncelikle hastanın rahim ağzının belirli bir değere kadar açılması gerektiğini ifade ederek, sırta yapılan bir iğne ile bütün acıların ortadan kaybolduğunu söyledi.

İğnenin yapılmasıyla vücudun bir süre sonra uyuşmaya başladığını belirten Günaydın, "Hasta elindeki cihaz sayesinde ağrısın şiddetini kendi ayarlayabiliyor. Verdiğimiz ilaçların anne ve bebeğe zararı olmadığı bütün dünyada kanıtlanmıştır. Bu yöntem doğum yapan kadınların ve elbette doktorların da işini büyük ölçüde kolaylaştırıyor" diye konuştu. "Prenses Doğum" yöntemi ile bebeğini dünyaya getirmeye hazırlanan anne adayı ise, "İğne yapıldıktan sonra sancım durdu. Böyle bir imkan varken neden acı çekeyim? Daha rahat bir doğum yapmam için doktorum bu yöntemi tavsiye etti, bende kabul ettim" şeklinde konuştu. Bu yöntem ile ağrının kontrolü kısmen annenin kontrolüne bırakılıyor, yani anne adayı doğuma kadar ağrılarını kontrol edebiliyor. "Prenses doğum" olarak adlandırılan ağrısız doğum yönteminin hiçbir yan etkisi bulunmuyor. Anne adayları ağrısız doğum ile karnındaki bebeğini tüm hareketlerini hissederken, sancı hissetmiyor. Bütün bunlardan sonra yapmanız gereken, bebeğinizi kucağınıza alacağınız o mutla anı beklemek.

alıntıdır
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
3
Görüntüleme
3K
LaViNYaM
LaViNYaM
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst