Prezervatifle ilişkiden hamile kalınabilir mi

Trmtrs

Yeni Üye
Üye
Prezervatifle ilişkiden hamile kalınabilir mi
Merhaba,

Ben en son 5 ay once prezervatifle korunmali kisa sureli ve iceriye bosalma olmayan bir birliktelik yaşadım. Iki hafta sonra bir kez normal sekilde regl oldum, o sebeple test vs yapma geregi duymadim. Sonrasinda kilo almak icin diyet yapmaya basladim ve 2 ay icinde 6-7 kilo aldim. Bu sure icinde bir kez daha regl oldum ve bunda da kanamam az oldu ama 1 haftaya yakin sürdü. Simdiye kadar boyle suphelerim yoktu ama karnimda siskinlikler oldugu icin anksiyete krizine girdim ve iki kez kendi kendime test yaptim. Bunlarda buharlasma olduktan sonra cok hafif cizgiyi gordugumu hissettim guneste ama erkek arkadaim fotografta goremedi. Ayni zamanda ultrasonuma bakildi fakat kasiktan ve buna ragmen ben hala hamile olabilecegimi dusunuyorum ve cok korkuyorum. Sabah daha normalim aksam cok kotu sisiyor ve rahatsiz hissediyorum. Kilo alinca biraz gobegim cikti ama simdiye 5.5 aylik hamile olmam lazim o kadar karnim yok. Bir sey olsa ultrasonda anlasilir miydi yoksa kasiktan bakildigi icin anlasilmamasi mumkun mu?

Öncelikle Selamlar, boşuna kuruntu yapıyorsun adet olmaya devam ettiğini yazından anlıyorum. Kilo almanla birlikte ki iyi bi kilo alış gözlemlemişsin 7 kilo az değil. Bu aldığın kilolarla zaten karnında gerginlik, yemelerine bağlı olarak şişkinlikle gaz sıkıntıları yaşayacaksın bu gayet normal. Normal olmayan şey ise bunu hamileliğe bağlıyor olman. Dünya'da en geçerli doğum kontrol yöntemi tabiki prezervatifle korunmadır. Dolayısı ile yaşadığını söylediğin şeylerin tamamı psikolojik. Kilo almaya bağlı hissiyatlarındaki değişimleri birliktelik yaşadığın için hamileliğe bağlıyorsun bu malesef mümkün değil. Yani hamile olma ihtimalin yok.

Hamile değilsin :)

Hamile olsan testten çıkardı. Bu ikinci çizgiyi silik görenlerle ilgili bazı önemli durumlar var onuda yazayım sana. Gebelik testini sabah idrarınla yaptıktan sonra maksimum 10 dakika bekleyeceksin. Daha fazla bekledin diyelim iki saat sonra baktın ikinci çizgi silik çıkmış. Hemen hamileyim dersin ama yanılırsın zira bu testlerin sonuçlarının 10 dakikadan sonraki çıktısı yüzde yüz hata verecektir.

Sevgiler.

Tesekkur ederim dikkatsizlik yapamadığından şüphem yok aslinda ama kabul edemiyorum. Anksiyete kaynaklı sanırım. Simdi de rahmi gormemis olabilur mi diye dusunuyordum. Sanirim baska bir sorunum var karnımda. Dahiliyeye gidecegim. Tekrardan tesekkurler.

Benzer Diğer Konularımız !

Geri