1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Profiloplasti :Daha güzel ve anlamlı bir yüz için

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Büyüklerimizden kalan mirasın her zaman iyi bir şey olduğunu iddia etmek mümkün değil. Örneğin; söz konusu dededen kalma iri bir burun ya da teyzeden geçen kepçe kulaklar olduğunda! Neyse ki, tıbbın "Estetik ve Plastik Cerrahi" diye bir dalı var. Bu sayede, sevmediğimiz ya da daha güzel olabileceğine inandığımız organlanmızla bir ömür boyu yaşamak zorunda kalmıyoruz. Estetik Cerrahi, gerçekten de uzman eller tarafından uygulandığında mucizeler yaratabiliyor. Tıbbın diğer tüm dalları gibi insanlığa büyük bir hizmet veriyor. Oysa estetik operasyonlar, bazıları tarafından, sadece güzelliği konusunda fazla takıntılı kişilerin başvurduğu, pek de gerekli olmayan işlemler olarak nitelendiriliyor. Halbuki kemerli burnu nedeniyle büyük üzüntü yaşayan bir genç kız ya da zamanla yüzünde oluşan kırışıklar nedeniyle hayata küsen bir kadın için estetik cerrahinin yapabileceği çok şey var.
  Profiloplasti, adından da anlaşılabileceği gibi, yüzün profilinin düzeltilmesi anlamına geliyor. Bu da ihtiyaca göre, burun, çene, dudak, alın ve elmacık kemiklerini düzeltmeye yönelik bir dizi operasyondan oluşuyor.

  Profiloplasti nedir?

  Profiloplasti kelimesi bize çok tanıdık gelmese de aslında kapsadığı operasyonlar, iyi biliniyor ve uzun yıllardır uzmanlarca uygulanıyor.

  Nasıl Yapılıyor?

  Profiloplasti ameliyatları, kişinin ihtiyacına göre aşağıdaki operasyonlardan bir ya da birkaçını, bazı durumlardaysa hepsini kapsıyor. Çoğu zaman bütün operasyonlar aynı seans içinde yapılıyor.

  Burun Ameliyatı - Rhinoplasti
  Operasyon: Burun deliklerinden girilerek, kemik ve kıkırdaklar üzerinde çeşitli kesi ve tıraşlama işlemleri yapılıyor. Böylece burnun, kemerinin giderilmesi, geniş olan kanatlarının daraltılması ya da dar olan dudak-burun açısının genişletilerek, burun uçunun yukarı kaldırılması hedefleniyor.
  Operasyon sonrası: Operasyon sonrası, burun kemiklerinin şeklini koruması için alçıdan bir atel uygulanıyor. Alçı, yaklaşık 1 hafta-10 gün kalıyor. Ameliyat sonrası burunda kanama oluyor, ancak 24 saat içinde hafifleyerek kesiliyor. Ağrı kesiciler sayesinde ağrı hemen hemen hiç hissedilmiyor. Bir gün boyunca burunda kalan tamponlar nedeniyle ağızdan nefes almak gerekiyor.

  Çene ameliyatı - Mentoplasti
  Operasyon: İstatistiklere göre burun ameliyatlarının yaklaşık yüzde 25'inin çene büyütme ameliyatlarıyla beraber uygulanması gerekiyor. Bunun için ağız içinden girilerek özel maddelerden yapılmış implantlar yerleştiriliyor. Ya da kişinin kendi dokusu enjekte ediliyor. Bu doku, karın, kalça gibi bölgelerden ya da liposuction ve meme küçültme ameliyatlarından arta kalan dokulardan elde ediliyor.
  Operasyon sonrası: Operasyon bölgesinde morluklara rastlanabiliyor ve hafif bir ağrı olabiliyor. Doku enjeksiyonlarında doku alınan bölgede de aynı şekilde morluk ve ağrı oluşabiliyor. Ancak bu, birkaç gün içinde hızla iyileşiyor.

  Alın ve elmacık kemikleri
  Operasyon: Büyütülmesi istenilen bölgeye uygun tipte bir dolgu maddesi uygulanıyor. Yanaklara ağız içinden girilerek implant yerleştirilebiliyor. Bazı operasyonlarda implant elmacık kemikleri üzerine dikiliyor. Doku enjeksiyonları da son derece doğal sonuçlar alınmasını sağlıyor.
  Operasyon sonrası: Çene büyütme ameliyatlarında olduğu gibi operasyon bölgesinde morluklar, hafif ağrılar olabiliyor, Ancak bu durum hızla iyileşiyor ve birkaç gün içinde tamamen geçiyor. Doku enjeksiyonlarını tekrarlamak gerekebiliyor.

  Kimlere profiloplasti gerekir?

  Profiloplasti ameliyatlarının esas hedefi, birbirileriyle uyum içinde olan burun, çene ve alından oluşan hoş bir profil ve dolayısıyla güzel ve anlamlı bir yüz yaratmak.

  Örneğin; çenenin çok geride olduğu durumlarda burun , düzeltilse bile profilde istenen armoninin yakalanması mümkün olmuyor. Ancak burada hedef, eskiden güzel ve kusursuz olan uzuvları yeni yapılana uydurmak değil. Sadece yüzün kömürlerini oluşturan tüm bölümleri uyumlu ve normal hale getirmek.

  trsaglik.com   
Profiloplasti :Daha güzel ve anlamlı bir yüz için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Daha GÜzel Bİr YaŞam İÇİn

  Daha GÜzel Bİr YaŞam İÇİn

  Özür dilemekten çekinme. •Aynı hatayı ikinci kez yineleme. •Duyurduğun ya da duyduğun haberlerin taraflı olduğunu unutma. •Büyük düşün, küçük zevklerin tadına var. •Dinlemeyi öğren. •Mükemmeli ara, kusursuzu değil. •Yaşlan ama paslanma. •Asıl savaşı kazanmak için küçük bir çarpışmayı yitirmeyi göze al. •İnsandaki iyiyi ortaya çıkarmayı bil. •Senden daha zeki insanları işe al. •İlk kez...
 2. güzel ve anlamlı bir kaç söz!

  güzel ve anlamlı bir kaç söz!

  bebeklerle ilgili güzel sözler bebekle ilgili güzel sözler meleklerle meleklerle evlilikle anlamlı ¦ Anne ve babalarini olduklari gibi goren ve taniyan cocuklar, en iyi yetismis cocuklardir. Iki yuzluluk ana babalarinin gorevleri degildir. » BERNARD SHAW ¦ Stresli amanlarda, pek de inandirici olmayan aile goruntusu neredeyse bir anda silinir ve hepimizin gercek kisilikleri aciga cikar. »...
 3. Daha güzel bir yasam icin

  Daha güzel bir yasam icin

  İnsanlara beklediklerinden daha çok şey ver ve bunu zevk alarak yap. -Dinlediğin her şeye inanma, sahip olduğun her şeyi harcama ve istediğin kadar uyuma. -'Seni seviyorum' dediğinde, cidden söyle. -Üzgünüm dediğinde, o kişinin gözlerinin içine bak. -Evlenmeden önce en az 6 ay nişanlı kal. -Başkalarının düşleriyle asla alay etme. -Anlaşmazlık durumlarında, dürüst ol. -Kimseyi kırma,...
 4. çok güzel ve anlamlı bir hikaye

  çok güzel ve anlamlı bir hikaye

  yaşlılar ile ilgili hikayeler yaşlılarla ilgili hikayeler 'Yüce Allah'ım sana ne kadar şükretsem azdır! Yaşlı kadın oldukça dini bütün bir insanmış...Her saba...h kapısının önüne çıkar ve duyulur bir sesle dua edermiş:''Allah'ım bize verdiklerin için sana şükürler olsun!'' Her seferinde de yan komşusunun sesi duyulurmuş:''Allah yok kadın,Allah yok!'' Bu sahne neredeyse her gün...
 5. Daha Zinde ve Güzel Bir Cilt İçin Sodalı Cilt Masajı

  Daha Zinde ve Güzel Bir Cilt İçin Sodalı Cilt Masajı

  bu konu soda ile cilt bakımı hakkında bilgiler içermektedir. Hazımsızlık için içilen sodanın cilde çok faydalı olduğunu biliyormuydunuz? Soda hazımsızlığın yanısıra cilde inanılmaz bir zindelik ve dinçlik veriyor. Yorgun ve solgun görünen cildinizi tazelemek ve daha dinç göstermek için uzmanların tavsiye ettiği sodalı cilt masajını uygulayabilirsiniz. Güzellik ve cilt bakım uzmanları,...

Sayfayı Paylaş