1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.293
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Progynex Ampul Nedir?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  progynex ampul ne işe yarar,progynex ampul ne için kullanılır,progynex ampul nasıl kullanılır,progynex ampulle hamile kalınırmı,progynex ampul kullananlar,progynex ampul hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>

  Progesteron yumurtlama ve adet döngüsünün düzenlenmesinde rol alan, önemli bir kadın cinsiyet hormonudur.

  Progesteron henüz menapoza girmemiş ancak vücuttaki progesteron eksikliği yüzünden adet göremeyen kadınlarda adetin gerçekleşmesi için kullanılır. Progesteron ayrıca menapoz sonrası östrojen yerine koyma (replasman) tedavisi gören kadınlarda rahim astarının aşırı büyümesini engellemek için kullanılır.

  Progynex Ampul (Progesteron) aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

  adet görememe durumu (adet yokluğu);

  hormon dengesizliğinden ötürü oluşan anormal rahim kanamaları;

  hormon yetersizliğinden kaynaklanan kısırlık;

  belirli hormon yetmezliğine bağlı olarak tekrarlayan düşükler yaşayan bayanlarda hamileliğin sürdürülmesi;

  tıbbi yardımlı (tüp bebek, vs.) üreme programlarında yardımcı.

  Progesteron burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

  Progynex Ampul hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

  Progynex Ampul (Enjeksiyonluk Progesteron) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

  Hamileyseniz öncelikle doktorunuza danışmadan Progesteron kullanmayınız. Bu anne karnındaki bebeğe zarar verebilir. Etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız, ve eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız doktorunuza söyleyiniz.

  Progesteron kullanımı kan pıhtısı, felç (inme), kalp krizi veya meme kanseri oluşma riskini arttırabilir.

  Eğer nedeni bilinmeyen anormal vajinal kanamanız varsa, ağır karaciğer yetmezliğiniz varsa, hamileyseniz, meme(leri)nizde kötü huylu tümör varsa, son 1 yıl içinde geçirilmiş veya şu an mevcut felç ya da damar içinde pıhtı oluşumu ile ilgili hastalık öykünüz varsa; bu ilacı kullanmayınız.

  Progesteron düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sebep olabilir. Eğer araç veya makine kullanacaksanız ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir iş yapacaksanız dikkatli olunuz.

  Progesteron kalp hastalıkları veya bunamayı (demans) engellemek için kullanılmamalıdır, çünkü aslında Progesteron bu hastalıkların gelişme riskini arttırabilir.

  Progynex Ampul (Enjeksiyonluk Progesteron) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

  Eğer Progesteron’a ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız:

  hamilelik döneminde olmak;

  nedeni belli olmayan anormal vajinal kanamalar;

  ağır karaciğer yetmezliği;

  meme veya üreme organlarında kötü huylu tümör varlığı;

  tespit edilmiş ölü düşük durumu;

  son 1 yıl içerisinde geçirilmiş veya şu an mevcut felç (inme) ya da damar içinde pıhtı oluşumu ile ilgili hastalıklar.

  Eğer aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Progesteron’u güvenli şekilde kullabilmeniz için dozaj ayarlamalarına veya özel testlere ihtiyacınız olabilir:

  migren;

  astım;

  şeker hastalığı (diyabet);

  böbrek hastalığı;

  kalp hastalığı, dolaşım problemleri;

  ani hastalık nöbetleri veya epilepsi (sara);

  depresyon öyküsü;

  sigara kullanımı, aşırı kilo, yüksek tansiyon veya yüksek kolesterol gibi koroner arter hastalığı için risk taşıyan faktörlerin varlığı.

  gebelik ya da Emzirme Döneminde Progynex Ampul (Enjeksiyonluk Progesteron) Kullanabilir miyim?

  Hamileyseniz doktorunuzun onayı olmadan Progesteron kullanmayınız. Progesteron kullanımı sırasında etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız hemen doktorunuza söyleyiniz.

  Progesteron anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.
   
Progynex Ampul Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ampul (ilaç)

  Ampul (ilaç)

  Rüyasinda bir ecza haneden içinde ilaç bulunan bir ampul aldigini görmek, kederse, o ampulü vücuduna igne yaptirdigini görmek, hafif bir hastaliga isarettir.
 2. Ampul

  Ampul

  Sönük ampul hastalığa, Yanar vaziyette ampul görmek mutlu aileye, başarıya, ibadet ve bununla gelen iç huzuruna, Birinin ampul verdiğini ya da satın aldığını görmek evlenmeye, Ampulün kırılması hastalanmaya ya da hastanın ölümüne delalet eder.Parlak ışıklı bir ampul iyi bir umut, gerçekleşecek istektir.Rüyada bir dükkandan bir elektrik ampulü aldigini gören aydinlik günlere kavusur veya bir...
 3. Basİt Bİr Ampul Yapilmasi

  Basİt Bİr Ampul Yapilmasi

  lamba düzeneği ampulün yapılışı ampulun yapılışı ampulun yapılış tarihi ampul Araç ve Gereçler Cam şişe, mantar tıpa, bakır tel (25 cm), gelin teli (sırma), Yalıtılmış tel ,4 tane seri), bağlantı kabloları, pil, pil yatağı, anahtar Deneyin Yapılışı 25 cm uzunluğundaki bakır teli ortasından kopartarak iki eşit parçaya ayırınız. Her iki eşit parçayı şekilde görüldüğü...
 4. Nostaljik mum ampul

  Nostaljik mum ampul

  Nostaljik mum ampul Aydınlatma konusunda özel araştırmalar yapan yetkililer, salonda spot kullanımının doğru aydınlatma alternatiflerinden biri olduğunu söylüyor. Bu tür aydınlatmada en önemli nokta ise spotların konumu. Parlaklık rahatsız edici, yorgunluk verici olduğundan ışık kaynağıyla doğrudan göz temasına girmekten kaçınılmalıdır. TV ekranına ampul ışıklarının yansımasını engellemek...
 5. Progestan Ampul Nedir?

  Progestan Ampul Nedir?

  progestan ampul ne için kullanılır,progestan ampül tedavisi,progestan ampul nedir,progestan ampulle adet olunurmu,progestan ampul hakkında bilgiler Progesteron yumurtlama ve adet döngüsünün düzenlenmesinde rol alan, önemli bir kadın cinsiyet hormonudur. Progesteron henüz menapoza girmemiş ancak vücuttaki progesteron eksikliği yüzünden adet göremeyen kadınlarda adetin gerçekleşmesi için...

Sayfayı Paylaş