gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.196
  Beğenilen Mesajlar:
  2.007
  Ödül Puanları:
  113

  Progynex Ampul Nedir?

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  progynex ampul ne işe yarar,progynex ampul ne için kullanılır,progynex ampul nasıl kullanılır,progynex ampulle hamile kalınırmı,progynex ampul kullananlar,progynex ampul hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>

  Progesteron yumurtlama ve adet döngüsünün düzenlenmesinde rol alan, önemli bir kadın cinsiyet hormonudur.

  Progesteron henüz menapoza girmemiş ancak vücuttaki progesteron eksikliği yüzünden adet göremeyen kadınlarda adetin gerçekleşmesi için kullanılır. Progesteron ayrıca menapoz sonrası östrojen yerine koyma (replasman) tedavisi gören kadınlarda rahim astarının aşırı büyümesini engellemek için kullanılır.

  Progynex Ampul (Progesteron) aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

  adet görememe durumu (adet yokluğu);


  hormon dengesizliğinden ötürü oluşan anormal rahim kanamaları;
  hormon yetersizliğinden kaynaklanan kısırlık;

  belirli hormon yetmezliğine bağlı olarak tekrarlayan düşükler yaşayan bayanlarda hamileliğin sürdürülmesi;

  tıbbi yardımlı (tüp bebek, vs.) üreme programlarında yardımcı.

  Progesteron burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

  Progynex Ampul hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

  Progynex Ampul (Enjeksiyonluk Progesteron) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

  Hamileyseniz öncelikle doktorunuza danışmadan Progesteron kullanmayınız. Bu anne karnındaki bebeğe zarar verebilir. Etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız, ve eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız doktorunuza söyleyiniz.

  Progesteron kullanımı kan pıhtısı, felç (inme), kalp krizi veya meme kanseri oluşma riskini arttırabilir.

  Eğer nedeni bilinmeyen anormal vajinal kanamanız varsa, ağır karaciğer yetmezliğiniz varsa, hamileyseniz, meme(leri)nizde kötü huylu tümör varsa, son 1 yıl içinde geçirilmiş veya şu an mevcut felç ya da damar içinde pıhtı oluşumu ile ilgili hastalık öykünüz varsa; bu ilacı kullanmayınız.

  Progesteron düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sebep olabilir. Eğer araç veya makine kullanacaksanız ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir iş yapacaksanız dikkatli olunuz.

  Progesteron kalp hastalıkları veya bunamayı (demans) engellemek için kullanılmamalıdır, çünkü aslında Progesteron bu hastalıkların gelişme riskini arttırabilir.

  Progynex Ampul (Enjeksiyonluk Progesteron) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

  Eğer Progesteron’a ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız:

  hamilelik döneminde olmak;

  nedeni belli olmayan anormal vajinal kanamalar;

  ağır karaciğer yetmezliği;

  meme veya üreme organlarında kötü huylu tümör varlığı;

  tespit edilmiş ölü düşük durumu;

  son 1 yıl içerisinde geçirilmiş veya şu an mevcut felç (inme) ya da damar içinde pıhtı oluşumu ile ilgili hastalıklar.

  Eğer aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Progesteron’u güvenli şekilde kullabilmeniz için dozaj ayarlamalarına veya özel testlere ihtiyacınız olabilir:

  migren;

  astım;

  şeker hastalığı (diyabet);

  böbrek hastalığı;

  kalp hastalığı, dolaşım problemleri;

  ani hastalık nöbetleri veya epilepsi (sara);

  depresyon öyküsü;

  sigara kullanımı, aşırı kilo, yüksek tansiyon veya yüksek kolesterol gibi koroner arter hastalığı için risk taşıyan faktörlerin varlığı.

  gebelik ya da Emzirme Döneminde Progynex Ampul (Enjeksiyonluk Progesteron) Kullanabilir miyim?

  Hamileyseniz doktorunuzun onayı olmadan Progesteron kullanmayınız. Progesteron kullanımı sırasında etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız hemen doktorunuza söyleyiniz.

  Progesteron anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

   
Progynex Ampul Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ampul (ilaç)

  Ampul (ilaç)

  Rüyasinda bir ecza haneden içinde ilaç bulunan bir ampul aldigini görmek, kederse, o ampulü vücuduna igne yaptirdigini görmek, hafif bir hastaliga isarettir.
 2. Ampul

  Ampul

  Sönük ampul hastalığa, Yanar vaziyette ampul görmek mutlu aileye, başarıya, ibadet ve bununla gelen iç huzuruna, Birinin ampul verdiğini ya da satın aldığını görmek evlenmeye, Ampulün kırılması hastalanmaya ya da hastanın ölümüne delalet eder.Parlak ışıklı bir ampul iyi bir umut, gerçekleşecek istektir.Rüyada bir dükkandan bir elektrik ampulü aldigini gören aydinlik günlere kavusur veya bir...
 3. Burçlara göre ampul

  Burçlara göre ampul

  rüyada ampul değiştirmek Evet sevgili melekler işte sizi güldürücek burçlara ait değişik bir çalışma hadi okuyun ve gülün bakalım....... burçlar ve ampul değişimi... Bir ampulü değiştirmek için kaç KOÇ gerekir? Bir tane yeter. İşi ciddiye alırlar. Hiç gerekmez, "Koç"lar karanlıktan korkmaz. Bir tane yeter. İş ki elinizde bol yedek ampul bulunsun (hafif...
 4. progynex iğnesi kullananların yorumları...

  progynex iğnesi kullananların yorumları...

  Selam arkadaşlar bende hamileyim son satıma göre 7 haftalık ama geç döllenme olabilir dedi doktorum keseyi görmüştüm öyle sevinmiştim ki 27 nisanı bekliyordum kalp atışları için ama nokta şeklinde kanamam oldu doktorumu aradım ve iğne verdi progynex Bu iğneyi kullanan varmı aranızda cevaplarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum inşaallah bebeğim bana tutunur ve düşmez dualarınızı bekliyorum...
 5. Progestan Ampul Nedir?

  Progestan Ampul Nedir?

  progestan ampul ne için kullanılır,progestan ampül tedavisi,progestan ampul nedir,progestan ampulle adet olunurmu,progestan ampul hakkında bilgiler Progesteron yumurtlama ve adet döngüsünün düzenlenmesinde rol alan, önemli bir kadın cinsiyet hormonudur. Progesteron henüz menapoza girmemiş ancak vücuttaki progesteron eksikliği yüzünden adet göremeyen kadınlarda adetin gerçekleşmesi için...

Sayfayı Paylaş