Prolaktin seviyem düşükmü

Nazlı21

Yeni Üye
Üye
Prolaktin seviyem düşükmü
Merhaba Beyza hanım geçen ay prolaktin seviyem 60 olmuştu sizin önerdiğiniz şekilde beslenmeye dikkat ettim ve doktorumun verdiği ilaçı kullandım ( dostinex ) bugünkü sonuçum düşük çıktı ekran görüntüsü ekte sizce çok düşük mu normal seviyede nasıl olması icjn başka ne yapılmalı ilgilendiğiniz için çok teşekkürler

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-12-28-11-49-53-1.png
    Screenshot_2016-12-28-11-49-53-1.png
    27,5 KB · Görüntüleme: 535
Evet prolaktin seviyeniz normalin altına düşmüş . Herhangi bir enfeksiyon geçirdiyseniz, hipofiz bezi ile ilgili durumlar kullanılan dopamin ve antiparkinson tarzındaki ilaçlar prolaktin hormon düşüklüğüne sebep olabilmektedir .

Test sonucunu doğru almak için prolaktin testi sabah 09.00-10.00 arasında aç karnına yapılmalıdır. Testten bir kaç gün önce ilişki olmamalıdır . Uykusuzluk ve ilişki esnasında meme uyarımı sonucu etkileyebilir.
Sağlıklı günler diliyorum..

Son düzenleme:
testi sabah ac karına yaptım ama ilişki oldu sabah, doktorum herhangi bir şey söylemediği için bilmiyordum haftaya persembe yumurtalık kontrolu yapılacak ( yumurtlama olup olmadığı ile ilgili) umarım sorun yoktur. herşey için teşekkürler hayırlı günler

Geri