Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Prostat kanserinde yeni umut

  Konu, 'Kanser ve Tedavi' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  İngiltere'nin başkenti Londra'daki Royal Marsden Hastanesi bilim adamlarının, tedavisi mümkün olmayan ve çok saldırgan bir prostat kanseri türüne karşı etkili ilaç geliştirdikleri açıklandı.
  Kanser tedavisi alanında 70 yılın en önemli gelişmelerinden biri olduğu belirtilen “Abiraterone” adlı ilaçla hastalığın halen uygulanan kemoterapilere karşı dirençli ve öldürücü türünde yüzde 80'e varan tedavi imkanının ortaya çıktığı ifade edildi.

  İlacın kanseri geliştiren hormonları bloke ederek sonuç verdiğine dair açıklamaları değerlendiren İngiltere Kanser Araştırmaları Enstitüsü de ilacın 2-3 yıl içinde tablet olarak piyasaya çıkabileceğini bildirdi.

  İlacın halen bütün dünyadaki değişik kliniklerde yatan 1200 hasta üzerinde denenmekte olduğu, bu yılın ilerki aylarında klinik denemelerin ilerki aşamalarına geçileceği belirtildi.

  İngiltere'de yılda ortalama 35 bin erkeğin yakalandığı, 10 bininin hayatını kaybettiği prostat kanserinin saldırgan ve ölümcül türüne yakalanan hastaların kemoterapinin ardından ortalama ömür beklentileri 18 ay oluyor.

  Abiraterone, vücuttaki tüm hormon üretimini engelleyerek etki ediyor. Klinik deneylere katılan hastalarda kanserli tümörün küçüldüğü ve prostat kanserine has antijen PSA'nın düştüğü gözlendi. Hastaların yaşam kalitesinde artış, hastalığın kemiklere sıçraması sonucu oluşan ağrılarda önemli azalma kaydedildi. Ancak hastaların yaşam süresinin ne kadar uzadığı ilerleyen aşamada ortaya çıkacak.

  Bu arada araştırmaları yürüten ekibin başkanı Dr. Johann de Bono, bulgularının doğrulanması için daha geniş klinik deneylere ihtiyaç bulunduğunu bildirdi.

  Bilim çevreleri de sonuçların umut verici göründüğünü, ancak kesin karar varmak için daha geniş denemelere ihtiyaç duyulduğunu ifade ediyor.

  hurriyet.com
   
Prostat kanserinde yeni umut konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Prostat Kanseri . . . .

  Prostat Kanseri . . . .

  Prostat Kanseri . . . . -------------------------------------------------------------------------------- Erkeklerde en sık kanser tiplerinden biri prostat kanseridir. Bu broşürdeki amaç sizi prostat kanseri hakkında bilgilendirmek ve tedavi yöntemlerini tanıtmaktır. Prostat bezi nedir ? Prostat her erkekte olan kestane büyüklüğünde bir üreme organıdır. İdrar torbasının hemen altında...
 2. Prostat Kanseri

  Prostat Kanseri

  Erkeklerde en sık kanser tiplerinden biri prostat kanseridir. Bu broşürdeki amaç sizi prostat kanseri hakkında bilgilendirmek ve tedavi yöntemlerini tanıtmaktır. Prostat bezi nedir ? Prostat her erkekte olan kestane büyüklüğünde bir üreme organıdır. İdrar torbasının hemen altında bulunur ve idrar kanalının çevresini sarar. Prostat bezi meni salgılanması esnasında görev yapar. Prostat kanseri...
 3. Prostat kanseri hastalarına umut ışığı

  Prostat kanseri hastalarına umut ışığı

  Prostat kanserininin, kolesterol ve eklem iltihabını tedavi etmekte kullanılan iki ilacın kombine kullanımıyla tedavi edilebileceği duyuruldu. İngliz Daily Telegraph gazetesine göre, ABD'deki Rutgers Üniversitesindeki bilim adamlarınca gerçekleştirilen araştırma, farelerde, Celebrex ve Lipitor adlı ilaçların kombine kullanımının erken aşamadaki kanseri durdurduğunu gösterdi. Araştırmayı...
 4. Karaciğer kanseri olanlara yeni umut.

  Karaciğer kanseri olanlara yeni umut.

  kemoembolizasyon nasıl yapılır İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi ile Türk Kardiovasküler ve Girişimsel Radyoloji Derneğinin İstanbul'da düzenlediği uluslararası sempozyumda, karaciğer kanserinin tedavisinde önemli bir basamak olan ''kemoembolizasyon tedavisine'' ilişkin yeni gelişmeler ele alındı. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, karaciğer kanserlerinin, tüm dünyada...
 5. Kanser Hastası Murat Göğebakan için Yeni Umut Işığı...

  Kanser Hastası Murat Göğebakan için Yeni Umut Işığı...

  Ünlü Sanataci murat gögebakana ve tüm hastalarimiza, allahtan acil sifalar diliyorum, ve en kisa zmnda sagligina kavusmasini temenni ediyorm... Ve bu yeni umut isigi ile, hem ailesine hemde fanlerinin yüregine su serpildi meleklerim... ayrinti icin okuyun buyrun.. Lösemi (Kan Kanseri) Hastalığı ile Mücadele Eden Anadolu Rock Müziğinin Sevilen Sanatçısı Murat Göğebakan İçin...

Sayfayı Paylaş