1. GREY

  GREY Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  25 Aralık 2010
  Mesajlar:
  796
  Beğenilen Mesajlar:
  349
  Ödül Puanları:
  63

  Psikolojinizi evinizin duvarlarına yansıtın

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında GREY tarafından paylaşıldı.

  Psikolojinizi evinizin duvarlarına yansıtın, evinizin odaları, evinizin renkleri, sıcak renkler, aydınlatmalar ne şekilde yapılır bilgi alalım.


  Renkler ve odalar psikolojinizi yansıtıyor melekler bunun için doğru rengi seçmenin oldukça önemi var.


  [​IMG]

  Yatak odası; Dinlenme, uyuma, kitap okuma gibi eylemlerin gerçekleştirildiği bu mekan için rahatlık, sükunet, dinlenme, yatıştırma, yumuşatma ve sakinleştirme etkileri olan mavi, turkuvaz, morun açık tonları, açık yeşil renkler ile tavandan yansıtılan endirekt ve baş ucu aydınlatması.


  [​IMG]

  Çalışma odası ve toplantı salonu; Çalışma eyleminin yapıldığı bu mekan için gücü temsil eden, konsantrasyon ve otorite sağlayan, rahat ve tepkisiz hissettiren mor ve açık tonları, siyah ve kontrast renkleri, kahverengi ve lacivert ile tek yönden gelen ışık ve ayarlanabilir hareketli masa lambaları.


  [​IMG]

  Oturma odası; Oturma, dinlenme ve televizyon izleme gibi eylemlerin yapıldığı bu mekan için gözü dinlendirmesi, huzur vermesi, stres atmayı sağlaması nedeniyle açık mavi, beyaz, açık ve doğal renkler ile sıcak renkli lambalar, endirekt ve dimmerlenebilir veya bölgesel aydınlatma sistemleri.


  [​IMG]

  Mutfak; Yemek pişirme, depolama, yiyecek hazırlama ve servis gibi eylemlerin gerçekleştirildiği bu mekanlar için doğayı çağrıştıran, güven ve huzur veren, bitecek bir zamanı temsil eden yeşil, sarı ve tonları ile sıcak ışık renkleri, tezgah ve dolaplar için de özel aydınlatma düzenekleri.


  [​IMG]

  Koridor, bekleme salonu ve giriş fuayesi; Bekleme, geçiş ve oturma eylemlerinin yapıldığı bu mekanlar için kendine güven duygularını harekete geçiren, huzur veren gül rengi, şeftali, mor ve açık tonları, canlı ve sıcak renkler ile yarı şeffaf aplikler, geniş açılı armatürler.


  [​IMG]

  Yemek odası, toplantı ve çok amaçlı salonlar; Çalışma, eğlence, yemek yeme, servis, toplantı ve sergi gibi eylemlerin yapıldığı bu tür mekanlar için sıcak, davet edici bir atmosfer, canlılık ve güven veren turuncu, kırmızı, yeşil-kırmızı, turkuvaz ve sıcak renkler, kontrolle değişebilen aydınlatma sistemi.


  [​IMG]

  Çocuk odası, diskotek ve restoran; Dikkati ayakta tutan, enerji, hareket ve canlılık veren, kan dolaşımını hızlandıran turuncu, kırmızı, sarı ve yeşilin tonları ile tavandan yansıtılan endirekt aydınlatma, renkli ve özel aydınlatma sistemleri.
   
Psikolojinizi evinizin duvarlarına yansıtın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mutluluğunuzu Evinize Yansıtın

  Mutluluğunuzu Evinize Yansıtın

  ev dekorasyonu ev dekor ev düzenleme ev ürünleri hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar bazen insan üzüntüsünü mutluluğunu saçına başına kıyafetine hatta evine eşyalarına yansıtır. yüzümüz gibi kimi zaman evimizde ruh halimizi yansıtır. Evimiz hemen hemen günün çoğunluğunu geçirdiğimiz yediğimiz, içtiğimiz, uyuduğumuz ailemizle sevdiklerimizle zaman geçirdiğimiz sıcacık yuvamız. Son...
 2. Duvar kağıdı kullanılmış evler

  Duvar kağıdı kullanılmış evler

  Duvar kağıdı dekorasyon örneği Duvar kağıdı ile duvar dekorasyonu Sizde evinizde duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız bu duvar kağıdı kullanılmış evlere göz atabilirsiniz. Canlı renk seçimi duvar dekorasyonunuza canlılık katacaktır. Çocuk odalarına da duvar kağıtlaı çok yakışıyor.
 3. Duvar Renkleri Psikolojimizi Etkiliyor

  Duvar Renkleri Psikolojimizi Etkiliyor

  duvar renkleri, duvar renk seçimi, duvar rengi nasıl seçilir Sevgili melekler, evimize bir tadilata girişmişsek ya da yeni bir eve taşınıyorsak ilk yapacağımız şey duvarları boyatmak olur. Bunun için hem mobilyamıza hem de zevkimize uygun olarak seçtiğimiz duvar boyası rengi aslında dierkt psikolojimizi etkiliyor. İşte duvar rengi konusunda kararsız kalanlar için duvar boyası renklerinin...
 4. Duvarınızın Rengi Psikolojinizi Etkiliyor!

  Duvarınızın Rengi Psikolojinizi Etkiliyor!

  duvar renkleri, duvar renginin önemi, dekorasyonda duvar renkleri Evinizin odaların da tercih etitğiniz duvar renklerinin psikolojinizi etkilediğini biliyormuydunuz? Dekorasyona da büyük etkisi bulunan duvar renkleri ruh halinizi olumlu yada olumsuz etkileyebiliyor. Eğer hayatınız da bazı şeylerin eksik olduğunu düşünüyorsanız bu işe duvarınızın rengini değiştirmekle başlayın;) Bakın hangi...

Sayfayı Paylaş