Pudra Rengine En Uygun Renkler

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Pudra Rengine En Uygun Renkler
pudra rengine hangi renk uyar,pudra rengine en uyumlu renkler,pudra rengine en yakışan renkler,pudra rengine dekorasyonda en uyumlu renkler


Pudra rengi çoğu kez toz pembenin yerine kullanılır ancak ne pembe ne ten rengi, ikisinin arasında bir renktir. Pembe ile şeftali rengi arasında bir yerde, ev dekorasyonunda mekana romantik ve masalsı bir hava katan bir renktir. Pudra rengi pembeye ya da şeftali veya somon rengine doğru farklı tonlarda olabilir. Burada pudra rengi ile birlikte kullanabileceğiniz, pudra rengine uyan renkleri görebilirsiniz.
Pudra rengi dediğimizde pek çok tasarımda farklı renklerin bu renkle bir araya getirildiğini, çeşitli fikirlerin ortaya atıldığını görebilirsiniz. Ancak bir renk var ki pudra rengi denildiğinde, bu renkle ne kadar uyumlu olduğu hemen herkesçe kabul edilir. Pudra rengi ile en çok yakıştırılan bu renk gridir. Grinin farklı tonları, gümüş rengi, metalik griler ya da koyu gri, pudra rengi oldukça şık bir şekilde tamamlar.

Elinizdeki pudra renk boya ya da mobilya eğer pembeye doğru kayıyorsa pembe tonları, mor, mavi, lacivert, yeşil ve hardal sarısı, pudra rengi ile eşleştirebileceğiniz diğer renkler olabilir.
Pudra renginiz pembeden çok şeftali rengine yakın olduğunda yeşil, nane yeşili, altın sarısı, somon rengi, bej, turuncu gibi renklerle yan yana getirebilirsiniz.
Pudra rengi ister çocuk, ister yetişkin olsun dingin, saf ve romantik havasıyla yatak odalarına çok yakışan ve sıklıkla da yatak odasında perdede, yastıkta veya yatak örtüsü gibi tekstil ürünlerinde tercih edilen bir renktir. Krem rengi veya beyaz yatak odası mobilyalarıyla kullanıldığında renk sözünü ettiğimiz hafif ve huzurlu atmosferi daha kolay sağlar.
Pudra rengini zengin göstermek ancak modern görünümden de ödün vermemek isterseniz siyah beyaz ve bakır rengi aksesuarlarla yan yana getirebilirsiniz. Özellikle gri ya da siyah beyaz ağırlıklı dekorasyonlara renk katmak istenildiğinde pudra rengi oldukça isabetli bir seçim olabilir. Pudra renkli puf, sandalye, yastık benzeri ürünler siyah ya da gri gibi ağır renkleri dengeler, hafifletir.

Pudra rengin dekorasyonda sönük veya soluk kaldığını düşünüyorsanız, bu durumda odaya gümüş rengi veya altın ya da bakır rengi parlak aksesuarlar, ayna gibi ışığı yansıtan aksesuarlar kullanarak bu sönüklüğü giderebilirsiniz.
Beyaz, krem, bej ağırlıklı, açık renk salonlarda, ferahlığı bozmadan ve fazla dikkat çekmeden ortamı yumuşatacak renklerden biridir pudra rengi.
İngilizce’de yanılmıyorsam ‘blush‘ olarak karşılık bulan pudra rengini yukarıdaki fotoğrafta 2 farklı renk kombinasyonunda görebilirsiniz. Turuncu, mavi, gri, pembe gibi birbirinden ilginç belki de pudra rengiyle yan yana gelebileceğini düşünmediğiniz renkler kullanılmış.

Aslında işin sırrı renk seçmekte değil, ‘doğru renk tonunu‘ seçmekte. Elinizdeki pudra rengi ile diyelim ki mavi kullanmak istiyorsunuz. Dikkat edilmesi gereken hangi mavi tonunun renge daha çok yakıştığını keşfetmektir. Uçuk mavi mi, lacivert mi, turkuaz mavisi mi? Bunu en iyi, renkleri yan yana getirerek, deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsiniz. Bu tip denemeler şal, hırka, tişört gibi renkli giysi parçaları, pudra renkli koltuk ya da perde yanına tutularak yapılabilir.
Banyoda pembe veya somon tonlarının banyoyu boğduğu fikrindeyim. Ancak yukarıdaki gibi açık renk bir banyoda pudra rengi duvar boyasının çok da şık duracağı ortada. Fazla pembeye kaçmayan bir pudra rengi duvar ile oldukça ferah bir banyo dekorasyonu yapılabilir.
Pudra renginin hangi renklerle bir araya geldiğine örnek verirken pek söz etmedik ama bu rengin beyaz, krem rengi, açık bej, fildişi ile de sorunsuz şekilde yan yana geldiğini belirtelim. Özellikle pudra rengi mobilyalara uygun halı veya perde ararken risksiz bir şekilde bu renkleri tercih edebilirsiniz.
p6.jpg
p1.jpg
p3.jpg
p4.jpg
p5.jpg
p2.jpg
 
Geri
Üst