Pusuda ağır kan kaybı

M

Misafir

Forum Okuru
Pusuda ağır kan kaybı
Sarhoş oldum da Seni hatırladım yine Sol elim Acemi elim Zavallı elim".
Orhan Veli sol eline ağıt yaktığından beridir sol cephede yeni bir şey yok. Yine acemilik, yine zavallı*lık...
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Aylardır heyecanla beklenen "siyasi nikah" tam bir çadır tiyatrosuna dönüştü. Gelin, nikah salonuna gelmedi. Damat, "Evlenmeyi kabul ediyor [/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]musunuz?” sorusunu "Hayır" diye yanıtladı. Evlendirme memuru "Ben de sizleri sosyal demokrat delegelerin bana verdiği yetkiye dayanarak ebediyen düşman ilan ediyorum" dedi. [/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Nikah salonu boşaltıldı.[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Salon masrafları ortada kaldı.[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Kız ve oğlan tarafları bir*birlerine girdiler.[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Nikah karakolda bitti.[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]* * *[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Türk tarihinde düello de*ğil, pusu geleneği olduğunu Çetin Altan yıllar önce yaz*mıştı.[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Bir şafak vakti, hakem ve şahitler huzurunda, silah*ları ve kuralları belli bir he*saplaşmayı ancak soylu yü*rekler göze alabilir.[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Oysa bu toprakların geleneğinde rakipler, birbirlerini zuladan açılmış pusu ateşleriyle yokederler. Kur*şunlar sırttan çıkarılır, intikamlar yine kuytularda kalleşçe sokuşturulan hançerlerle alınır.[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Pusu geleneğiyle yetişmişseniz rakibinizin yüzüne deri eldiven çarpıp, korulukta randevulaşmak yerine, en uygun çapraz ateşin açılabileceği arazide mevzilenirsiniz.[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Düşmanla sırt sırta verip, 20'şer adım uzaklaştık*tan sonra namluyu rakibin kalbine yöneltmeyi göze alamaz, "Ben rakipsiz olayım. Hasmımı bir kuytuda sıkıştırayım" diye beklersiniz.[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Hakemi satın almaya kalkarsınız. [/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]"Falanca gelsin, benim yerime dövüşsün" dersiniz. "Başım ağrıyor" diye randevudan kaçarsınız. [/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Az çok aristokratlık özentiniz varsa, kamuoyu önünde iddialı düello çağrıları yapar ama iş silah seç*meye geldi mi ya buluşma noktasına gelmezsiniz, ya da saatinde orada olmazsınız. "Rakibimin saati yan*lışmış, ben vaktinde gitmiştim" diye mazeretler yara*tırsınız.[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Veya gelir, rakiple sırt sırta verir, ama hakem 20 saymadan döner ve ateş edersiniz.[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Sırttan vurmak, zor vazgeçilir bir kişilik hastalığı*dır.[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Dün Ankara'da her köşede bir pusu kurulmuş, yollara bubi tuzakları döşenmişti. Herkes bir kuytu*ya sinmiş, bıçaklarını biliyordu.[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Bir umutla şafak vakti Ankara'ya koşmuş SHP'li ve CHP li delegeler centilmence bir düello beklerken çirkin bir pusu ateşiyle şaşkına döndüler. Toplu*ca intihar etmiş yunus balıkları gibi kıyıya vurmuşlardı. Yağlarından DSP'ye yakıt yapılıyordu bir köşe*de...[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]* * *[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Bir şairle açtık, bir şairle kapatalım. Birleşik sol partiye cenaze marşı olarak Attilla İlhan'ın "Ağır Kan Kaybı"nı öneriyorum: [/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]"Ne kadar korkmuştuk, elimizden tutmadılar [/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Doğrudur kendi içimizde daraldığımız[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Kim neyi savundu bilinmez, nereye kadar[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Biz, yani Erdoğan, Ayşenur, Ali ve Ahmet[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Başka bir yalnızlıkta boğulduk havasızlıktan Sanki bir tespih koptu tane tane savrulduk [/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Köy köy, bucak bucak, memleket memleket[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Ne solculuğumuz solculuktu, ne sağcılığımız[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Karanlık bir kapı olup üstümüze kapandılar[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif] Kimse bizi sevmedi[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Ağır kan kaybıyız."[/FONT]

Geri