R&B Müzik Nedir?

kaprisli

kaprisli

Yeni Üye
Üye
R&B Müzik Nedir?
rb müzik nedir rb nedir tarihçesi r b müzik
Rhythm and Blues (diğer adıyla R&B veya RnB) jazz rap gospel ve blues karışımı Afrika kökenli ABD'lilerin yaptığı müzik türüdür.
İlk kez müzikal terim olarak 1949'da Jerry Wexler tarafından Billboard dergisinde kullanılmıştır. Günümüzde R&B Müziği popüler bir müzik türüdür. Türkiye'de tarzın temsilcileri arasında Cihan Özdemir Ege Çubukçu gibi isimler gösterilebilir. Dünya da ise Özellikle Latin Amerikalı siyahiler tarafından söylenmektedir. Michael Jackson Destiny's Child Beyoncé Rihanna R.Kelly Keyshia Cole Fergie Black Eyed Peas Usher Justin Timberlake P.DiddyMissy ElliotCory LeeChris BrownWhitney Houston ve daha bir çok sanatçı ve grup isimleri de R&B'nin dünyadaki temsilcileri arasındadır.
HK_Bgm'nin verdiği bilgi:

1970’li yılların sonlarında New York’ta Bronx’un arka sokaklarında siyah Amerika’nın kent müziği olarak doğan hip-hop Dj’lerin iki pikap kullanarak karıştırdıkları rapçilerin yaşamlarını anlattıkları kafiyeli ritmik dizeler ekleyerek yarattıkları bir müzik tarzı. Daha sonra Avrupa’ya da yayılan hip-hop kendisini azınlık hisseden ve gerçekten azınlık olan gençlerin seslerini duyurma politik duruşlarını ifade etme biçimi... R&B (Rhtym&Blues) aksine 90’larda doğmuş bir müzik türü değil. 1940’lı yıllarda diğer birçok siyah müzik stillerinin karışımından blues armonik yapısı ve formüllerinden oluşan Rock’n Roll’e geçişteki son müzik türü olarak tanımlanıyor. yani kısacası hip-pop tadında ama soundu biraz daha yumuşak olan müzik türü...

kar_tanesi

kar_tanesi

Yeni Üye
Üye
vaytttt bilmiyodum genellikle tarihçelerini ne olduklarını bilmeden dinledigim için iyi oldu ögrendim

elmalı kurabiye

elmalı kurabiye

Yeni Üye
Üye
Destiny's Child Beyoncé Rihanna R.Kelly Keyshia Cole Fergie Black Eyed Peas Usher Justin Timberlake P.DiddyMissy bunların hepsini dinlerim özellikle justinn hayranıyım tabi tarihçesini bende bilmiyordum tam olarak :D tesekkürler cnm

ilkimsu

ilkimsu

Yeni Üye
Üye
2.olarak en cok dinlediğim tarz

M

Milas

Misafir
Aşk, yani Justin Timberlake'nin yapmış olduğu bir müzik çeşidi :)

Müge Anli ile Tatlisert Programinda kullanilan Müzikler hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Müziğin faydaları nelerdir ? Müziğin faydaları nelerdir ?
müzik,müziğin yararları ve zararları, muzik dinlemenin faydalari ve zararlari, müziğin insan sağlığı üzerindeki etkileri, müziğin insan psikolojisi üzerindeki etkisi Müzik, insanlık tarihinde çok erken zamanlardan beri tüm dünyada...
Müzik Hakkında Herşey 3
İçerde dizisinin müziklerinden tek başına sözleri İçerde dizisinin müziklerinden tek başına sözleri
Ekranların yeni dizisi "İçerde" hergeçen gün izleyicinin büyük beğenisini kazanarak kısa süre de fenomen diziler arasına girmeyi başardı. Dizinin başrol oyuncuları Çağatay Ulusoy, Çetin Tekindor, Aras Bulut İynemli ve Bensu Soral'dan oluşuyor...
Müzik Hakkında Herşey 0
Paramparça dizi müziği -Su gibi gözlerin yağmur bahar Paramparça dizi müziği -Su gibi gözlerin yağmur bahar
paramparça dizi müziği,paramparça dizi müziği intizar,paramparça dizi müziği su gibi gözlerin yağmur bahar,paramparça dizisi erkan petekkayanın okuduğu şiir 45753 4olxqBV_DTQ İntizar’ın...
Müzik Hakkında Herşey 0
Reklamlarda Çalan Müzikler 2014 Reklamlarda Çalan Müzikler 2014
reklamlarda çalan müzikler, reklamlarda çalan şarkılar, reklamlarda çalan yabancı şarkılar Sevgili melekler, hergün reklam kuşaklarında birbirinden farklı onlarca yüzlerce reklam izliyoruz. Reklamı reklam yapan, ilgi çektiren, dikkatle...
Müzik Hakkında Herşey 3
Müge Anli ile Tatlisert Programinda kullanilan Müzikler Müge Anli ile Tatlisert Programinda kullanilan Müzikler
Lütfen yardim edin Müge Anli Ile Tatli Sert Programinda Kullanilan Heyecan Müziklerinin ismini bulamiyorum Yardimci olun Lütfen
Müzik Hakkında Herşey 1