Raci Şaşmaz hayatı

M

Misafir

Forum Okuru
Raci Şaşmaz hayatı
necati şaşmaz raci şaşmaz kimdir raci sasmaz biyografi
raci şaşamaz hayatı, kısaca hayatı, biyografi, biyografisi, hakkında bilgiler, kimin kardeşi, kurtlar vadisi, necati şaşmaz, dizileri, filmleri, kaç yaşında, yaşı, aslen nereli, nereli"Kurtlar Vadisi" dizisinin senaristi olan Necati Şaşmaz'ın da kardeşi olan bu başarılı senarist hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda sizlere Melek'ler!

84dad847c2b5a7.jpgRaci Şaşmaz (d. 30 Ekim 1973, Elazığ), Kurtlar Vadisi dizisinin senaristi, Polat Alemdar karakterini canlandıran Necati Şaşmaz'ın ve Zübeyr Şaşmaz'ın kardeşidir. Kurtlar Vadisi dizisinde ilk bölümlerde Polat Alemdar'ın ameliyat olmadan önceki halini, Ali Candan'ı canlandırmıştır
 
Raci Şaşmaz Güncel Biyografisi Aşağıdaki Gibidir :
30 Ekim 1973 yılında Elazığ'da doğdu. Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünden mezun oldu.

Osman Sınav ile birlikte Deli Yürek dizisinin senaristliğini yaptı. 2001 yılında ilk sinema filmi olan Deli Yürek: Bumerang Cehennemi'nin senaryosunu kaleme aldı. Ardından fenomen dizi Kurtlar Vadisi'ni yazmaya başladı. 2004 yılında kendi yapım şirketi olan Pana Film’i kurarak, Kurtlar Vadisi dizisinin senaristliği ile birlikte yapımcılığını da üstlendi.

Ekmek Teknesi, Eşref Saati, Kurtlar Vadisi Terör, Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin yanı sıra Muro, Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Gladio, Kurtlar Vadisi Filistin filmlerine imzasını attı.

2010 yılından beri iş dünyasında olup, tek başına Türkiye’nin en genç holding sahibi olan Raci Şaşmaz, inşaat, turizm, sanayi alanlarında yatırımlar yaptı. Bu yatırımların yanı sıra 2015 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli iddialı dizisiyle senarist ve yapımcılığa geri dönüyor.
 
Geri
Üst