1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.103
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  Radar araçların hızlarını nasıl ölçüyor ? Radar Nasıl Çalışır ?

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  polis radarı nasıl çalışır radar nasıl çalışır kısaca Radar araçların hızlarını nasıl ölçüyor ? Radar Nasıl Çalışır ? Bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

  Böyle bir soru yöneltilmiş bize arkadaşlarım. Cevabını veriyoruz.

   
 2. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.103
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113
  Radar, bir vericinin atmalar (pulse) halinde yaydığı radyo dalgalarının yolları üzerindeki isimlerden yansıyarak geri dönmesi ve bir alıcı tarafından yakalanması ilkesi temelinde çalışır. Alıcı geri dönen yankıdan hedefin yönünü ve mesafesini, iki yankı arasında geçen zamandan da hızını belirleyebilir. Hedef doğrudan radara geliyorsa ya da uzaklaşıyorsa Doppler etkisi sayesinde gene hız belirlenebilir. Radar atmaları düz bir hatta gittiğinden ufkun (Dünyanın eğiminin) ötesindeki hedefleri belirleyemezler. Bu nedenle savaş uçakları çok alçaktan uçarak radar sinyakllerinden kurtulabilirler. Ayrıca "hayalet" (stealth) uçakların tasarımında, radar sinyallerinin kolayca yansıyacağı dik yüzeylerden (ör: gövdeye dik kuyruk vb) kaçınarak, ya da elektromanyetik sinyalleri emici özelliğwe sahip bileşik malzemeler ve boyalar kullanarak bunlara belli bir görünmezlik sağlamak mümkün.
   
 3. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Saolun Çok Yardımcı oldunuz :)
   
Radar araçların hızlarını nasıl ölçüyor ? Radar Nasıl Çalışır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Radar

  Radar

  Etrafınızda iki yüzlü ve dedikoducu insanlar var demektir, bu insanlardan uzak durmanız gerektiğini işaret eder. Rüyada radar görmek uzaktan haber almakla yorumlanir. Rüyanizda bir radar istasyonunda bulundugunuzu görmek, bir isiniz için bilgi almak üzere basvurdugunuz bir makamdan olumlu cevap alacaginiza yorumlanir.
 2. Radar Turizm

  Radar Turizm

  radar turizm radar sami Firma: Radar Turizm Firma Gerçek Adı: Radar Turizm Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: Sami Yıldırım-Hakkı Yıldırım Genel Müdür: Mustafa Pak Merkez Adresi: Büyük İstanbul Otogarı No:103-104 Bayrampaşa/İstanbul İletişim Bilgileri Tel 1: 444 22 17 Tel 2: (212) 658 05 50 Büyük İstanbul Otogarı Bilgileri İşletme Yetkilisi: Mustafa Pak Peron No: 103-104 Tel 1: 444 22 17...
 3. Psikoterapi Nasıl Çalışır?

  Psikoterapi Nasıl Çalışır?

  Psikoterapi geçmişte yaşanan sorunlarla şimdikileri anlamlı bir şekilde birleştirerek farklı bir bakış açısı getirir.Psikoterapi insanların yaşamlarındaki problemleri Yorumlayarak yani, kişinin geçmişte yaşadığı sorunlarla bu günde yaşadığı sorunları anlamlı bir şekilde birleştirerek farklı bir bakış açısı kazanmasını sağlarlar. Bir örnek verelim: Deniz 21 yaşlarında bir öğrenci. En...
 4. kettle nasıl çalışır

  kettle nasıl çalışır

  Kızlar bu ketıl yani kettle nasıl çalışıyor nelere dikkat edelim birde içi kireç tuttuğunda nasıl temizleriz.
 5. Hava Yastığı Nasıl Çalışır

  Hava Yastığı Nasıl Çalışır

  Hava Yastığı Nasıl Çalışır evet sorumun cevabını alırsam çok sevinirim kızlar:)

Sayfayı Paylaş