rahat terlik=)

MEÇHUL

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
rahat terlik=)
rahat terlik en rahat terlik koku yapmayan hemşire modelleri hemşire terlikleri
DAB3B0C579919D44BB934C00r.jpg

'Moda olan her şey güzeldir' diye bir kaide yok. Bunun en basit kanıtı da Amerika'dan sonra, Türkiye'yi kasıp kavuran ve ilginç tasarımı ile dikkat çeken bu plastik pabuçlar! Evde, işte, tatilde kısaca her yerde giyilebilen bu ayakkabılar, istenildiği zaman terlik gibi de giyiliyor..

Eskimo botlarını andıran dümdüz tabanlı Ugg marka botlardan sonra, şimdi de başka bir marka dünyada büyük ilgi görüyor. Amerika'dan dünyaya yayılan, palyaço ayakkabılarını anımsatan rengârenk Crocs'lar, yaş sınırı da tanımıyor. Bodrum'un en 'in' plajlarında da gördüğümüz o ki, bebeklerden yaşlılara herkes bu ayakkabıları giyiyor. İlk olarak, 2002 yılında yatçılara, denizcilere ve çiftçilere hitap etmek amacıyla yıkanabilen ve erime yapmayan özel bir maddeden yapılan ayakkabılar, kısa bir süre zarfında geniş kitlelere ulaşmayı başardı. Rakamlara göre, 2005 yılında 6 milyon çift ayakkabı satarak 100 milyon dolar ciroya ulaşan firmanın, bu yılki cirosunun ise 1 milyar olması bekleniyor. 2007 sonuna kadar 40 milyon çift ayakkabı satmayı hedefleyen firma, 2006 yılında Nascar ve Disney'e de ödediği lisans haklarından sonra, 2007'nin ilk üç ayında ise satışlarını bir önceki seneye göre yüzde 217 oranında artırmış!

BUSH'UN AYAĞINDA BİLE VAR
Doğrusunu söylemek gerekirse Amerika'da ilk denediğimde, rahatlığı karşısında şaşkınlığımı gizleyemesem de, bu ayakkabıların da Ugg botları gibi anlık bir moda olacağı düşünmüştüm. Ama anlaşılan fanatikleri bu ayakkabıları ayağından çıkarmak istemiyor. Hatta tıp dünyasında da markanın doktorlar ve hemşireler arasında bir tutkuya dönüştüğü, Türkiye'de de bazı hastane ve klinikler de doktor ve hemşirelerin gün boyu rahat etmek için bu ayakkabıları tercih ettiği biliniyor. Amerika'da başkan Bush'un bile giydiği ayakkabının (o siyahını tercih ediyor) tutkunları arasında Jack Nicholson, Gwyneth Paltrow, Diane Lane, Jennie Garth, Mariel Hemingway, Matt Damon, Faith Hill ve Tim McGraw, Al Pacino ve Brooke Shields gibi isimler var. Markanın tutkunları, bunun sadece ayakkabı olmadığını, ayağınızın hissedebileceği 'en iyi his' olduğunu söylüyor. Tasarımı rahatlık üzerine kurulan markanın tercih edilmesinin bir başka nedeni de estetik kaygı gütmemesi... 20'ye yakın modeli olan markanın tüm modellerinde, patenti markaya ait 'croslite' adında özel bir madde kullanılıyor. Bu madde ne plastik ne de lastikten... Yüzde 100 hijyenik ve ergonomik olan terlikler, üstelik çok da hafif. 150 gram ağırlığındaki terlikler, ayağı kusursuz bir şekilde sarıyor. Üzerindeki hava delikleri de ayağın nefes almasını sağlıyor ve böylelikle koku da yapmıyor. Canlı renkleriyle de dikkat çeken modelleri, özellikle çocukların kendi tasarımlarına fırsat tanıyan 'Jibbitz' adı verilen aksesuarlarıyla kişiye özel bir hale de getirilebiliyor. Disney karakterlerinden çeşitli sembol ve şekillere, ülke bayraklarından çiçeklere farklı biçimdeki bu aksesuarlar, ayakkabıların üzerinde bulunan deliklere takılıyor. Türkiye'de 22 farklı renk ve 10'u aşkın modeli bulunan Crocslar'ın fiyatı 69.90 ile 89.90 YTL arasında değişiyor.6E633E062C59E44487D5917Dr.jpg

Renkleriyle göz alan ayakkabılar komik ama bir o kadar da iddialı.Herkes neden giyiyor?


* Ortopedik bir yapıya sahip. Çok yumuşak ve ayağın şeklini alıyor. Bugüne dek içinde rahat etmediğini söyleyen olmamış!

* Çok hafif, yalnızca 150 gr ağırlığında.

* Havayı içinde hapsetmiyor. Böylece ayakları kuru ve serin tutuyor.

* Tabanı yerde iz bırakmıyor, tırtıklı olduğu için de kaymayı engelliyor.

* Bakteri üretmiyor, ayakta koku yapmıyor.

* Bir İtalyan tasarımı.

* Canlı ve eğlenceli...

* Hem iç hem de dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

* Temizlenmesi kolay
 
mislinay

mislinay

Yeni Üye
Üye
Cevap: rahat terlik=)

evet komik ama rahat olabilir bi alıp giymek lazım:)
saol canım emeğine sağlık
 
*jellibon*

*jellibon*

Daimi Üye
Üye
Cevap: rahat terlik=)

bende var acayip rahat :D
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
891
M
*MeleK*
Cevaplar
2
Görüntüleme
4K
melegimeren
melegimeren
Üst