rahim ağzı dikişi (serklaj) olan var mı?

Merhaba arkadaslar ben Alman yada yasiyorum. Burada esimlet yalniziz yani hic kimsemiz yok.Ilk bebegimI 12 haftalikkken kaybettim ikinci sini de 21 haftalikken kaybettim dr hersey yolunda demisti ama Allah nasip etmeyince olmuyor. O kadar zor gunlerdiki anlatamam Ikinci bebegimi kaybettikten bir hafta sonra kaynim vefat etti.Turkiyeye ucmak zorunda kaldik ve ben okadar kotuydumki ayaga duvarlari tutunarak kalkiyordum.Bilirsiniz bizim turk insanlarini bir de ustune dalga gecmeleride cabasi.Iki yil cocuk yapmam yasakti iki yil sonra hamile kaldim cok sukur. 15 haftalikkken serklaj yapildi. 5 gun hastahanede kaldim .Benim yaramaz bebisim durmayinca 22 haftalikken rahim boyu uzunlugu 2,5 cm oldu sonra 1,7 cm anlicaginiz hastahaye gitmek zorunda kaldim.Kafasini sag kasigima yerlestirmis baski yapiyordu.En tecrubeli prof ler 28 haftaya kadar bile basaramayacagimi dusun du.Canim esim 35,36 haftaya kadar basaricak benim karim diyordu. Hergun agri sizi ctg ye ve tuvaletten haric hic bir yere gitmiyordum yasakti.O kadar agrim olduk anlatamam dr lar beni her gorduklerinde bayan Yildirim hala duruyormu bebek diye saka yapiyor ladi .Adim cesur yurekli turk kadinina cikmisti hastahanede .34. Haftaya kadar tokoloze ile dolasiyordum o serumu kolumdan hic cikarmiyorlardi.Tabi tokoloze cikarilir cikarilmaz sancilarim geldi ve rahim agzi 2 cm acildi.35 +4 gun liken bebegimin kalp atislari cok yavasladi bu riski birdaha goze alamayiz dedi dr ve 35+5 gunluk 2,5 kilo 51 cm boyunda bir oglusum oldu simsiyah saclari minicik agzi ve burnuyla hastahanenin maskotu olmustu adeta 10 gun kuvezde kaldi sonra Ramazan bayraminin ilk gunu eivine geldi. Tabi bir hafta sonra tekrar hastahaneye ambulansla bogazinda sut kaldi ve morardi diye evetttt bunlar aci gunlerdi ama ben sabretmekten ve dua dan hic vazgecmedim .Adini vefat eden amcasindan aldi .Mehmet Emre 15 aylik suan ve cok hiperaktif ve zeki bir bebek elhamdullillah tabi arkadaslarina gore ufak tefek ama zehir gibi masallah.

Merhabalar arkadaşlar ben 2014 yılında 21+4 günlük hamileyken rahim ağzımdaki açılmadan dolayı bebeğimde çok hareketli olduğu için kesesini o açıklıktan çıkarmıştı ve 21+5 te acil serklaj ameliyatına alındım. Başarı oranı çok azdı hatta ilk doktorum %10 şans dahi vermedi ama Allah o kadar yüceki.. Ol der ve Olur.. 9 haftalık serklajlı halimle soldan sağa dönmeden 2.5 ay yattım 9 hafta dayandı minik mucizem ve 31 haftalık oğlumu 21 günlük küvez macerasındab sonra kucağıma alabildim. Şimdi ikinciye hamileyim ve yeniden bir serklaj beni bekliyor. Allaha emanet yavrularımız Allahım kucağımızda göstersin.

Herkese merhaba, ben de 15.haftamda Bursada serviks boyunun 2.2 olmasi nedeniyle serklaj oldum. Bu zaman kadar hersey normalken kanama agri vs yokken kontrolumde olculen deger sonrasi acilen genel aneztezi ile ameliyata alindim. Ameliyat hic korkulacak gibi degil, sedece ben bebegimi kaybedermiyim diye cok endiseli oldugum icin hemen uyutun beni dedim, 5sn surdu. 15-20dk bir islem ile rahim agziniz artik dikilmis oluyor. Islem sonrasi 1,2 saat sizlama ve agri vardi hatta batma hissi... sonrasinda gecti. Ilk 2 gun kanama olfu hafif hafif sonrasinda sari renkli akintilarla devam etti ve 5.gun tamamen iyilestim. Bu surede yatmaya ozen gosterdim ama tabiki wc, yemek icin 10dk kalkiyordum. Cok kalkmadan yatmak da ne kadar dogru bilmiyorum cunku dolasimi adeta yatarak durduruyoruz. Bu yuzden doktorumunda izniyle ufak tefek ayaga kalktim. 3gun sonra kontrolumuz var. Bu sirada 2 ilac ve progestani vajinal olarak kullaniyorum. Benim doktorum riskli hamilelerle cok ilgilendigi icin haftada hic yapmiyorsa 3,4 bu ameliyati var. Bu sekilde bebdklerini kucagina alan da 3 arkadasim oldu. Umudumuz var.... bakalim sonu nasil olacak. Sadece beni korkutan 5,6 ay daha ev hapsinde kalmak durumu ;( umarim kucuk hanim izin verir de az da olsa normal hayatimizin bir kismina en azindan isimin basina donebilirim ‍♀️
herkes saglicakla kalsin...

Herkese merhaba, ben de 15.haftamda Bursada serviks boyunun 2.2 olmasi nedeniyle serklaj oldum. Bu zaman kadar hersey normalken kanama agri vs yokken kontrolumde olculen deger sonrasi acilen genel aneztezi ile ameliyata alindim. Ameliyat hic korkulacak gibi degil, sedece ben bebegimi kaybedermiyim diye cok endiseli oldugum icin hemen uyutun beni dedim, 5sn surdu. 15-20dk bir islem ile rahim agziniz artik dikilmis oluyor. Islem sonrasi 1,2 saat sizlama ve agri vardi hatta batma hissi... sonrasinda gecti. Ilk 2 gun kanama olfu hafif hafif sonrasinda sari renkli akintilarla devam etti ve 5.gun tamamen iyilestim. Bu surede yatmaya ozen gosterdim ama tabiki wc, yemek icin 10dk kalkiyordum. Cok kalkmadan yatmak da ne kadar dogru bilmiyorum cunku dolasimi adeta yatarak durduruyoruz. Bu yuzden doktorumunda izniyle ufak tefek ayaga kalktim. 3gun sonra kontrolumuz var. Bu sirada 2 ilac ve progestani vajinal olarak kullaniyorum. Benim doktorum riskli hamilelerle cok ilgilendigi icin haftada hic yapmiyorsa 3,4 bu ameliyati var. Bu sekilde bebdklerini kucagina alan da 3 arkadasim oldu. Umudumuz var.... bakalim sonu nasil olacak. Sadece beni korkutan 5,6 ay daha ev hapsinde kalmak durumu ;( umarim kucuk hanim izin verir de az da olsa normal hayatimizin bir kismina en azindan isimin basina donebilirim ‍♀️
herkes saglicakla kalsin...
Merhaba. Rabbim kucagimiza almayi nasip etsin ben serklaj yaptirdim tabi bu ikinci umarim bi sorun olmaz suan kac haftaliksin

Merhabalar arkadaşlar ben 2014 yılında 21+4 günlük hamileyken rahim ağzımdaki açılmadan dolayı bebeğimde çok hareketli olduğu için kesesini o açıklıktan çıkarmıştı ve 21+5 te acil serklaj ameliyatına alındım. Başarı oranı çok azdı hatta ilk doktorum %10 şans dahi vermedi ama Allah o kadar yüceki.. Ol der ve Olur.. 9 haftalık serklajlı halimle soldan sağa dönmeden 2.5 ay yattım 9 hafta dayandı minik mucizem ve 31 haftalık oğlumu 21 günlük küvez macerasındab sonra kucağıma alabildim. Şimdi ikinciye hamileyim ve yeniden bir serklaj beni bekliyor. Allaha emanet yavrularımız Allahım kucağımızda göstersin.
Merhaba canım bende 19+2 günlükken kontrole gittim rahim agzim tamamen açılmıştı acil serklaj yapıldı. 22+5 günlük oldum ama çok korkuyorum kontrole gittim rahim agzim 21mm yani kısa. Sana sorum şu ki dikiş atıldıktan sonra rahim agzin ölçülüyor muydu kaç çıkıyor du birde kullandığın ilaçlar neydi söyler misin bana

Geri