rahim ağzı dikişi (serklaj) olan var mı?

yymym

Yeni Üye
Üye
rahim ağzı dikişi (serklaj) olan var mı?
serklaj video serklaj olanlar rahim ağzı dikişi Kızlar 11 haftalık hamileyim ve bende çift rahim doktorum şuan için bir problem olmadığını söylemesine rağmen haftaya tekrar kontrole gidicem ve rahimde açılma varsa dikiş atılacağını söyledi. Aranızda serklaj olan var mı? Eğer olduysanız nasıl bir operasyon, ağrı sızı oluyo mu, hastanede yatmak gerekiyo mu? Yardım edin lütfen çok korkuyorum......

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kızlar 11 haftalık hamileyim ve bende çift rahim doktorum şuan için bir problem olmadığını söylemesine rağmen haftaya tekrar kontrole gidicem ve rahimde açılma varsa dikiş atılacağını söyledi. Aranızda serklaj olan var mı? Eğer olduysanız nasıl bir operasyon, ağrı sızı oluyo mu, hastanede yatmak gerekiyo mu? Yardım edin lütfen çok korkuyorum......
Canim selam.Sanirim yenisin.Aramiza hosgeldin.Hamileymissin,tebrik ederim,Allah tamamina erdirip hayirlisiyla kucagina almayi nasib etsin bebegini.
Bende serklaj yapilmisti canim.Ogluma 6 aylik hamileyken kanamam oldu ve Dr rahimde acilmanin oldugunu söyledi.Bunun üzerine hastanede genel anesteziyle yapildi bu islem bana.2 hafta hastanede yatmistim ama ben almanyada yasiyorum,türkiyede nasil yapiyorlar bilemiyorum.Genel anesteziyle oldugu icin ameliyat esnasinda agrin sizin olmuyor.Uyandiginda acik söylemek gerekirse olmustu agrim.Ama ilk idrar yapana kadar.Idrar yapmami söylemislerdi.Bende bunda zorlandim ve ameliyattan sonra ilk idrar yapabilmem biraz uzun sürmüstü.Idrari yaptiktan sonra rahatliyorsun.Serklajin yaninda birde sanci bastirici ilac kullanip,sürekli yatmistim ben.Sonra dogum tarihine dogru cözüyorlar tekrar.Bunu muayehanesinde yapmisti Dr.Serklaj cözüldükten birkac gün sonra oglum dünyaya gelmisti.Daha sorularin olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.Allah yardimcin olsun...

Evet arkadaşım sitede yeni sayılırım. Ya aslında tam belli değil serklaj olup olmıycağım ama insan korkuyor nede olsa ve meraklanıyor tabiki. . Doktorum şimdilik bir problem olmadığını söyledi ama çok sıkı takib ediyor. Önümüzdeki hafta tam 3 aylık oluyo o zaman daha net belli olurmuş rahimin bebeği taşıyıp taşımaması. Biraz endişe biraz heyecan içinde bekliyorum bende bu haftanın geçmesini...Çok sağol rahatlattın beni. Hayırlı olsun bu arada bebeğinede kavuşmuşsun allah uzun ömür versin .Verdiğin bilgiler için çok sağol LARA 74

serklaj

ben serklaj oldum aynı gün hastaneden taburcu oldum zaten uyutularak yapılıyor uyanınca çok hafif bir ağrı üç gün süreli kanama olabiliyor korkmayı gerektirecek birşey yok ben su an 32 haftalık hamileyim ve bu serklaj sayesinde bence doktorunuz gerekli görürse çekinmeden yaptırın

Merhaba arkadaşlar,
Uzun süredir giremiyodum siteye yazılarınızı okuyordum ama cevaplamak nasip olmuyodu. Doktorum serklaj kesin gerekiyo ilerleyen haftalarda rahimi zorluycak gibi görünüyo dedi 17 haftalık oldu kızım 20. haftada açılma yaparmış ve salı gününe randevu verdi. Olucam başka çaresi yok ama korkuyorum, 5 dakika sürüyomuş heralde 1 gece hastanede saklıycam ertesi gün taburcu edicem dedi. Allah yardımcımız olsun kızlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..

Kızlar merhaba;
Sonunda serklaj oldum korktuğum gibide olmadı çok şükür.. Bayıltarak yaptılar uyandığımda çok hafif bir yanmam vardı 10dk içinde oda bitti ve sanki hiç ameliyat olmamış gibi ayağa kalktım. Kontrol amaçlı bir gece hastanede kaldım. Ertesi gün taburcu oldum. Şİmdi çok mutluyum düşük ihtimalide ortadan kalktı kısmetse kızıma kavuşucam 4 ay sonra...

Kızlar merhaba;
Sonunda serklaj oldum korktuğum gibide olmadı çok şükür.. Bayıltarak yaptılar uyandığımda çok hafif bir yanmam vardı 10dk içinde oda bitti ve sanki hiç ameliyat olmamış gibi ayağa kalktım. Kontrol amaçlı bir gece hastanede kaldım. Ertesi gün taburcu oldum. Şİmdi çok mutluyum düşük ihtimalide ortadan kalktı kısmetse kızıma kavuşucam 4 ay sonra...
Gozun aydin.. insallah baska bir sorunun olmazda hamileligin kalan suresinin tadini cikartirsin.cok sevindim senin ve kucuk kizinin adina...gecmis olsun canim.

allah yardımcın olsun inşallah sende benim gibi iyiki bu sıkıntıları çekmişim dersin
Kızlar 11 haftalık hamileyim ve bende çift rahim doktorum şuan için bir problem olmadığını söylemesine rağmen haftaya tekrar kontrole gidicem ve rahimde açılma varsa dikiş atılacağını söyledi. Aranızda serklaj olan var mı? Eğer olduysanız nasıl bir operasyon, ağrı sızı oluyo mu, hastanede yatmak gerekiyo mu? Yardım edin lütfen çok korkuyorum......

Geri