rahim ağzı dikişi (serklaj) olan var mı?

kızlar ben ilk bebeğimi 21. haftada kaybettim.2 ay oldu . doktor kontrolümde 2 . gebeliğimde dikiş atmanın bana yarar sağlayacağını düşünüyor ... ama ben bu konuda bilgi sahibi olmaduığım için cok korkuyorum ve üzülüyorum. serklaj olanlar yada bunu bileneler bana yardım edebilirler mi:( serklajdan sonra normal hayatıma dönebilirmiyim yoksa hep yatacakmıyım

serklaj

merhaba ben 2 kez serklaj oldum hic korkmayin uyuyosunuz hicbir agri sizi olmuyo ciktiktan sonra ,ben turkiye de yasamiyorum canada da yaptilar ama orada olan arkadasim var onada yapildi ayni seyleri yasamisiz korkmayin , size bol sans diliyorum.

merhaba ben 4 bebk kaybettim sonuncusunda serlaj yapildi ama olmadi oda dustu simdi 1 ay once laparaskopik abdominal serklaj yapildi bundaki sansim cok daha yuksekmis bu amelyati olup bebegini dunyaya getiren varmi paylasirsaniz sevinirim ,ben canada da yasiyorum amelyat burada oldu11 yasinda bir kizimvar , kizim istanbulda dogmustu sorunsuz ,hamileyken serklaj olmasi gerekenler hic korkmasin hic aci olmuyo uyudugunuz gibide kalkiyosunuz bazi kisilerde buda basarili ama bende ise yaramadi bol sans.

bacağımın arkasında bir şişlik vardı onu pazartesi günü alıcaklar ama beni bayıltarak mı alcaklaar? ağer bayıtmazlarsa canım yancak mıı? lütfen cevap ütfen

herkese selam...

merhabalar..selamün aleyküm ...yazdıklarınızı inanın gözyaşlarıyla okudum.. her bu siteye girişimdede aynı sıkıntıları paylaşımış olmamız yüreğimi bir kez daha yakıyor... inşaallah rabbim hepimize sabrını versin gönül dostlarım.. ben 2012 ocak ayında 3 aylık oğlumu... yine 2012 yılının eylül ayında 4 aylık kızımı kaybettim... o kadar yıprandımki... işte rabbimiz kısmet etmeyince olmuyor demek ki... ama en çok da beni doktorların rahatlığı ve umursamazlığı acıttı... güya doktor diplomasını almış ancak birinci düşüğümü bilmesine rağmen geniş çapta bir araştırma yapıpda bu teşhisi koyabilirdi...işte bilememiş..doktora öyle kızdım ki...ikinci bebeğiminde zayi olmasına sebep oldu bir nevi... çok şey mi bekliyorum doktorlardan arkadaşlar... öyle içim yandı ki...ölümcül bi iç kanama nasıl anlatılır bilmiyorum... şimdi üçüncü bi hamilelik için çok korkuyorum...

yymym canım baya olmuş sanıyorum ama inşallah cvp yazarsın yada bi başkası çünkğ bende çift rahimliyim ve banada serklaj yapılıcak çok korkuyorum lütfen nasıl oldu bebek nasıl kaç aylık doğdu bana bilgi verirsen çook dua ederim ilk bebeğim erken doğumdan 3 ay yoğun bakımda kaldı çift rahim nedeniyle erken oldu o zaman serklaj yoktu.buda öyle olmasın diye uğraşıyoruz lütfen birisi yazssın

herkese merhabalar ben gecen sene 16 haftalik bebegimi doktor ihmali yuzunden kaybettim ustelk doktor esimin kuzeniydi enbasta kanamam olmasina ragmen surekli sorun deil bise olmaz rahat ol 12. Haftada ise sancim var dedim esime nazlaniyo dedi baska doktora gitmek istedim ben dururken baskasinami gideceksin deyip engelledi son kontrolumde ise kendisi yillik izne ayrilmis ve beni dier foktor arkadasina yonlendirdi sikayetlerimi soyledim muayene etti ve ilk soylediki 14.haftada dikis atmaliydi rahim acilmaya baslamis dedi tabi ilk hamileligim oldugu icin tecrubesizdim o gecede suyum gelmisti evde doktor hocasinada gosterdi oda muayene etti ve direk yatis dedi orda yer olmadigi icin baska ozel hastahaneye cok iyi bildigim ve 2 defa gittigim doktora gittim muayene dedi daha etmeden suyun gelmis dedi dunyam basima yikildi o an sanki yapacak bise yok bu saatten sonra aldirmalisin yoksa sana zarar verr dedi ama ben kiyamadim direndim butun tedavileri uygulayin yarina kadar dedim basuna aci cekeceksin dedi olsn dedim ve yatis yapip tedaviye butun gece devam edildi ama malesf 2 gibi minimun kalan suyumda geldi ondan sonra umidim kalmadi yikildim esimle birlikte olacaklari biliyorduk sonrasinda ise 4 te sancim baslasi 7 de bebegimi normal dogumla dusurdum snrada kurtaja alindim hastahaneden snra kontrole geldigimde doktorum tahlil istedi benden supheleri vardi yaptrdim ve rahim agzi yetmezligi kanda pirtilasma ve kansizlik cikti unvrste hastahanesinde bi prfr.gosterdim bana ocaga kadar cocuk dusunme subatta hamile kal gel dedi bi kac ilac ve igne verdi uyguladim onlari ve 10 martta hamile kaldim simdiki doktorum cok iyi 12.haftalikken dikis atildi doktor tereddut etti hersey yolunda gorunuyo dedi bende 2 gundur kasilmalarim var deyince ve daha onceki hamileligimden doktor ihmali oldugunu soleyince yapmaya karar verdi ve yaptik amlyttn sonra 5 saat agri sanci cektim 7 saat sonra konusmaya basladim sonrasinda duzeldi bigece kaldimve doktorum iyiki yaptik rahim agzi esnelemisti dedi bide uzun suredir boyle iltihap gormemistim dedi ertesi gun ciktim simdi 14. Haftadayim haftaya kontrolum var umarim hakkimizda hayirlisi olur.

Hanımlar 21. Haftada kısalan ama hunileşme olmayan rahim ağzına serklaj yaptıran varmı? Yapılacak işlem için gözünü çok korkuttular :( enfeksiyon olurmuş, su kesesi patlarmış vs... Bu ihtimallerin oranı nedir bilen cevaplarsa çok sevinirim

Merhaba bende 15 haftalık gebeyim. Cumartesi günü rahim ağzında açıklık olduğu için dikiş atıldı. Anestezi verdikleri için hicbirsey hissetmiyor sun ama kendine geldikten sonra o bolgen de baya ağrı oluyor hamile olduğum için ağrı kesici de yapmadılar. Tampon değil ama onun gibi birşey o çok ağrı yapıyor o çıkarıldıktan sonra biraz rahatliyorsun lavoboya gidiyorsun. Eğer bir sıkıntı olmazsa sendede bebektede kendine geldikten sonra doktor gebeysen seni tekrar muayene ediyor bebeğe bakıyor iyise taburcu oluyor sun. Çok şükür bizim tehlikemiz yoktu bebekte iyi di biz çıktık. Yani tehlike yoksa taburcu oluyor sun yatış yok.

Geri