Rahim ağzı yarası Gebeliğe Engel mi?

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rahim ağzı yarası Gebeliğe Engel mi?
rahim ağzı yarası nedir,rahim ağzı yarası olup hamile kalan varmı,rahim ağzı yarası gebelikte sorun oluştururmu,rahim ağzı ve hamilelik hakkında bilgiler


Tüm kadınların korkulu rüyası haline gelen ve bazı hanımlarda bu hastalıktan şikayet eden kadınlar hamile kalamama korkusu ve çevrelerden ve kulaktan kulaga söylentilerle yola çıkarlar. aslında kadınların ve hamile kalmak isteyen kadınların bu kulaktan kulaga söylentileri bir kenara bırakıp bir uzman doktora giderek ve uzman doktorun verecegi önerilerle hamile kalma şansınız artacaktır. Rahim ağzı yarası gebeliğe engel mi sorusu şuana aktif olarak bu sorunu yaşayan her kadını yakından ilgilendiriyor elbette. Eğer hamileyken böyle bir sorun ile karşılaştıysanız hiç üzülmeyin. Doktorunuz size gerekli tedaviyi yapacak ve sizler sorunsuz olarak hamilelinizi devam ettirebileceksiniz. Bunun yanı sıra hamile olmadan böyle bir yara ile karşılaşıyorsanız işinizin çok daha kolay olduğunu da bilmenizde fayda var.


r.jpg

Rahim ağzı yarası gebeliğe engel değildir fakat bir rahatsızlık varken onu görmezden gelip bu hastalıgı umursamamız halinde ciddi hastalıklarıda birlikte getirecegini asla unutmamalıyız. Bu dönemde olabildiğince erteleyin ve daha sonra doktorunuzdan da artık yaran iyileşti cevabını almadan haile kalmaya çalışmayınız. Her zaman makalemizde uzman doktorların verecegi bilgiler neticesiyle harekete geçmemiz kendi saglıgımız açısından gayet iyi olacaktır.

Gebe kalma süresiniz tamamen sorunsuz ve daha iyi şartlarda geçmesi için de rahim ağzı yarası ne de farklı bir rahatsızlık varken düşünmemelisiniz. Uzman doktora bu yara için en etkili tedaviyi yapacak ve sizi hamilelik için hazırlayacaktır. Birçok inceleme yapılacak ve bu yaranın durumları ayrıntılı olarak oluşturulacaktır. Ama rahmine bir uygulama yapılmadığı için hamile kalamama gibi bir durumunuz olmayacaktır.

Rahim Ağzı Kanseri AşısıBir çok kadının rahim agzı aşısını tedavi olarak bilirler ama aslında bu aşı yöntemi tedavi degildir. Sadece korunma amaçlı bir aşıdır uzman doktorların yaptıkları çeşitli araştırmalar neticesiyle ortaya bu aşı tedavi degilde sadece korunma amacı olarak belirlemişlerdir. Rahim ağzı kanseri, sosyal hayatımızda yaşınız kaç olursa olsun pek çok kadını yakından ilgilendiren bir konudur. Rahim ağzı denildiği zaman akla ilk olarak HPV yani Human Papilloma Virüs gelmektedir. Çünkü rahim ağzı kanserlerinin çok büyük bir bölümünde bu virüse rastlanmaktadır. Bundan dolayı da yapılabilecek olan HPV aşısı aynı zamanda rahim ağzı kanseri aşısı olarak da kullanılabileceği düşünülmekte ve yıllardır da uygulanmaktadır. Bu virüs kadınların vücutlarına çok kolay bir şekilde girebilmektedir. Ancak kanserin ortaya çıkması her virüs girişinde gerçekleşmez. Zamanında gereken önlemler alınmasa bu ileride ciddi sorunlarıda birlikte getirecegini unutmayalım uzman doktorlar bu tür hastalıkları geçiktirmeden zamanında mudahale edilmesi halinde ilerleyen zamanlarda hastalıktanda korunabiliriz.

Rahim ağzı yarası Hamilegi Engel mi?

Rahim ağzı kanseri aşısı, kanser meydana geldikten sonra uygulanabilecek bir aşı türü değildir. Bu aşılar kadınların vücutlarında meydana gelme ihtimali olan rahim ağzı kanserini önlemek amacıyla yapılmaktadır. Yani bu aşıyı kadınlar tedavi amaçlı değil, korunma amaçlı olarak yaptırmalıdır. İki farklı tür HPV aşısı bulunur, rahim ağzı kanserinden korunmak için yapılacak olan doktor muayenelerinde ihtiyaç duyulan tarzda aşılama işlemi yapılmaktadır. Aşılar bütün rahim ağzı kanser türlerinden insanları korumaz ancak en sık rastlananlara karşı yüzde 100 e yakın bir koruma sağlar. Sizde aklınızdaki tüm soruların cevabını almak için bir kadın dogum uzmanına giderek detayli bilgi alabilirsiniz korkularınızı bir kenara atarak kendinizi riske atmamış olacaksınız unutmayalımkı her hastalık zamanında teşis edilirse ve bu hastalık zamanında müdahale edilirse hiçbir sorun kalmayacagını unutmayalım.
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
1
Görüntüleme
20K
Cansel karakoçova
C
M
Cevaplar
1
Görüntüleme
12K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
5K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst