Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapanlar

S

sonam2

Forum Okuru
Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapanlar
Selamlar kızlar bende rahim ağzı yetmezliği var tam 11. haftamda malesef bana dikiş yapıldı ben çok korkuyorum bu bebeği gerçekten çok istiyorum kasılmalarım için ilaç kullanmaya başladım penisilin vskullanıyorum ama yi ne de korkuyorum kızlar acaba benim durumumda olup ta erkenden doğum yapan ya da bebeğini kaybeden anneler var mı neler tavsiye ediyorsunuz ?

Doktor allahtan bana teşhisi erken koydu da yok sa bende bebeğimi kaybedecektim diye çok korktum şimdi ilaçlarımı kullanıyorum ayda bir de iğnemi oluyorum bu bebeği gerçekten istiyorum inşallah kaybetmem bebeğini kaybeden var mı bana yazabilir mi lütfen ?

Selamlar, öncelikle geçmiş olsun. Evet büyük bir sıkıntı bu rahim ağzı yetmezliği, yani özellikle çevredme 23. haftada rahim ağzı yetmezliği ile kesesi dışarı çıkanlar ve malesef bebeğini kaybetenler var hatta dikiş te atılmış yüzde doksanın üstünde doğurursun sıkıntı olmaz dedikleri bile var ama malesef bebeğini kaybedenler var hayatım. Geçmiş olsun lütfen doktorunla an be an iletişimde kal inşallah sende sağ salim bebeğini kucağına alırsın.

Ayy gerçekten mi ya bu benim daha ilk bebeğim inşallah bişey olmadan kurtulurum. Bana ilaç verdiler yani dikişlik bişey değil erkenden tanı koydular ne yapsam ki acaba ? Doktoru yarın arayayım diyorum görüşeyim ne yapmam gerektiğini tam anlatsın çok üstünde durmadım demek bu kadar ciddi mi ya bu :(

Evet malesef ciddiye almak gerekiyor. Doktor 12. haftada mı kontrol etti seni de dikişlik bir durum var mı diye sordun mu doktora sen ?

Evet evet ilk bebek olunca sürekli doktor kontrolündeyim ben ters giden bişeyler var demişti 11. haftada geçen hafta kontol etti sıkıntı var dedi ondan başladı ilaca ama bana dikiş vs şimdilik bişi söylemedi yarın onuda sorayım teşekkür ediyorum

Tabiki hayatım mutlaka doktorunla sor ve dediklerini harfiyen yerine getir. Nasibin ise kucağına alacaksın ama tabiki elinden geleni de yapmalı kendine dikkat etmeli tüm uyarıları da dikkate almalısın hayırlı haberlerini bekliyoruz inşAllah.

Gerçekten teşekkür ediyorum üzerinde duracağım bu kadar ciddi bişey olduğunu internette görmeden bilmiyordum sizde deyince iyice korktum şimdi nasip artık ne diyeyim tşk iyiki varsınız.

Gelişmelerden ve sürecten lütfen bizi de haberdar eder misiniz ? Aynı durumda olan kadınlarımızı doğru şekilde yönlendirmek adına yazdığınız bilgilerin son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Hayırlı akşamlar olsun. Pardon sabahlar :)

Geri