Rahim ağzımda polip varmış acaba kansere dönüşür mü?

Y

yelizbf

Forum Okuru
Rahim ağzımda polip varmış acaba kansere dönüşür mü?

Rahim ağzında polip melek kadınlar kulubü rahim ağzında polip neden olur forum'da.​

Arkadaşlar adet gecikmeleri sebebiyle doktora gittim polip olduğunu söyledi rahim ağzında. Rahim ağzındaki polipler daha sonradan kansere dönüşüyor mu? Bir iki yerde okudum kötü huylu olanları da varmış. Hamile kalabilmeme bile engelmiş. İçime de bir korku düştü ama doktorum ilaç verdi şimdilik adetim düzene girsin diye ama ben hala korkuyorum acaba ilerde kansere dönüşür mü?

Merhaba
Rahim ağzındaki polipler çoğunlukla sebebi olmadan oluşabilir. Polip aslında geneli zararsız iyi huylu et parçaları olarak adlandırılır. Nadiren kötü huylu olanları vardır. Sebepleri belirsiz ama belirtilerini sıralayabiliriz size. Polip olduğunun belirtileri kanama düzensizlikleri, ilişki sırasında ağrı, adet kanamasının yoğunluğunun fazla olması ve uzun sürmesi gibi nedenler polip varlığının belirtilerini ortaya koyar. Genelde kadınlar polip varlığını kendileri anlayamazlar. Bebek tedavisi için genelde doktora gittiklerinde muayene sırasında ortaya çıkabilmektedir. Rahim ağzında polip olması illa kötü olacak diye bir şey yok. Doktorunuz zaten kötü huylu olsa ya da ameliyat gerektiren bir durum olsa size derdi. Demek ki bir zarari yok size. Polipler genellikle zaten iyi huylu et parçalarıdır. Endişe etmeniz gereken bir durum olduğunu sanmıyorum.

Dilerseniz aşağıda bir link paylaşacağım. Onu da bir inceleyin derim. "Polip hamile kalmaya engel midir" hemen aşağıda linkten ulaşabilirsiniz ilgili konuya.

Geri