Rahim filmi çektirenler ve yorumları burada mı

A

Aysimaxxxxxxx

Forum Okuru
Rahim filmi çektirenler ve yorumları burada mı
Rahim filmi çektirenler çektirenlerin yorumları gerçekten çok sancılı mı oluyor

Merhaba

Çocuk sahibi olmak istiyoruz. Ama 2 senedir çocuk sahibi olamadık doktora gittik. Kan testleri falan yapıldı rahim filmi de çekilmesi gerekiyor. Rahim filmi için sıra almak da zorlanıyoruz çünkü 15 gün sonrasına dahi sıra alamıyoruz. Ama bir şekilde sıra alacağım. Rahim filmi çekilenler hastanede ,çok acılı olduğunu söylüyorlar. Gerçekten öyle mi . Hatta bir kadın doğum sancısı gibi sancı çektiğinden bahsediyor bayağı gözüm korktu. Gerçekten rahim filmi çekilmek bu kadar sancılı ve acılı mı rahim filmi çektirenlerin yorumlarını bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Aysima

Rahim filmi HSG çektirilmesi biraz zahmetli bir iş . devlet hastanesinde rahim filmi HSG için sıra almak gerçekten problem oluyor. randevu sisteminden En fazla 15 gün sonrasına randevu verilebilir. bunun için her gün saat tam 4 de mutlaka randevu sistemine girmeli ve 15 gün sonrası için randevu almaya çalışılmalıdır. bir sonraki günün randevusu her gün saat 4'te yani Gündüz 4'te açılıyor Bunu takip edersen randevu alabilirsin. Bir de tedavi olduğun devlet hastanesinde yoğunluk varsa ki olduğunu söylüyorsun başka hastanelerden de randevu alabilirsin Rahim filmini o hastanelerde çekilebilirsin.

Rahim filmi HSG çekilirken biraz sancı olabilir. Fakat çok abartmamak gerekir öyle doğum sancısı falan gibi değil . Ben de çekildim . Rahim içi ilaçla doldurulup film o şekilde çekiliyor Film çekilmesinin herhangi bir sancısı yok. Fakat rahim içerisine ilaç verirken biraz sancı oluyor. Öyle doğum sancısı gibi falan değil. Ben doğum yapmış birisiyim aynı zamanda rahim filmi de çekildim ikisini rahat mukayese edebiliyorum. Sanırım bazılarının acı eşiği çok düşük olduğu için bu konuyu biraz abartıyorlar. Öyle çok endişe etmene gerek yok hafif bir sancı duyacaksın o kadar.

Ayrıca aşağıda ki linkte yorumları inceleyebilirsin

Rahim filmi çektirenler çektirenlerin yorumları gerçekten çok sancılı mı oluyor

Merhaba

Çocuk sahibi olmak istiyoruz. Ama 2 senedir çocuk sahibi olamadık doktora gittik. Kan testleri falan yapıldı rahim filmi de çekilmesi gerekiyor. Rahim filmi için sıra almak da zorlanıyoruz çünkü 15 gün sonrasına dahi sıra alamıyoruz. Ama bir şekilde sıra alacağım. Rahim filmi çekilenler hastanede ,çok acılı olduğunu söylüyorlar. Gerçekten öyle mi . Hatta bir kadın doğum sancısı gibi sancı çektiğinden bahsediyor bayağı gözüm korktu. Gerçekten rahim filmi çekilmek bu kadar sancılı ve acılı mı rahim filmi çektirenlerin yorumlarını bekliyorum.
Ben zeynep kamil hastanesinde çektirdim ağrı kişiye göre değişir ama benim öyle aman aman bi agrim olmadi sadece ilaci verirlerken bi agrı oluyor oda adet sancısı gibi bi agri evet hsg için randevu almak kolay değil adetin bitiminde hic ilişki olmıcak yoksa randevu vermiyolar ben 450 defa aradığımı biliyorum hep mesgul gunluk 5 hastaya cekiliyor çekime giderken tedarikli git kimisinde biraz kanama oluyormuş bende olmadı

Teşekkürler hayatım değerli bilgiler için sağolasın. Senin durumunda olup yaptırmak isteyenler için güzel bilgiler verdin. Ama değerli misafirlerimiz bu rakamsal boyutlar siz konuyu okuduğunuzda değişmiş olabilir bilginiz olsun :)

RAHİM FİLMİ NASIL ÇEKİLİYOR ?

Rahim filmi,
rahim ve pelvik organların görüntülenmesini amaçlayan bir görüntüleme yöntemidir. Bu film, rahim içindeki doğum kontrol haplarının etkinliğini değerlendirmek, rahim ve pelvik organların sağlıklı olup olmadığını belirlemek ve rahim içinde anormal koşulları tespit etmek için kullanılır.

Rahim filmi, transvajinal ultrasonografi (TVUS) yöntemi kullanılarak çekilir. Bu yöntem, rahim içine bir transdüser (ultrasonik sondaj cihazı) yerleştirilerek, rahim ve pelvik organların görüntülenmesini sağlar. Transdüser, rahim içine vajinal yoluyla yerleştirilir ve rahim ve pelvik organların görüntülenmesi için ultrasonik dalgalar yayar. Bu dalgalar, rahim ve pelvik organların yapısına göre yansır ve transdüser tarafından alınır. Bu sırada, rahim ve pelvik organların görüntülenmesi için bir ekran kullanılır ve görüntüler, bir bilgisayara kaydedilir.

Rahim filmi, genellikle bir doktor tarafından yapılır ve normal olarak birkaç dakika sürer. Bu yöntem, anestezi gerektirmez ve genellikle ağrısızdır. Ancak, bazı kişilerde hafif bir rahatsızlık hissi olabilir. Rahim filmi öncesinde, vajinal temizliğin yapılması gerekebilir ve vajina içine bir jel uygulanabilir. Bu, transdüserin rahim içine daha kolay yerleştirilmesini ve daha iyi görüntü kalitesi elde etmeyi sağlar. Rahim filmi sırasında, doktor rahim ve pelvik organların görüntülerini inceleyerek, herhangi bir anormal bulgu tespit etmeye çalışır.

Rahim filmi sonrasında, doktor görüntüleri değerlendirir ve gerekiyorsa, ek testler ve tedaviler önerir. Rahim filmi, rahim ve pelvik organların sağlıklı olup olmadığını belirlemeye yardımcı olur ve anormal koşulların erken tespit edilmesine yardımcı olur.

Geri