Rahim filmi(hsg) çekenlerin paylaşım alanı

Konu, 'Gebelik' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

1. Uzman SühaN

Uzman SühaN Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.504
    Ödül Puanları:
    113
    Rahim filmi hakkında merak edilen tüm ayrıntılar aşağıdaki linke .

Rahim filmi HSG neden istenir nasıl çekilir ?

2. Kdrhvn

Kdrhvn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar bende yeni katıldım bende 17 aylık evliyim yumuratm catlamiyormus on gün önce rahim filmi çektim ve sonra üç gün cok kötü sancı çektim ben normalde uç ayda bir adet görüyorum ama şimdi yine kanamam oldu ve adet mı oldum yine bilmiyorum

3. Uzman SühaN

Beğenilen Mesajlar:
    2.504
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba, HSG sonrası adet düzenin de değişim olabilir .Sonuçta rahim işlem görüyor. Durumu hekiminze sormanız da fayda var sizi muayeneye çağırabilir.

4. azzze

azzze Forum Okuru

Merhaba 17 aylık evliyim hsg çektim herhangi bir sorun yok dedi doktorum bir gün hafif lekelenme oldu geçti ağrım olmadı devamında adetim 4 gün gecikti sonrasında adet oldum fakat adetim çok farkli iki gün sadece pembe akinti hamilelige yordum sonrasinda da kanamam devam ediyor bugün beşinci gün ama ne öncesinde nede şimdi hiçbir adet belirtisi olmadı sanci göğüs sisliği nede kanamada bi toparlanma pelte damarlanma hiçbirşey yok kanaman hala devam ediyo normalde adetim 3 gün sürer acaba bir problem mi var ?

5. HemşireniZ

HemşireniZ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba, öncelikle tedbir amaçlı gebelik testi yapın. Ve durumunuzu hekiminize bildirin. Ancak yapılacak muayene ile durumunuz netlik kazanabilir.HSG sonrası bir kaç gün lekelenme , vajinal krampların olması normaldir. Fakat uzun süre kanamalar dikkate alınmalıdır.Şayet rahminizde yara varsa hsg durumu tetiklemiş olabilir. Biz sadece verdiğiniz bilgilerden yola çıkarak olası yaklaşık bilgileri veriyoruz. En sağlıklı bilgiyi hekiminizden alırsınız.

6. Cileli kız

Cileli kız Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Bende çok korkuyorum ilk defa çekilecek bebek için herşey mubah :hede:

7. Uzman SühaN

Beğenilen Mesajlar:
    2.504
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba rahim filmi ile ilgili detaylı bilgilere aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz..
    Rahim filmi HSG neden istenir nasıl çekilir ?

8. Soscu

Soscu Forum Okuru

merhaba hanımlar bir dış gebelik geçirdim tekrar olmasından korktuğun için rahim filmi çektirmek istiyorum Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir yer var mı bide anestezili mi anestezisiz mi Yardım bekliyorum

9. Uzman SühaN

Beğenilen Mesajlar:
    2.504
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba, Ataşehir memoriel hastanesinde Doç. Dr. Cem Demirele gidebilirsiniz. Rahim filmi abartıldığı gibi ağrılı bir işlem değil. Anesteziye gerek yok. Ağrı eşiğiniz düşükse ağrı kesici enjeksiyonu yapılabilir..

10. Cileli kız

Cileli kız Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Benim de çocuğun yo k olmuyor doktor baktı sperm testi falan temiz bi süt hormon u yüksek çıktı tiroid var adet bittikten 2 gün sonra gel rahim filim i için dedi ama özel hastane olduğu için bi iki aydır gidemedim sıkıntı adetler m çok düzensiz benim . S

11. esra ml 22

esra ml 22 Forum Okuru

kızlar bende bugün rahim filmi çekiyorum ama çok korkuyorum dua edin bana

12. Uzman SühaN

Beğenilen Mesajlar:
    2.504
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba, rahim filmi çok ağrılı bir işlem değildir. Kanal ve tüpleriniz kapalıysa, ağrı eşiğiniz düşükse biraz ağrı hissedebilirsiniz. Bu korkunuzu hekiminizle paylaşın size yardımcı olacaktır..

13. a_d

a_d Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba bende deneyimimi paylasayim.bugun hsg çekildi adet tarihinizden 7-10 gün arasi çekiliyor diye bilgim var.ac veya tok olabiliyorsunuz İstanbul şişli Echomar da çektirdim netten yapılan yorumları araştırarak videoları izleyerek güvenip Cevat bayrak beyde yaptırdım işlemi.iyiki orda yaptirmisim işlemini çok tatlı bir doktor ekibi son derece ilgili işlem kısa sürüyor inanın abartmiyorum hiç ağrım olmadı normalde adet sancim da hiç olmaz bu islemdede hicbirsey olmadı bazıları yazıyor yanma falan ama bende hicbirsey olmadı ,vücut direnciyle alakalı sanırım o yüzden olumsuzlari kendinize yormayin,illaki işlemi hiç yaptirmayip bilmeyince heyecanlanıyor insan ama hiç gerek yokmuş işlem 3 dk sürdü ve odama geçip giyindim sonuçta 5 dj sonra raporu ve filmle verildi.cok konforluydu Echomar gayet iyi arkadaşlar.fiyatida 550 TL idi.baska yer arastirmadim fiyat olarak bilgim bu.hafif lekelenmeniz olabilir pet veriyorlar ilaç vücuttan atılıyor.benim yaşadığım bu çok şükür sonuç temiz kafam rahatladı Rabbim birde bebek nasip ederse degmeyin keyfime inş dualarımız kabul olur.

Uzman SühaN bunu beğendi.
  14. Uzman SühaN

Beğenilen Mesajlar:
    2.504
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba , verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Umarım en kısa zaman da hayalinize kavuşursunuz.

15. ayminam

ayminam Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Edirne de HSG çektiren var mı? Ayrıca anestezik olacak benim ki anestezi uygulatan arkadaşları onlar son durumu paylaşır mısınız. Anestei uygulanarak yapılan mesajları göremedim. Ve çok korkuyorum vajinusmusdan ötürü anestezi mecburi. anestezi+HSG+Dr muane ücreti 600 civarında.

Rahim filmi(hsg) çekenlerin paylaşım alanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. HSG(Rahim Filmi) çekilenler buraya!!!

HSG(Rahim Filmi) çekilenler buraya!!!

Merhaba melekler, Ben de birçoğunuz gibi yıllardır bebek özlemiyle yanıyorum ve yanlış tedavilere, yanlış yönlendirmelere kurban gittim :18: Şimdi gücümü yeniden topladım tedaviye başladım ancak bana bu kadar beklememe rağmen yeni HSG çekecekler şimdi sizlerin yardımına ihtitacım var HSG (rahim filmi) çekilenler bana deneyimlerinizi anlatır mısınız? Ama lütfen korkutmayın :bangin:
  2. izmirde (hsg)rahim filmi çektirenler

izmirde (hsg)rahim filmi çektirenler

aciiiillllll...arkadaşlar ben ege üniversitesinde bebek tedavisine başladım ama benden rahim filmi istediler,üniversitenin randevusu doluymuş,tepecik kadın doğum hastanesininde doluymuş randevuları,başkada resmi evrağımla (emekli sandığı) rahim filmini çekincem bir yer varmı bildiğiniz yada uygun fiyata güvenilir bir hastane çok pahalıya çekiyorlar ne yapcam ya biri bana yardım etsin ne olur.:18:
  3. HSG Rahim Filminin Yan Etkileri Nelerdir ?

HSG Rahim Filminin Yan Etkileri Nelerdir ?

Bir histerozalpingogram veya HSG, kadın doğurganlık potansiyelinin önemli bir testidir.Bir histerosalpingogram (HSG) bir X-ray testidir. Kamerayla e fallop tüplerinin iç kısmına ve çevresindeki bölgeye bakar . Bu film genelde gebelik elde edemeyen , üreme proeblemi olanlara uygulanır. (Test, fallop tüplerinin tıkalı veya açık olup olmadığını kontrol eder) Histerosalpingogram testi,...
  4. HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir ?

HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir ?

Bu konu; HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, anne olmak isteyen kadınlarda bebk olmama sebebplerinin araştırılmasında en çok kullanılan yöntemlerinden biri HSG yani rahim filmidir. Öyle ki sadece tüpleri tıkalı olduğu için anne olamayan hastaların hsg çektirdikten sonra hamile kaldıkları sık görülür bir olaydır. Çekilirken can yaktığı...
  5. hsg(rahim filmi)!

hsg(rahim filmi)!

selam ben pazartesi günü rahim filmi çekilceğim ama çok tereddütlüyüm ve korkuyorum ağrısının kısa bir süre olduğunu doktorum söyledi acaba acısı ,yanması veya herhangi birşey oluyormu dayanabilirmiyim süresi ne kadar maksimum

Sayfayı Paylaş