Rahim filmi(hsg) çekenlerin paylaşım alanı

Merhaba arkadaşlar bende yeni katıldım bende 17 aylık evliyim yumuratm catlamiyormus on gün önce rahim filmi çektim ve sonra üç gün cok kötü sancı çektim ben normalde uç ayda bir adet görüyorum ama şimdi yine kanamam oldu ve adet mı oldum yine bilmiyorum

Merhaba, HSG sonrası adet düzenin de değişim olabilir .Sonuçta rahim işlem görüyor. Durumu hekiminze sormanız da fayda var sizi muayeneye çağırabilir.

Merhaba 17 aylık evliyim hsg çektim herhangi bir sorun yok dedi doktorum bir gün hafif lekelenme oldu geçti ağrım olmadı devamında adetim 4 gün gecikti sonrasında adet oldum fakat adetim çok farkli iki gün sadece pembe akinti hamilelige yordum sonrasinda da kanamam devam ediyor bugün beşinci gün ama ne öncesinde nede şimdi hiçbir adet belirtisi olmadı sanci göğüs sisliği nede kanamada bi toparlanma pelte damarlanma hiçbirşey yok kanaman hala devam ediyo normalde adetim 3 gün sürer acaba bir problem mi var ?

Merhaba, öncelikle tedbir amaçlı gebelik testi yapın. Ve durumunuzu hekiminize bildirin. Ancak yapılacak muayene ile durumunuz netlik kazanabilir.HSG sonrası bir kaç gün lekelenme , vajinal krampların olması normaldir. Fakat uzun süre kanamalar dikkate alınmalıdır.Şayet rahminizde yara varsa hsg durumu tetiklemiş olabilir. Biz sadece verdiğiniz bilgilerden yola çıkarak olası yaklaşık bilgileri veriyoruz. En sağlıklı bilgiyi hekiminizden alırsınız.

merhaba hanımlar bir dış gebelik geçirdim tekrar olmasından korktuğun için rahim filmi çektirmek istiyorum Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir yer var mı bide anestezili mi anestezisiz mi Yardım bekliyorum

Merhaba, Ataşehir memoriel hastanesinde Doç. Dr. Cem Demirele gidebilirsiniz. Rahim filmi abartıldığı gibi ağrılı bir işlem değil. Anesteziye gerek yok. Ağrı eşiğiniz düşükse ağrı kesici enjeksiyonu yapılabilir..

Benim de çocuğun yo k olmuyor doktor baktı sperm testi falan temiz bi süt hormon u yüksek çıktı tiroid var adet bittikten 2 gün sonra gel rahim filim i için dedi ama özel hastane olduğu için bi iki aydır gidemedim sıkıntı adetler m çok düzensiz benim . S

Geri