Rahim filmi(hsg) çekenlerin paylaşım alanı

mrb arkadaşlar dün rahim filmi çektirmeye gittim adetimin 10. günüydü rahim agzı kapanmış 1 saat ugraştılar çok kötüydü o kadar agrı çektim boşu boşuna önümüzdeki ay a kaldı adet bitiminde gidecem. arkadaşlar sakın geç gitmeyin adetiniz biter bitmez gidin 3 gün geçtikten sonra çekemiyorlar çektiğiniz agrı da yanınıza kalıyor. önümüzdeki ay nasıl tekrar yatacam o masaya bilmiyorum :(
anestezılı olsa ve ekıp ıyı olsaydı bır daha aynı sorunları çekmeden aynı gun hsg cekılırdı neyse canınını sıkma ama bu cekımde cekılen yer cok önemlı BARIS TOMOGRAFIDE COK GUZEL BIR EKIP VAR benım rahım gırısım sorunluyken bıe ıslemım cok rahat gectı ve agrı kesıcımıde yaptıkları ıcın hıc ağrım olmadı ve bır kanalım tıkalıymış ve basınçla verdıklerı ıcın kanalım açıldı ve 2 ay sonra hamıle kaldım

Merhaba lar ben iki ay önce özel bir hastanede flmi çektirdim sol taraf kapalıdi
açılmış ilacın basıncıyla Anesteziliydi uyandığımda sol tarafta hafif bir ağrıvvardı yok denecek kadar az.anestezili olmasınıdoktorum söyledi. Hiç bişey hissetmedim kalkıp yürüyerek evime gittim.anestezili olmasını tavsiye ederim

Herkese mrb. Aranıza yeni katıldım. Önümüzdeki ay Samsun Medical parkda Hsg çektiricem. Ama çok korkuyorum.Samsun medicalde nasıl bir yöntem kullanılıyor bilen var mı acaba?

Biraz once Echomar'da anestesiz rahim filmi cektirdim. Superdi. Cok korkmustum onden ama jinekolojik muayhane kadar rahatsiz ediciydi. Cevat bey olunca korkacak bir sey yok

Hsg den korkanlar beni dinleyin ıst a mart ayında çektirdim o kadar zor o kadar fenaydi ki çocuk isteğim bile kalmadı rahmde yara oluştu üstüne doktor berabattg şikayet ettim ve sonuç iki tüpde kapalı üstüne 4yaşında kızım var allah bin kez razı olsun doktorum vefa hanım beni echomar a yönlendirdi git çektir kesin sonuç alalım dedi korka korka gittim daha kapıda karşılandım güleryüz samimiyet fora:)sonra hazırlanıp yattım cihazlar son teklonoji yanımda beş kişi biraz rahatladım sonra doktora ilacı verirken söyler misin dedim gülerek ilacı verdim bile dedi:)kısaca hissetmedim bile ve iki tüpde açık tertemiz çıktı ıstanbul daysanz kesinlikle şişli echomar a gidin fiyat 450ilaçlar da dahil kesin sonuç orası çok mutlu olduk pet bile verip soyunma odanıza kadar eşlik ediyorlar sıfır acı :)

Arkadaşlar ben de geçtiğimiz salı günü çektirdim ve oldukça ağrılı bir işlem olduğunu söylemem gerek, ama okuduğum kadarıyla çok rahat geçenler de var. Ben kendimi hiç kasmadım gayet rahattım ama basınçlı sıvı verdiklerin de bayağı bir ağrı oluyor baskıdan dolayı, ancak kısa sürdüğü için dayanılmayacak gibi değil böyle bir şey için anestezi almaya değmez diye düşünüyorum. Ayrıca doktorum bunun zaten biraz ağrılı bir işlem olduğunu çünkü teşhis yanın da bir de tedavi etkisi olduğunu söyledi. Ufak tıkanıkların açılması da sağlanıyor dedi. Sonuç olarak allaha şükür tertemiz tüplerim hiç bir sıkıntı yokmuş. Bayrampaşa'da Baypark hastanesine gidiyorum doktorum Fahri İnan ve kendisi çekiyor. Hastane de sgklı hastalardan bu işlem için 250 tl talep ediyor, sonuçlar iki güne çıkıyor. Benim sonrasında 3 gün az az kanamam oldu ama doktor bunun normal olduğunu söyledi. Hsg sonrası da bir miktar kanama ve sıvıların dışa atımı oluyor muhakkak yanınıza ped alın. Ayrıca sonrasında aşılama düşünenler için belirteyim radyasyon alındığı için aşılamayı bir sonraki aya uygun gördü doktorum. Ben de öncesinde çok araştırdım umarım çekilecek arkadaşlar için yardımcı olabilmişimdir.
slm mrb ben aranıza yeni katıldım ve izmirdeyim hsg cekilmek istiyorum hastane hakkında bilgi alabilirmiyim adres falan şimdiden tşk ederim :oops:

slm mrb ben aranıza yeni katıldım ve izmirdeyim hsg cekilmek istiyorum hastane hakkında bilgi alabilirmiyim adres falan şimdiden tşk ederim :oops:
Merhaba ben bugun medifema hastanesinde hsg cekildim 500tl anestezili oldu hicbiseyy hissetmedim 1saat surmedi narkoz etkisi 2saat hast.de kaldik zaten cikinca agri kesici igne yaptilar oyle etkisi gecince agri sizi oluyor biraz.. cok sukur sonuc iyi cikti hersey yolundaymis 1yil olucak tedaviye baslayali klomen kulladik catlatma igneleri olduk en son nisanda asilama negatif oldu.. filmi de cektirdik simdilik tamamladik eylulden sonra tekrar asilama dusunuyoruz neyse... alsancakta baris goruntuleme var 400tl anestezisizdi sifa gecen yil 400du..buca tip 500 tl..medical park 650 rakamlar boyle.. umarim yardimxi olabilmisimdir

Selâmün aleyküm herkese hayırlı geceler ben aranıza şuan katıldım.istanbuldayim Bagcilar Sefa Hastanesinde hsg çektiren varmı acaba

Geri