Rahim filmi HSG neden istenir nasıl çekilir ?

Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

1. HemşireniZ

HemşireniZ Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Hsg sonrası birliktelik hemen önerilmez. Rahim işlem gördüğü için çok hassastır. Bu durum da enfeksiyon geliştirebilirsiniz. Sarı akıntı da enfeksiyon bulgusunu da güçlendiriyor. Akınıtınız 1-2 gün için de kesilmezse hekiminizle irtibata geçin. Muayene ile ancak durumunuz anlaşılabilir.

2. Cileli kız

Cileli kız Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar ücret ne kadar ?

3. Mmmm

Mmmm Forum Okuru

Ücret kliniğe göre değişiyor ben yıllar önce 400 tl ye cektirdim

4. Sevimli cadı

Sevimli cadı Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    137
    Ödül Puanları:
    63
    Fiyat aralığı 250- 400 tl gibi. Filmi prof çekerse maliyet daha fazla olabilir.

5. Cileli kız

Cileli kız Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Teşekkürler benim de özel hastane 350 tl demişti

6. Sevimli cadı

Sevimli cadı Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    137
    Ödül Puanları:
    63
    Anladım inşallah ciddi bir problem çıkmaz. Güzel sonuç alırsınız inş.

Rahim filmi HSG neden istenir nasıl çekilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kızlar Rahim Filmi HSG Nedir cevap verin

Kızlar Rahim Filmi HSG Nedir cevap verin

Rahim Filmi HSG Nedir bu konuda bilgi sahibi olan kızlar bana da bilgi verin lütfen sizi bekliyorum:S
  2. HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir ?

HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir ?

Bu konu; HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, anne olmak isteyen kadınlarda bebk olmama sebebplerinin araştırılmasında en çok kullanılan yöntemlerinden biri HSG yani rahim filmidir. Öyle ki sadece tüpleri tıkalı olduğu için anne olamayan hastaların hsg çektirdikten sonra hamile kaldıkları sık görülür bir olaydır. Çekilirken can yaktığı...
  3. İlaçlı rahim filmi (HSG) nasıl çekilir?

İlaçlı rahim filmi (HSG) nasıl çekilir?

rahim filmi nedir,rahim filmi nasıl çekilir,rahim filmi hangigün çekilir,rahim filmi çekilirken ağrı olurmu,rahim filmi hsg hakkında bilgiler İnfetilite (kısırlık) tedavisi görmesi gereken hastalarda tüplerin açık mı kapalı mı olduğunu anlamak için çekilir. Tüplerin durumuna göre tedavi planlanır. Rahim filmi (HSG) ne zaman çekilir? HSG çekilmesi için genellikle adet kanaması kesildikten...
  4. Ağrısız rahim filmi HSG nasıl çekilir?

Ağrısız rahim filmi HSG nasıl çekilir?

Rahim filmi, rahim boşluğu, tüpler ve karın boşluğunun alt bölümünü incelemek için çekilen özel bir röntgen filmidir. “HSG” kısaltması “rahim ve tüp filmi” anlamına gelen “Histero-Salpingo-Grafi” kelimelerinin baş harfleridir. Rahim Filmi HSG 50 seneden uzun zamandır bilinen ve uygulanan bir inceleme yöntemidir. Ancak son yıllarda ilerleyen teknoloji, gelişen cihazlar ve yeni teknikler...
  5. Rahim filminden korkuyorum nasıl çekiliyor?

Rahim filminden korkuyorum nasıl çekiliyor?

Gebe kalamama nedenlerinin araştırılmasında yapılması gerekli standart bir incelemedir. Sıklıkla tüplerin geçirgenliğinin incelenmesi için uygulanmaktadır. Bazen rahim şekil anomalilerinde, myom ve polip gibi hastalıkların tanısında da kullanılmaktadır. Rahim filmi, adet kanının karın boşluğuna geçmesini önlemek ve aynı zamanda muhtemel bir gebeliğe zarar vermemek için, adet kanamasının...

Sayfayı Paylaş