Rahim filmi HSG sonucu miyom

N

Nalancxs

Forum Okuru
Rahim filmi HSG sonucu miyom
Rahim filmi sonucu miyom varsa ameliyat gerekir mi

Merhaba

Eşimle çocuk sahibi olmak istiyoruz ama 5 yıldır çocuk sahibi olamadık en sonunda doktora gitmeye karar verdik eşime spermogram testi yaptılar bir şey çıkmadı her şey normal dedi doktor bana da testler yapıldı ve rahim filmi çekildi canım yandı biraz ama sonuçları bekledik sonra sonuçlar çıktı doktor rahminde 3 tane miyom var dedi . Bunların ameliyatla almamız lazım dedi bu şekilde hamile kalma şansın çok düşün hamile kalsan da miyomlar sorun oluşturur hamilelikte dedi ben şimdi ameliyat olmaktan korkuyorum miyom ameliyatı çok mu sıkıntılı riskleri var mı bilgi verir misiniz

Merhaba Nalan

Genelde hamile kalamayan anne adaylarında rahim de miyom olması çok yaygın hale geldi zaten rahim de ne var ne yok kist vs. tespit edebilmek için rahim filmi çekiliyor . Rahminde daha kötü şeyler de çıkabilirdi şükret miyom ameliyatı genel de miyomun ya da miyomların bulunduğu pozisyon büyüklüğüne göre ameliyat metodu seçiliyor eğer laparoskopi ile yapılabilirse kesi oluşturmadan alttan girilerek miyom ameliyatı yapılıyor yine genel anestezi ile bu ameliyatta hiç sorun yaşamıyor hasta genelde 1-2 gün de iyileşme sürecine giriyor ameliyat sonrası hemen ayağa kalkıyor yani hastane de 1 gün bile kalmazsın sadece anestezi etkisi geçene kadar dinlenir hemen taburcu edilirsin. Kesi ile dışardan ameliyatta ise 1-2 gün hastane de yatar taburcu olursun. He iki ameliyat metodunda da bir şey hissetmezsin genel de ameliyat sonrasında da ağrı sızı olmaz merak etme hemen ameliyatını ol tatlım ki hamilelik süreci tedavin devam etsin.
Aşağıda bu konu ile alakalı bilgiler bulabilirsin

Geri