Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.441
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Rahim Kaynaklı Kısırlık Sorunları - Kısırlık

  Konu, 'Kısırlık' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Rahim ağzına bağlı nedenlerde kısırlığa neden olabilir.Servik

  al faktörlerin belirlenebilmesi için postkoital test (cinsel ilişki sonrası test) yapılması önerilir. Bu test ile servikal mukus, sperm ve ikisi arasındaki ilişki değerlendirilebilir.Cinsel ilişkiden 2-18 saat sonra kadının serviksinden alınan mukus örneği mikroskop ile incelenir.
  Mukus iyi kalitede ise ve yeteri kadar hareketli sperm varsa mikroskopik incelemede ileri doğru hareketli spermler görülür. Az sayıda hareketli sperm varlığı, sperm üretimindeki bozukluğu, spermlerin vagene ulaşımındaki veya servikal mukustaki problemi ve immunolojik bozukluğu gösterir.

  Servikal mukustaki problemlere bağlı kısırlık,antibiyotikler, hormonlar veya intrauterin inseminasyon aşılama ile tedavi edilebilir.

  RAHİMDEKİ SORUNLAR

  Çocuğu olmayan kadınların % 5''inde rahimde yapısal bozukluklar,yapışıklıklar,polip ve myomlar görülür.Bunlar döllenmiş yumurtanın tutunmasını engelleyerek veya düşüklere neden olarak normal gebeliği önler.

  Histerosalpingografi denen basit radyolojik inceleme ile rahimdeki yapısal bozukluklar, rahim içi yapışıklıklar, polip ve myomlar belirlenebilir.

  ENDOMETRİUM KAYNAKLI SORUNLAR

  Endometriozis yaptığı yapışıklıklar ve yaralarla yumurtalıkları,rahmi ve bağırsakları birbirine bağlayarak üreme organlarının normal anatomisinin bozabilir.Bu yapışıklıklar yumurtanın atılımını ve kanallar tarafından alınmasını da engelleyebilir.
  Bununla birlikte araştırmacılar endometriozis dokularından salgılanan bazı kimyasalların yumurtlamayı,yumurtanın sperm ile döllenmesini ve döllenmiş embriyonun ana rahmine yerleşmesini engellediğini göstermişlerdir.Ayrıca endometriozisli hastalarda düşük riski daha fazladır.Endometriozis dokularından bebeğe zararlı kimyasalların salınması ve annenin bağışıklık sistemindeki bozukluklar düşüklere neden olabilir.Tedavi görmüş kadınlara ise bu risk artmamıştır.

  Endometriozis tanısı laporoskopi ile konur ve aynı seansta cerrahi tedavi uygulanabilir.  Kaynak: Cinsel Sağlık
   
Rahim Kaynaklı Kısırlık Sorunları - Kısırlık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ekşi: Kanaltürk cezaları yasa kaynaklı

  Ekşi: Kanaltürk cezaları yasa kaynaklı

  Ekşi: Kanaltürk cezaları yasa kaynaklı Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, ''Kanal Türk'' televizyonuna verilen toplam 9 adet ''Program Durdurma'' cezasının, Türkiye'deki antidemokratik yasa hükümlerinden bu konuyla ilgili olanlarını somut olarak karşılarına çıkardığını bildirdi. Oktay Ekşi yaptığı yazılı açıklamada, ''Kanal Türk''e verilen ''Program durdurma'' cezasıyla ilgili olarak...
 2. ağzımda acılık ve tükürük salgısı gebeliğimden mi kaynaklıdır

  ağzımda acılık ve tükürük salgısı gebeliğimden mi kaynaklıdır

  acı tükürük ağzımda acılık var ağzımda acı bir tat var dilde acılık dildeki Pityalizm, gebelik sırasında tükürük salgısının fazla miktarda mineral içermesine bağlı olarak yoğunluğunun artması sonucu ağızda metalik acı bir tat oluşmasıdır. Bu rahatsızlık gebeliğin ikinci veya üçüncü haftasında birden bire başlamasıyla...
 3. vücudumda oluşan değişiklikler gebeliğimdenmi kaynaklı

  vücudumda oluşan değişiklikler gebeliğimdenmi kaynaklı

  soluk alırken vücudumuzda ne gibi değişiklikler olur GEBELİKTE VÜCUTTA OLUŞAN DEĞİŞİKLİKLER Hamile kaldığınız andan itibaren, hormonlarınız bebeğinize güvenli ve büyümeye elverişli bir ortam hazırlayabilmek için vücut sisteminizi değiştirmeye başlar. Bebeğiniz için gerekli olan...
 4. rahim film

  rahim film

  ben dilek rahim filimi cekilcek bu ay ama cok korkuyorum neyapcam bilmiyorum
 5. Rahim Filmi Sonrası Hangi Sorunlar Ortaya Çıkabilir ?

  Rahim Filmi Sonrası Hangi Sorunlar Ortaya Çıkabilir ?

  Bu konu; rahim sonrası sorunlar hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, çekilmesi sırasında vermesi muhtemel acı sebebiyle kadınların uzak kalmak istedikleri rahim filmi ne yazık ki bazı durumlarda mecburen çekiliyor. Zaman zaman sadece rahim filminin çekilmesi sırasında tüplerde ki yapışıklıklar açıldığından başka tedaviye gerek kalmadan gebe kalınabilen bu filmin çekilmesinden...

Sayfayı Paylaş